Bike Festiwal 2019: Nie może Cię zabraknąć

Drukuj

Międzynarodowe Targi Gdańskie S. A. zapraszają na piątą edycję Bike Festiwalu, która odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia w gdańskim AmberExpo. W poprzednich edycjach impreza zgromadziła dystrybutorów sprzętu rowerowego z Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Holandii, Włoch, a także lokalne salony rowerowe i inne firmy związane z branżą.

Bike Festiwal to największe w Polsce targi rowerowe B2C. Skierowany jest do ludzi aktywnych, lubiących rowerowy styl życia. Celem Festiwalu jest promocja marek, produktów i usług zarówno wśród przedstawicieli branży, jak i wszystkich osób zainteresowanych tematyka rowerową. Udział w imprezie stwarza znakomite warunki do nawiązania nowych kontaktów branżowych czy poszerzenia grona odbiorców na atrakcyjnym rynku północnej Polski.

Frekwencja targów jest co roku imponująca: co roku nowoczesny obiekt AmberExpo w ramach Bike Festiwalu odwiedza ponad 20 tysięcy zainteresowanych. W 2019 roku odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą ponad 100 marek z branży rowerowej. Wśród wystawców są salony i serwisy rowerowe, dystrybutorzy, producenci, biura podróży i organizatorzy zawodów.

Trwającemu dwa dni Festiwalowi towarzyszyły będą liczne atrakcje. Będą wśród nich:

- zawody AMBER EXPO Eliminator MTB pod wodzą Stowarzyszenia Luz Grupa, organizatora cyklu Milko Mazury MTB
- zawody rowerowe dla dzieci Strider Racers
- fantastyczne pokazy: Dirt Jumping, MTB stunt, Trial Rowerowy
- spotkania ze specjalnymi gośćmi – sportowcami, ekspertami, podróżnikami a także z blogerami i youtuberami
- działania edukacyjne – spotkania z przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej, PCK i PORD

 
 

Dla publiczności organizowane będą konkursy z nagrodami oraz spotkania z ekspertami i gośćmi specjalnymi, opowiadającymi o swoich rowerowych pasjach.

Podobnie jak w poprzedniej edycji częścią Festiwalu będzie też strefa testowa rowerów i pojazdów elektrycznych E-mobility Expo, w której na specjalnie przygotowanym torze przeprowadzane są testy innowacyjnych rowerów i pojazdów napędzanych energią elektryczną. Zaplanowano również wystawę rowerów zabytkowych i nietypowych oraz spotkania z konstruktorami tych drugich.

Co roku Bike Festiwal zbiera bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród odwiedzających, jak i w gronie wystawców i przedstawicieli mediów. Portal BikeWorld.pl od początku sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem. Impreza, będąca częścią projektu Free Time Festiwal, odbędzie się w 2019 roku po raz piąty.

Więcej informacji: bikefestiwal.amberexpo.pl.