Nowe zimowe spodnie Assos Mille GT GTO C2

Poznaj nowe zimowe spodnie rowerowe z wbudowanymi ochraniaczami - Assos Mille GT GTO C2.

Drukuj
Assos MILLE GT GTO C2 Michael Blann / Assos

Wygląda na to, że ktoś wreszcie wyszedł naprzeciw rzeczywistym potrzebom szosowców kręcących zimą po śliskich szosach. Poznajcie rewolucyjne ocieplane spodnie Assosa, które mają wbudowaną dyskretną protekcję.

Szwajcarski producent odzieży kolarskiej właśnie zaprezentował swoje rewolucyjne zimowe spodnie rowerowe o obcisłym kroju. Assos Mille GT GTO C2 to model z ociepleniem, grubą komfortową wkładką oraz - co najciekawsze - wbudowanymi ochraniaczami bioder, które najczęściej ,,obrywają” podczas zimowych upadków, gdy wpadamy w poślizg na zakręcie. Jednym słowem - jak dobrze ujmuje to Assos - jest to produkt dla kolarzy trenujących w najbardziej wymagających zimowych warunkach

 

 

 

Ochraniacze na biodrach

Assos chwali się, że ich nowe Mille GT GTO C2 to pierwsze zimowe spodnie na szelkach zorientowane na ochronę. Pomysł wydaje się być bardzo ciekawy i przede wszystkim użyteczny, bo przecież każdy szosowiec jeżdżący zimą leżał na śliskim asfalcie i rozumie ,,wartość” takich ochraniaczy. Assos zaaplikował w swoje nowe spodnie wkładki Impactor. Ich konstrukcja została oparta o przeprojektowane na potrzeby szosy ochraniacze ImpactPads znane z odzieży MTB. Zostały odchudzone, cechują się większą elastycznością i lepszą wentylacją. Są wyjmowane i zostały schowane w ,,kieszeniach” z wytrzymałej tkaniny dyneRope Ripstop, którą też zaczerpnięto z kolekcji offroadowej. Dzięki temu spodnie nie tylko chronią ciało podczas upadku, ale są też odporne na przetarcie, gdy szlif już nam się przytrafi. 

 

Ciepłe i odporne na wilgoć

Głównym materiałem w składzie jest dobrze izolujący Osmos Heavy, który zapewnią dobrą izolację od chłodu. Dodatkowo wspiera ją warstwa softshellu, który zabezpiecza użytkownika przed wychładzającym wiatrem oraz pryskającą spod kół wodą. Ciekawie prezentuje się też technologia WaterBarrier, która zapewnia podniesioną ochronę przed wodą w okolicy obuwia, a dodatkowo dobrze przylega do ochraniaczy na buty i sprawia, że ta okolica jest bardziej szczelna. 

 
 

 

Kompresja i sportowe dopasowanie

Spodnie mają oczywiście przylegający i obcisły krój, a dla poprawy krążenia krwi w mięśniach zastosowano w nich kompresję. Szelki zostały wykonane z elastycznej wzdłużnie taśmy charakterystycznej dla wszystkich szortów Assosa. To komfortowe rozwiązanie, dodatkowo stabilnie trzymające spodnie na swoim miejscu. Komfort i swobodę oddechu podczas dynamicznej jazdy zapewnia też nisko skrojony w talii przód.

 

Wkładka Mille GTO C2

 

 

Wkładka standardowo dla Assosa jest technologicznym pokazem możliwości przemysłu tekstylnego. Ma goldenGate, czyli jest wszyta jedynie w czterech punktach, a ciekawostką jest też nowe rozwiązanie miseczki na genitalia będącej jedną z najbardziej rozpoznawalnych technologii Assosa. Teraz w miejsce kukuPenthouse zastosowano nowe rozwiązanie sunDeck, które ma jeszcze bardziej poprawiać komfort jazdy i wspierać męską anatomię. Wkładka ma aż 21 mm grubości i składa się z dwóch warstw. 11 mm lekkiej pianki microShock tworzy amortyzującą duże wstrząsy podstawę, a pozostałe 10 mm to pianka filterFoam o niższej gęstości wchłaniająca mikrowibracje. Kontakt ze skórą ma znana z Assosa 3-warstwowa struktura 3D-Waffle - komfortowa dla skóry i oddychająca. 

Całość ma odpowiadać na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, a więcej o nowych spodniach można przeczytać na stronie producenta: www.assos.com