Kwiatkowski drugi w Portugalii

Volta ao Algarve (14-17.02.2013, 2.1, Portugalia)

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) zajął drugie miejsce w Volta ao Algarve (2.1), rozgrywanym w Portugalii. Polak wynik zawdzięcza bardzo dobrej jeździe na ostatnim etapie wyścigu, czasówce o długości 35 kilometrów.

Kwiatkowski na czasówce zajął drugie miejsce, ulegając jedynie byłemu Mistrzowi Świata, swojemu klubowemu koledze, Tony Martinowi. Martin pokonał dystans 35 kilometrów z czasem 45.09 i o 1.07 wyprzedził Kwiatkowskiego. Młody Polak, z kolei, o 8 sekund okazał się lepszy od Jessego Sergenta (Radioshack Leopard).

W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski awansował dzięki temu z dziewiątego na drugie miejsce. Na pierwsze wysunął się Martin, który awansował z 11. pozycji. Wcześniejszy lider, Sergio Henao (Team Sky), spadł w klasyfikacji generalnej na dalszą pozycję. Podium w portugalskim wyścigu uzupełnił Lieuwe Westra (Vacansoleil DCM), który od Kwiatkowskiego był gorszy zaledwie o sekundę. Czwarte miejsce zajął Denis Mienszow (Katiusza).