Z peletonu...

Fullana, Gil, Vos, Gilbert

Jedna z czołowych zawodniczek MTB, Margarita Fullana, wystartuje w zbliżających się Mistrzostwach Hiszpanii w przełajach.

Aby się do tego przygotować , trzykrotna Mistrzyni Świata wystartuje w najbliższy weekend w Pucharze Hiszpanii, natomiast tydzień później zamierza walczyć o tytuł mistrzyni swojego kraju w tej konkurencji. Fullana nie wyklucza także startu w przełajowych Mistrzostwach Świata, które w lutym odbędą się w Holandii.

Mariusz Gil zajął 14. miejsce w zawodach przełajowych kat. C1, rozgrywanych w niemieckim Dusseldorfie. Rywalizację zdominowali Szwajcarzy, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Wygrał Simon Zahner (Rendementhypo Cycling Team), natomiast drugi był znany z wyścigów MTB, Ralph Naf. Zawody cieszyły się dużą „popularnością” wśród kolarzy MTB, jako że wzięli w nich udział także Lukas i Matthias Fluckiger oraz Jose Antonio Hermida.

Marianne Vos została wybrana najlepszą sportsmenką Holandii. Vos w ubiegłym sezonie zdobyła złotem medale MŚ i IO na torze, srebro w przełajowych i szosowych MŚ. Vos jest także jedyną zawodniczką, która w swoim dorobku ma tytuły Mistrza Świata w trzech konkurencjach – na szosie, torze i przełaju. Holenderka ma dopiero 21 lat.

Philipe Gilbert został uhonorowany nagrodą Sprint d'Or dla najlepszego belgisjkiego kolarza ubiegłego sezonu. Nagroda ta przyznawana jest przez byłych kolarzy, którym przewodniczy słynny Eddy Merckx. W przeszłości plebiscyt wygrywli m.in. Johan Museeuw czy Tom Boonen. W ubiegłym roku nagroda nie została przyznana, na znak protestu przeciw obecnemu w kolarstwie dopingowi.

Podobne artykuły