Z peletonu...

Scarponi, Visconti, Milka Superior MTB Racing Team, Team Sky, Janiszewski

Włoski Komitet Olimpijski wnioskował o karę trzymiesięcznego zawieszenia dla Michele Scarponiego (Lampre ISD) i Giovanni Viscontiego (Movistar) za ich kontakty z doktorem Michele Ferrrarim. Ostateczny werdykt w tej sprawie zostanie wydany w połowie grudnia.

Ekipa Milka Superior MTB Racing Team, w której ściga się Marek Konwa, w przyszłym sezonie nie będzie już sponsorowana przez producenta czekolad Milka. Po trzech latach współpracy z zespołem Barta Brentjensa firma postanowiła nie przedłużać kontraktu. Dyrektor sportowy ekipy, Bart Brentjens, jest już w trakcie poszukiwań kolejnego sponsora, jednak do tego czasu zespół nazywać się będzie Superior Brentjens MTB Racing Team.


W ramach wzmożonej walki z dopingiem, wszyscy kolarze i pracownicy obsługi brytyjskiej ekipy Team Sky zostali poproszeni o podpisanie deklaracji, że w przeszłości oraz obecnie, nie byli i nie są zamieszani w jakiekolwiek praktyki dopingowe. Proces ten rozpoczął się miesiąc temu, a według rzecznika ekipy, wszyscy kolarze, którzy ścigać się będą w 2013 roku w zespole, podpisali deklaracje.

Sylwester Janiszewski (CCC Polsat) został złapany na stosowaniu ATD, środka o zbliżonym działaniu do testosteronu. Janiszewskiemu odebrano zwycięstwo w Memoriale Henryka Łasaka, po którym wykryto u niego zabronioną substancję, jednak pozostawiono zwycięstwo z kolejnego dnia, z Pucharu Uzdrowisk Karpackich. Na Janiszewskiego nałożono karę upomnienia i 2500 Franków Szwajcarskich. Niska kara może być uzasadniona faktem, że ATD jest środkiem, którym często zanieczyszczone są odżywki i suplementy.

Fot.: Sirotti 

Podobne artykuły