Z peletonu...

Soler, Saxo Bank Sungard, Ricco

Stan Mauricio Solera (Movistar), który miał wypadek podczas 6. etapu Tour de Suisse, poprawia się. Lekarze mają dziś rozpocząć wybudzanie Hiszpana, który od wypadku leżał w śpiączce.  

Kolarz Movistar doznał licznych mikrourazów mózgu, pęknięcia czaski, łokcia i przebicia płuca, jednak ostateczny stan jego obrażeń znany będzie dopiero po wybudzeniu, za kilka dni.

Sukcesem zakończyły się poszukiwania Bjarne Riisa, menedżera ekipy Saxo Bank Sungard, który w ostatnich miesiącach starał się pozyskać sponsora dla swojej drużyny na kolejne lata. W przyszłym roku duńska ekipa ścigać się będzie z tą samą nazwą, jako firma Saxo Bank zdecydowała się przedłużyć współpracę na następny sezon, a firma Sungard już wcześniej zadeklarowała chęć dalszej współpracy.

Riccardo Ricco, zawieszony niedawno przez Włoski Związek Kolarski, pojawił się kilka dni temu na wyścigu szosowym dla amatorów, gdzie – startując poza konkurencją i mimo protestów innych kolarzy – wydatnie pomagał swoim kolegom w osiągnięciu lepszego wyniku. Włoch na mecie skorzystał z udogodnień zapewnionych przez organizatora i dopiero po jego interwencji opuścił teren miasteczka zawodów. Korzystając z okazji Ricco, w wywiadzie dla telewizji Sky Sport, zapewnił o swojej niewinności i skrytykował FCI, który jego zdaniem stosuje niejasne przepisy.

Fot.: Sirotti

Podobne artykuły