Assos Equipe RS 23: odzież do ścigania

Prezentacja nowej linii szosowej odzieży Assosa - Equipe RS 23, dedykowanej na okresy przejściowe.

Drukuj
Assos

Linia Equipe w kolekcji Assosa podporządkowana jest wyścigowym osiągom na szosie - niskiej masie i aerodynamice - które mają sprzyjać możliwie szybkiej jeździe. Tym razem przyszedł czas na Equipe w wydaniu na jesień i wiosnę, by nie zwalniać, gdy robi się chłodniej.

Assos to marka, której zaawansowanym kolarzom nie trzeba przedstawiać. Szwajcarski brand słynie z niesamowitych technologii, bardzo komfortowych wkładek i wysokiego poziomu zaawansowania całej swojej kolekcji. Tej jesieni do oferty marki weszła nowa linia odzieży - Equipe RS 23. Odzież Equipe dotychczas dostępna była tylko w opcji 1.3, czyli typowo letniej. Teraz nadszedł czas na rozwinięcie serii o opcję 2.3. Dla przypomnienia, Assos dzieli kolekcję na 3 sezony i oznacza je następująco: lato - 1.3, wiosna oraz jesień - 2.3, zima - 3.3. 

 
 

 

Equipe RS 23 jest więc serią odzieży gotową na niskie temperatury i wilgotne oraz wietrzne warunki przy zachowaniu całego sportowego charakteru linii. Szwajcarzy zapowiadają, że będzie ciepło, lekko, szybko i wygodnie. Stroje mają być skomponowane tak, aby wspomagały nas podczas jechania na maksymalnych intensywnościach, a jednocześnie gwarantowały dobrą termikę w chłodnej i zmiennej jesienno-wiosennej aurze. Poniżej przyglądamy się poszczególnym produktom, które wchodzą w skład nowej serii:

EQUIPE RS Spring Fall Aero SS Jersey 

 
 

 

W odróżnieniu od odzieży do ścigania się latem, w czasie jesieni i wiosny nie zawsze kluczowa pozostaje maksymalna wentylacja. W chłodne dni, przy submaksymalnej intensywności, odzież musi stanowić balans między ochroną przed zimnem i dobrym odprowadzaniem ciepła i wilgoci. Pod tym kątem zaprojektowano koszulkę EQUIPE RS Spring Fall Aero SS Jersey. Jest na tyle ciepła by sprostać wymaganiom rywalizacji w kilku lub kilkunastu stopniach Celsjusza, a przy tym ma opracowaną przez Assosa technologię regulacji temperatury poprzez dwa wloty powietrza w przedniej części ramion. Tamtędy chłodne powietrze wchodzi między dwie warstwy materiału w przedniej części koszulki i zapewnia chłodzenie adekwatne do potrzeb tych pór roku. Efektywny system pozwala nie tykać zamka koszulki, gdy robi się gorąco na kluczowych fragmentach wyścigu lub gdy towarzysze treningu podkręcą tempo. Oszczędza to naszej fatygi i pozwala nie odrywać rąk od kierownicy, a przede wszystkim nie zaburza opływowości naszej sylwetki. Krój koszulki jest oczywiście ściśle przylegający i zaprojektowany pod jazdę w mocnym sportowym złożeniu. 

Cena: 1165 zł

EQUIPE RS Spring Fall Bib Shorts S9 

 
 

 

Spodenki z nowej serii są skonstruowane na bazie najnowszej platformy szortów Assosa - S9. Identyczny krój i wkładka sprawiają, że leżą i sprawują się tak jak modele letnie, czyli są gotowe zawieść nas na podium, ale zostały wzbogacone o dodatkową izolację. Są to po prostu lekko ocieplone krótkie spodenki, które stanowią idealne rozwiązanie na czas, gdy jest znacznie za chłodno na letnie spodenki, a jednocześnie w zimowych byśmy się zagotowali. Assos sam definiuje je jako idealny produkt na okres przejściowy, który sprawdzi się przed nadejściem prawdziwych chłodów. 

Cena: 990 zł

EQUIPE RS Spring Fall Jacket 

 
 

 

Kurtka z nowej serii jest produktem, który wchodzi do gry, gdy rękawki i kamizelka to już za mało by zapewnić nam komfort cieplny. Assos definiuje swój nowy produkt jako połączenie termicznej koszulki z długim rękawem z lekkim softshellem. Odpowiednia konstrukcja jest skuteczna w ochronie przed wiatrem i chłodem w obszarach gdzie dostajemy ich najwięcej oraz odchudzona w miejscach, gdzie nie potrzebujemy aż tyle izolacji. Krój jest aerodynamiczny i typowo sportowy, a specjalna ,,kieszonka powietrza” i dwa wloty powietrza (na wzór tych z koszulki) zapewniają odpowiednią termoregulację.

Cena: 1290 zł

EQUIPE RS Spring Fall Aero Gilet 

 
 

 

Nieodłącznym elementem jazdy w mocno zmiennych warunkach jest dobra kamizelka, dlatego nie zabrakło jej również w serii Equipe RS 23. Ma idealnie przylegającą do ciała, minimalistyczną konstrukcję oraz krój zapewniający uczucie drugiej skóry. Została zbudowana z technicznego, trójwarstwowego softshellu w przedniej części i lekkiego, oddychającego materiału na plecach. Dzięki temu pełni podwójną funkcję, którą doceni się idąc tzw. fulla - z jednej strony zatrzymuje ciepło i chroni przed zimnym wiatrem oraz opadami, a jednocześnie nie powoduje przegrzewania.

Cena: 990 zł

 

 

Nowa kolekcja zawiera dodatkowo aktualizację obecnej w ofercie kurtki przeciwdeszczowej EQUIPE RS Rain Jacket i dodatkowe akcesoria kompletujące ubiór. 

Strona producenta: www.assos.com