Odzieżowe nowości Assos’a na jesień i zimę (2023 / 2024)

Poznaj nowe produkty odzieży kolarskiej Assos na jesień i zimę z kolekcji 2023 / 2024!

Drukuj

Jesień i zima to wymagające pory roku, które da się jednak komfortowo spędzić na rowerze… oczywiście pod warunkiem właściwego ubioru. Sprawdzamy, co nowego na ten chłodny czas przygotował jeden z liderów rynku – szwajcarski Assos!?

Kolarskie powiedzenie mówi, że nie ma złej pogody na rower, są tylko źle ubrani kolarze. Sporo w tym prawdy, bo o ile latem patrzymy na odzież głównie z punktu widzenia komfortu i wentylacji, o tyle zimą od ubrań na rower oczekujemy znacznie więcej. Do dwóch wspomnianych wcześniej kwestii dochodzi jeszcze skuteczna izolacja od chłodu, wiatru i wody, a przy tym potrzebne jest jeszcze lepsze odprowadzanie wilgoci i brak krępowania ruchów, który trudno osiągnąć przy kilkuwarstwowym ubiorze. Assos od lat udowadnia jednak, że zaawansowana technologia pozwala osiągnąć wiele pozornie sprzecznych celów, w my przyglądamy się, co nowego Szwajcarzy przygotowali na jesienno-zimowy sezon 2023 / 2024?

 

 

Nowości z serii Spring Fall 

Poszukując ubrań rowerowych na okresy przejściowe z kolekcji Assosa należy szukać produktów z serii ,,Spring Fall”, bądź dodatków opisanych ,,⅔”. Jeśli znajdziecie je w nazwie to oznacza, że macie do czynienia z odzieżą przejściową, czyli na późną, chłodną jesień lub wczesną – przeważnie równie zimną – wiosnę. 

 

Wśród produktów na jesień 2023 najważniejszą nowością jest bluza Spring Fall GT Jersey, która łączy wysoki poziom oddychalności z dobrą izolacją od czynników atmosferycznych. Wciąż jest to dość lekka konstrukcja, ze średnim poziomem ocieplenia, która jest elastyczna i układa się do sylwetki, a dodatkowo zapewnia wysoki poziom cyrkulacji powietrza podczas intensywnej jazdy. Choć krój jest dopasowany to nie jest on ekstremalnie wyścigowy, a raczej dostosowany do jazdy endurance i wygodny również po zejściu z roweru. Rękawy są wykończone w prosty sposób i pozbawione mankietów, aby lepiej współpracować z bielizną mającą długie rękawy i/lub rękawiczkami zachodzącymi na nadgarstki. Wśród istotnych detali warto powiedzieć, że znajdują się tu oczywiście odblaskowe wstawki podnoszące naszą widoczność oraz uchwyt na okulary na prawym rękawie. Ewidentnie ten produkt jest nastawiony przede wszystkim na dobre oddychanie i wszechstronne temperaturowo zastosowanie. 

 
 

 

W razie potrzeby – gdy robi się chłodniej – można sparować go z nową warstwą pierwszą, czyli Spring Fall LS Skin Layer. To cienka i bardzo elastyczna bielizna z długim rękawem oraz niskim kołnierzem, która perfekcyjnie pasuje do wymagań przejściowych okresów. Z jednej strony lekko nas ogrzewa, a z drugiej nadal oddycha niczym produkty na cieplejsze pory roku. W wersji na 2023 została wykonana z nowego materiału, który odchudził ją o 8%. Dodatkowo zastosowano technologię Tubular Knit eliminującą zjawisko podrażnień skóry ze strony szwów. 

 

 

Wykończeniem ubioru na torsie może być kolejna ciekawa nowość – kamizelka Mille GTS Spring Fall Vest C2, której budowa łączy dobrą oddychalność z izolacją od wyziębiających czynników pogodowych. Przód i boki wykonane są wiatro- i wodoodpornej membrany Airblock, a przewiewny tył Ventamesh pozostawia miejsce do oddychania w większym zakresie.  

 

 

Z kolei na dół Assos proponuje Mille GTS Spring Fall Bib Shorts C2, czyli komfortowe spodenki z krótkimi nogawkami, lekkim ociepleniem i materiałem odpychającym wodę. To uniwersalne podejście do tematu, które zakłada, że sami decydujemy, czy sparować je z nakolannikami, pełnymi nogawkami, czy zostać z gołymi kolanami, kiedy w ciągu dnia świeci mocniej słońce i wzrasta temperatura. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że ocieplone krótkie spodenki robią robotę, a tu – w Mille GTS Spring Fall – mamy wszystko, z czego słynie Assos. Przede wszystkim bardzo wygodną wkładkę wszytą zgodnie z patentem goldenGate, do tego niski stan bez ucisku na brzuch, elastyczne i stabilnie trzymające szelki oraz taśmy ściągające na nogawkach, które nie wywołują presji na uda.

 

Warto wspomnieć, że wszystkie produkty występują też w kobiecych wariantach, które znajdziemy w kolekcji pod nazwą Uma. Poza tym Assos przygotował też masę ciekawych dodatków. Między innymi kurtkę przeciwdeszczową Equipe RS Rain Jacket Targa, skarpety na przejściowe okresy Spring Fall Socks Evo, czy choćby komin na szyję Spring Fall Neck Foil. W kolekcji są też noski na buty, czy dedykowane na jesień i wiosnę rękawiczki. Ciekawym uzupełnieniem jesiennych premier są też nowe wersje okularów Donzi. 

 
 

 

Nowości z serii Winter

Odzież Assosa na zimę zawsze poznacie po ,,Winter” lub ,,3/3” w nazwie. Wśród bogatej oferty znajduje się kilka nowych modeli, które pozwolą komfortowo przetrwać na rowerze najchłodniejsze dni w roku. Uniwersalną zimową kurtką dedykowaną na rower szosowy jest Mille GT Winter Jacket EVO, która przy swojej lekkiej budowie i dość dobrze (choć nie bardzo mocno) dopasowanym kroju zapewnia zaawansowane właściwości izolujące. Narażone na wiatr i przechłodzenie partie ciała są chronione przez softshell Neos, natomiast tył dla lepszego oddychania wykonano z lepiej odprowadzającej wilgoć tkaniny RX. Całość jest oczywiście ocieplona i gotowa pomóc nam w przetrwaniu wymagających zimowych jazd. Do kurtki można oczywiście dokupić całą serię odpowiednich dodatków – zimowe spodnie Mille GT Winter Bib Tights C2, bieliznę Winter LS Skin Layer, czy dedykowane skarpety, rękawice, ochraniacze na buty itp. akcesoria. 

 
 

 

Warto dodać, że w kolekcji szwajcarskiego producenta znajdziemy jeszcze serię zimowej odzieży na ekstremalne warunki pogodowe, która sprawdzi się w najbardziej wymagające dni oraz dla osób będących tzw. zmarzluchami. Ubrania z tej linii zawsze mają w nazwie Ultraz. W tym wypadku kurtka to Mille GT Ultraz Winter Jacket Evo. Tutaj całość została wykonana z softshellowych tkanin Neos, jednak warto mieć na uwadze, że poszczególne obszary mają softshell różnej grubości i z różnym poziomem ocieplenia. Wszystko po to, aby z jednej strony osłonić przed najgorszym chłodem i wiatrem, ale jednocześnie pozwolić na odprowadzanie nadmiaru ciepła, który wygenerujemy podczas intensywnej jazdy. Przód i góra pleców dodatkowo są odporne na wodę. Nie całkowicie szczelne, ale bez problemu poradzą sobie z umiarkowanie padającym deszczem, czy tryskającą spod kół wodą. Oczywiście – wzorem każdej linii produktowej – w serii Ultraz znajdziemy też spodnie i wszystkie pozostałe akcesoria. 

 
 

 

Ciekawe nowości znajdziemy również w kolekcji Assosa do MTB, konkretnie mowa o odzieży do ostrzejszej jazdy All-Mountain. Wśród nowości należy wymienić softshellową kurtkę z kapturem Trail Winter Jacket, która jest ocieploną i softshellową wersją trailowej bluzy na jesień i wiosnę. Natomiast najciekawiej prezentują się spodnie Trail Tactica Winter Cargo Pants T3, które zostały wykonane z najcieplejszej assosowej tkaniny RX i mają softshellowe poszycie chroniące przed wiatrem i wodą. Oczywiście krój pozwala ubrać pod spód ochraniacze. Pod długie spodnie można dołożyć spodenki ¾ Trail Tactica Winter Liner Bib Tigths HP T3, które mają komfortową wkładkę MTB, ochronne wstawki na biodrach i kieszonki na plecach, gdzie możemy przewozić niezbędne rzeczy. 

 
 

 

Strona producenta: www.assos.com