Rowery Cube - premierowe modele na 2021 rok

Co nowego wśród rowerów Cube na sezon 2021? Sprawdź!

 

Młodzieżowy ścieżkowiec Stereo 240 Pro

 

 

Cube Stereo 240 Pro to młodzieżowy trailowy full, który toczy się na kołach 24” i posiada skok 120 mm - zarówno z przodu, jak i z tyłu. Jego rama została wykonana z aluminium HPA i poddana zaawansowanej obróbce - rury są tam cieniowane i hydroformowane. Jako, że to pomniejszona wersja dużego roweru, wszystko jest mniejsze i dostosowane do wzrostu i masy juniorskich riderów. Osie kół występują w standardzie 142x12 z tyłu i 100x15 z przodu. Rower ma krótsze korby i napęd 1x11 z kasetą 10-42. Do tego oczywiście dostosowane do dziecięco-młodzieżowych rozmiarów komponenty. Choćby siodełko i cały kokpit, w którym nawet chwyty mają mniejszą średnicę dla dłoni o krótszych palcach. Za amortyzację odpowiadają tu produkty Manitou, a hamulce to mocne Magury MT30. Kinematyka zawieszenia została oczywiście dostrojona pod riderów o niższej masie. Jego cena to 9599 zł. 

Cube Nature

 
 

 

Odświeżeniu uległ też model Nature - rower crossowy Cube’a dedykowany szerokiej rzeszy odbiorców. Szybki, rekreacyjny rower idealny do wycieczkowej jazdy i rowerowych treningów. Zastosowano w nim nową ramę, która jest lżejsza m.in. za sprawą hydroformowania rur. Zwiększyło się też miejsce na opony - teraz zmieścimy tu nawet 50 mm, co może przydać się, gdy zechcemy crossem wjechać w cięższy teren i nadal czuć się bezpiecznie i komfortowo. Modele Nature mają typowe dla crossówek wyposażenie - amortyzatory z niewielkim skokiem i koła 28”. Do tego występują z ramą damską lub męska. Imponująco szeroka jest też oferta tego modelu - Nature występuje w 14 wersjach wyposażenia, a ceny zaczynają się od 2599 zł i kończą na 7199 zł.

Elektryczny full MTB - Stereo Hybrid 120

 

 

Rodzina e-fulli Cube jest całkiem spora i podzielona na rowery o różnym charakterze, łączy je jednak nowoczesność, która przejawiaja się w fakcie, że każdy Stereo Hybrid ma centralnie umieszczoną jednostkę napędową oraz baterię zintegrowaną z ramą

Cube Stereo Hybrid 120 to elektryczny rower trailowy, którego głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu podczas rekreacyjnych terenowych wycieczek. To sprzęt kierowany do bardziej amatorskich użytkowników. Kinematyka zawieszenia i geometria mają dawać poczucie wygody i bezpiecznego sterowania. Nowością na 2021 jest tzw. size split, czyli różna wielkość koła uzależniona od rozmiaru ramy. XS mają mniejsze koła - 27,5 cala, natomiast pozostałe 29 cali. Rower jest też gotowy na commuting - został przygotowany do zamontowania błotników, bagażnika oraz nóżki. Model Stereo Hybrid 120 TM to jego wersja pod bardziej trialową jazdę, bardziej sportowo-trailowy charakter zapewnia w nim inna kinematyka zawieszenia oraz wyposażenie zestrojone pod kątem agresywniejszej jazdy -m.in. z wytrzymalszymi oponami o agresywnijszej rzeźbie bieżnka. Rozpiętość cenowa w tym modelu to: 15 999 zł - 23 999 zł.

Cube Stereo Hybrid 140 i 160

 
 

 

Do bardziej zabawowego jeżdżenia po trailach idealny będzie model Cube Stereo Hybrid 140. Krótsze tylne widełki, niż w modelu 120 gwarantują bardziej zwrotne prowadzenie, a Cube zapewnia, że to bardzo ciekawy sprzęt z pogranicza all mountain i enduro, który prowadzi się świetnie zarówno z góry, jak i podczas wspinaczek. Cube Stereo Hybrid 140 kosztuje, w zależności od wersji, między 18 999 zł a 40 399 zł.

Z kolei Cube Stereo Hybrid 160 to elektryczny rower górski w pełni zorientowany na zabawę na zjazdach. Pomóc w tym mają bardziej zwrotne koła 27,5 cala i zwarta geometria ze skróconym tylnym trójkątem. Nowością w Hybrid 160 jest karbonowa rama C:62, która pozwoliła na wyraźne odchudzenie całego roweru. Dokonano w niej też integracji czujnika prędkości, który jest ukryty w okolicach osi koła, a sam magnes w tarczy hamulcowej. Skok tego mocno zabawowego elektryka wynosi 170 mm. Nowością jest też zgrabne poprowadzenie okablowania i przewodów wewnątrz ramy. Ceny: 40 999zł w wersji Kiox lub 41 999 zł w wersji Nyon.

Więcej informacji o nowej kolekcji znajdziecie na stronie producenta: www.cube.pl

comments powered by Disqus

Podobne artykuły