BMC się wzmacnia

Nowi kolarze amerykańskiej ekipy

Alessandro Ballan, George Hincapie i Marcus Burghardt to tylko niektórzy kolarze ,którzy w przyszłym sezonie zasilą szeregi amerykańskiej ekipy Pro Continental, BMC Racing Team. <br />

Kierownictwo ekipy ma nadzieję, że obecność takich kolarzy w składzie zapewni ekipie udział w najważniejszych wyścigach. „Kiedy zaczynaliśmy pracę z ekipą, mieliśmy plan, aby któregoś dnia wspiąć się na najwyższy poziom w kolarstwie zawodowym. Dziś jest ten dzień” – powiedział Jim Ochowicz, jeden z właścicieli ekipy.

„Wizja budowania czegoś nowego bardzo mi odpowiadała” – powiedział Hincapie, który niedawno po raz kolejny został Mistrzem USA w wyścigu ze startu wspólnego, „znam kilku amerykańskich kolarzy z tej drużyny, a wiem też, że i młodzi Szwajcarzy pokazali się wcześniej z dobrej strony” – dodał.

Także Alessandro Ballan, do tej pory ścigający się w Lampre, nie ukrywa zadowolenia z faktu przejścia do nowej drużyny. „BMC zawsze wydawało mi się ciekawą ekipą. Teraz będę miał nową motywację aby osiągnąć moje cele” – uważa Mistrz Świata.

Oprócz Ballana i Hincapiego, dwuletnie kontrakty z BMC podpisali Marcus Burghardt, Karsten Kroon, Steve Morabito i Michael Schär, natomiast Simon Zahner związał się z ekipą na rok.

Podobne artykuły