Riis z nowym sponsorem. I Contadorem

Hiszpan podpisał z zespołem Riisa dwuletni kontrakt

Bjarne Riis, dyrektor sportowy Saxo Bank poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej o pozyskaniu nowego sponsora na przyszły sezon, a także podpisaniu dwuletniego kontraktu z trzykrotnym zwycięzcą Tour de France, Alberto Contadorem.<br />

Współpraca Riisa i Contadora jest kolejnym ruchem na rynku transferowym wśród faworytów Tour de France. Niedawno bracia Schleck, Andy i Frank, potwierdzili, że z końcem sezonu opuszczają Saxo Bank i przenoszą się do nowopowstającego luksemburskiego zespołu, zbudowanego wokół nich.

Dzięki pozyskaniu Contadora Riis może więc odetchnąć i wraz z nowym sponsorem jego szanse na wygranie Touru w przyszłym roku znacznie wzrosły. Jeszcze niedawno Duńczyk gorączkowo szukał sponsorów na nowy rok, jako że Saxo Bank zapowiedział zaprzestanie finansowania zespołu z końcem tego sezonu. Kierownictwo firmy zmieniło jednak zdanie i postanowiło jeszcze przez rok współpracować z Riisem, a dodatkowo jako sponsor tytularny wkroczyła firma Sungard. Ostatnio mówiło się też, że Specialized wkroczy jako sponsor tytularny, jednak producent rowerów pozostanie z Riisem jedynie jako dostawca maszyn dla kolarzy.

„Alberto to klasowy kolarz i jestem dumny, że przez kolejne dwa lata będzie w naszym zespole” – powiedział na konferencji Riis, „dodatkowo, Saxo Bank postanowił kontynuować współpracę z nami przez kolejny rok. Jestem bardzo zadowolony i dumny z tego, że udało nam się tego dokonać” – mówił o nowej sytuacji swojej drużyny.

Negocjacje z Saxo Bank prowadzone były w trakcie Tour de France i niewykluczone, że spory udział w podpisaniu umowy miała obietnica zatrudnienia Contadora.


Contador podpisał z drużyną Saxo Bank – Sungard dwuletni kontrakt. Jeszcze niedawno Hiszpan był bliski przedłużenia kontraktu z Astaną, jednak tuż po Tour de France ogłosił, że rozmowy w sprawie nowej umowy zostały przerwane. Hiszpan w przyszłym roku będzie jeździł w ekipie Riisa, a najpewniej razem z nim z Astany do nowego zespołu przejdą m.in. Benjamin Noval, Jesus Hernandez, Dani Navarro i David de la Fuente.

„Bardzo się cieszę z podpisania nowego kontraktu z Bjarne Riisem, to ciekawe wyzwanie, od zawsze jego drużyny były najlepsze w peletonie, a teraz razem mamy okazję by być czołową siłą w kolarskim peletonie”
– powiedział Hiszpan po ogłoszeniu decyzji o przejściu do Saxo Bank Sungard.

FOTO: Sirotti

Podobne artykuły