Schleck odetchnął

Śledztwo w sprawie dopingu umorzone

Frank Schleck, po wczorajszej decyzji ALAD o zamknięciu śledztwa prowadzonego w sprawie jego kontaktów z doktorem Fuentesem, powiedział dziś za pośrednictwem strony internetowej Saxo Bank, że spodziewał się takiego zakończenia sprawy

Wczoraj wieczorem, po przesłuchaniu Schlecka, Luksemburska Agencja Antydopingowa postanowiła zakończyć śledztwo w sprawie kontaktów kolarza Saxo Bank z doktorem Eufemiano Fuentesem. ALAD tłumaczyła swoją decyzję brakiem wystarczających dowodów, aby oskarżyć kolarza o stosowanie dopingu.

„Cieszę się, że miałem szansę udowodnić, że jestem niewinny” – powiedział dziś rano starszy z braci Schlecków, „z drugiej strony, byłem spokojny o wynik śledztwa, wiedząc, że  mam czyste sumienie” – tłumaczył. „W końcu będę mógł w pełni skupić się na przygotowaniach do sezonu” – dodał Mistrz Luksemburga.

Wiadomość o zamknięciu postępowania ucieszyła także Bjarne Riisa, dyrektora zespołu, w którym ściga się Schleck. „Cieszę się, że zaufaliśmy Frankowi, gdy ten zapewniał o swojej niewinności” – powiedział dziś Riis. „Chcemy, aby nasi kolarze byli w pewnym sensie ambasadorami uczciwego kolarstwa” – dodał.

Schleck zaraz po ujawnieniu informacji o jego kontaktach z Fuentesem został zawieszony przez drużynę, jednak teraz Riis zapewnia, że kolarz będzie mógł spokojnie skoncentrować się na przygotowaniach do przyszłego sezonu – „ten okres był z pewnością bardzo stresujący dla Franka, ale wierzę, że doda mu to sił i motywacji do jeszcze cięższej pracy” – stwierdził Duńczyk.

Podobne artykuły