Ścieżkowy rower górski Torpado Devon (2021)

Rzucamy okiem na uniwersalny rower górski Torpado Devon - model klasyfikowany jako ścieżkowy hardtail.

Drukuj

Torpado jest marką o włoskich korzeniach, posiadającą w ofercie rowery górskie z różnych kategorii. Począwszy od amatorskich modeli o sportowej geometrii, przez karbonowe rowery do XC i maratonów, aż po ścieżkowe hardtaile i fulle enduro.

Rowery Torpado są dystrybuowane w Polsce za sprawą sieci sklepów Media Expert i dostępne w sprzedaży przez ich sklep internetowy z możliwością odbioru w sklepach stacjonarnych. Oferta rowerowa Media Expert jest całkiem rozbudowana - podstawowy sprzęt dla bardziej początkujących i rekreacyjnych użytkowników zapewnia w niej marka Indiana, rowery szosowe marka Fondriest, a bardziej zaawansowani rowerzyści górscy mogą skupić uwagę właśnie na marce Torpado. O rowerach szosowych z Media Expert szerzej pisaliśmy też w osobnym artykule: ROWERY FONDRIEST 2021 W MEDIA EXPERT. Tymczasem chcieliśmy przedstawić Wam dwa ciekawe ścieżkowe hardtaile Torpado, które sprawdzą się w perspektywie jazdy po trailach i wycieczek górskich z nastawieniem na dużą frajdę podczas zjazdów. 

Torpado Devon 1.9 M20

 
 

 

W ofercie firmy jest ciekawy ścieżkowy hardtail na kołach 29”. Devon ma aluminiową ramę o geometrii dostosowanej do jazdy po trudnych szlakach, tak aby sprawnie pokonywał kamienie, korzenie i inne terenowe nierówności. Takie stabilne i bezpieczne prowadzenie jest wspierane przez duże koła w tym rowerze - ich rozmiar w parze z oponami o szerokości aż 2,4 cala ułatwia przetaczanie się Devona po terenowych przeszkodach. Ogumienie to lubiane przez riderów WTB Trail Boss, które będzie gwarantowało dużą dzielność i przyczepność w wymagającym terenie. Za duży plus należy uznawać też koła zbudowane na solidnym 32-sprzychowym zaplocie i dobrych obręczach WTB ST-i 29. Oczywiście są one mocowane na osie przelotowe (thru-axle), co podnosi sztywność i poprawia jakość prowadzenia roweru.

Pewne wybieranie dużych uskoków i nierówności zapewnia amortyzator RockShox Recon RL o skoku 140 mm. Zważywszy cenę roweru jest to naprawdę dobrze wyposażony model. Napęd to grupa Shimano Deore w systemie 2x10 z szerokim zakresem przełożeń dostosowanym pod długie górskie wyprawy. Z kolei za pewne hamowanie odpowiadają hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano BR-MT400. Torpado Devon 1.9 M20 dostępny jest w dwóch wielkościach ramy - 18 i 20 cali, a cena tego modelu wynosi 4599,99 zł. 

Torpado Devon 1.0 M19

 
 

 

Bliźniaczym modelem do prezentowanego w pierwszej kolejności Devona jest jego wersja na mniejszych, 27,5-calowych kołach. Rower ma identyczne wyposażenie, co jego wersja na kołach 29”, tyle, że w rozmiarach dostosowanych do systemu 650B. Taki zestaw będzie interesującą alternatywą dla osób, które liczą na większy poziom zabawy na krętych ścieżkach oraz tych riderów, którzy chcą próbować nieco więcej skakania. Rower w tej wersji będzie bardziej zwinny i ,,zabawowy” z charakteru, podczas gdy model z kołami 29” zaoferuje lepsze pokonywanie wymagającego terenu z korzeniami i głazami. Nieco inna jest rozmiarówka, Torpado Devon 1.0 M19 dostępny jest w wielkościach ramy 17” i 20”, a cena wynosi 4599,99 zł. Na koniec warto jeszcze dodać, że Devon ma dożywotnią gwarancję na ramę. 

Więcej o rowerach Torpado znajdziecie na stronie dystrybutora: www.mediaexpert.pl