Lopez wygrywa drugi górski etap

Migiel Angel Lopez (Astana) wygrał swój drugi etap podczas 74. Vuelta a Espana, atakując na ostatnich trzech kilometrach podjazdu pod Alto Hoya de la Mora. Prowadzenie w wyścigu zachował Chris Froome (Team Sky).

Kończący się na ponad 2500 metrach nad poziomem morza etap był jednym z najtrudniejszych w tegorocznym wyścigu i mógł wprowadzić duże zmiany w klasyfikacji generalnej. Finałowy, liczący ponad 19 kilometrów podjazd pod Alto Hoya de la Mora, był poprzedzony dwoma podjazdami 1. kategorii – Alto de Hazallanas (na 74km) i Alto del Purche (na 109km), na których kolarze pokonywali łącznie 25 kilometrów pod górę.

Finał etapu następował na podjeździe, ale wydawało się, że najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły jeszcze przed ostatnia wspinaczką. Dużo wcześniej na krótkim, liczącym zaledwie 130 kilometrów etapie, zaatakowała ośmioosobowa grupa, która na drugim podjeździe została doścignięta przez kontratakujących Romaina Bardeta (Ag2R La Mondiale), Stevena Kruijswijka (LottoNL-Jumbo) i Adama Yatesa (Orica-Scott). Po kolejnych skokach Alberto Contadora (Trek-Segafredo) i Miguela Angela Lopeza (Astana), czołówka się wymieszała i na prowadzeniu jechał Yates, za którym goniła pozostała czwórka, tracąca minutę, i peleton, prowadzony przez kolarzy Astany i Team Sky, który notował stratę kolejnych 45 sekund.

Yates samotnie minął szczyt Alto del Purche i niemalże od razu rozpoczął finałową wspinaczkę pod Alto Hoya de la Mora. Wydawało się wtedy, że Brytyjczyk ma spore szanse na zwycięstwo etapowe. Jego przewaga bardzo długo utrzymywała się na podobnym poziomie. Z grupy faworytów na 13 km przed metą zaatakował Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), ale tylko przez kilka kilometrów utrzymywał się przed rywalami.

Dopiero ostatnich 7 kilometrów przyniosło zasadnicze zmiany. Z grupy pościgowej odpadł Kruijswijk, a chwilę później Lopez zostawił Bardet i Contadora. Kolumbijczyk miał do mety jeszcze 6 kilometrów i 35 sekund straty do prowadzącego Yatesa, ale cały dystans zlikwidował dwa kilometry później. Od razu narzucił rywalowi mocne tempo, którego ten nie był w stanie wytrzymać i spłynął do tyłu, będąc potem złapanym przez grupę Frooma. Lopez, z kolei, z prawie minutową przewagą pokonywał kolejne kilometry, jakie pozostały mu do mety i na szczycie zameldował się 36 sekund przed Ilnurem Zakarinem (Katiusza-Alpecin), który 1500 metrów przed metą wyskoczył z grupy faworytów. Trzeci był Wilco Keldermann (Team Sunweb), a tuż za nim linię mety przeciął Froome, dorzucając kilka sekund swoim rywalom. Contador, który wcześniej odważnie atakował, zapłacił za swój atak w końcówce i na mecie zameldował się ponad pół minuty po liderze.

Wyniki 15. etapu:

  • 1    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    3:34:51     
  • 2    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin    0:00:36     
  • 3    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb    0:00:45     
  • 4    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    0:00:47     
  • 5    Christopher Froome (GBr) Team Sky          
  • 6    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac    0:00:50     
  • 7    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    0:00:53     
  • 8    Wout Poels (Ned) Team Sky          
  • 9    Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates          
  • 10    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    0:01:02     
  • 11    Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team          
  • 12    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    0:01:23     
  • 13    Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo    0:01:27     
  • 14    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    0:01:46     
  • 15    Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:02:17     
  • 16    Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team    0:02:42     
  • 17    Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    0:03:19     
  • 18    Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team    0:03:37     
  • 19    Jack Haig (Aus) Orica-Scott    0:03:41     
  • 20    Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky    0:03:43     
  • 21    Simon Yates (GBr) Orica-Scott    0:04:37     
  • 22    Adam Yates (GBr) Orica-Scott          
  • 23    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    0:04:58     
  • 24    David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors    0:05:23     
  • 25    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    0:06:04     
  • 26    Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:07:13     
  • 27    Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 28    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    0:09:35     
  • 29    Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon          
  • 30    Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:12:45     
  • 31    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:12:53     
  • 32    Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits          
  • 33    Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo          
  • 34    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:13:08     
  • 35    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo    0:13:33     
  • 36    Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors    0:14:51     
  • 37    Gianni Moscon (Ita) Team Sky    0:15:01     
  • 38    Anthony Roux (Fra) FDJ    0:15:21     
  • 39    Jeremy Maison (Fra) FDJ          
  • 40    Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott          
  • 41    Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team          
  • 42    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal          
  • 43    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal          
  • 44    Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates          
  • 45    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe          
  • 46    Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo          
  • 47    David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 48    Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon          
  • 49    Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo          
  • 50    David Lopez Garcia (Spa) Team Sky          
  • 51    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 52    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    0:15:41     
  • 53    Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida          
  • 54    Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team    0:16:18     
  • 55    Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits          
  • 56    Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon    0:16:36     
  • 57    Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo    0:16:42     
  • 58    Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:17:12     
  • 59    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal          
  • 60    Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates    0:17:30     
  • 61    Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team    0:17:49     
  • 62    Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe    0:18:03     
  • 63    Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors    0:18:04     
  • 64    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    0:18:27     
  • 65    Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data    0:18:33     
  • 66    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    0:19:50     
  • 67    Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo          
  • 68    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal          
  • 69    Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport    0:19:55     
  • 70    Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport          
  • 71    Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team    0:20:47     
  • 72    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team    0:20:55     
  • 73    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors          
  • 74    Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 75    Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 76    Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott    0:20:58     
  • 77    Arnaud Courteille (Fra) FDJ          
  • 78    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team    0:21:46     
  • 79    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    0:21:50     
  • 80    Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:22:16     
  • 81    Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates    0:22:56     
  • 82    Christian Knees (Ger) Team Sky    0:23:34     
  • 83    Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida    0:24:00     
  • 84    Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon    0:24:17     
  • 85    Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates    0:26:09     
  • 86    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors          
  • 87    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ          
  • 88    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 89    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors          
  • 90    Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 91    Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon          
  • 92    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe          
  • 93    Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb          
  • 94    Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 95    Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida          
  • 96    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates          
  • 97    Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac          
  • 98    Marc Soler (Spa) Movistar Team          
  • 99    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo          
  • 100    Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 101    Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo          
  • 102    Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin          
  • 103    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida          
  • 104    Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac          
  • 105    Diego Rosa (Ita) Team Sky          
  • 106    Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo          
  • 107    Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team          
  • 108    Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport          
  • 109    Ian Stannard (GBr) Team Sky          
  • 110    Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ          
  • 111    Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon          
  • 112    Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ          
  • 113    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team          
  • 114    Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors          
  • 115    Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data          
  • 116    Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ          
  • 117    Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe          
  • 118    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 119    Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 120    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale          
  • 121    Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac          
  • 122    Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal          
  • 123    Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors          
  • 124    Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 125    Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale          
  • 126    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida          
  • 127    Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 128    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team          
  • 129    Lachlan Morton (Aus) Dimension Data          
  • 130    Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 131    Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport          
  • 132    Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates          
  • 133    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 134    Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors          
  • 135    Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida          
  • 136    Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal          
  • 137    Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits    0:28:40     
  • 138    Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon    0:30:22     
  • 139    Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon          
  • 140    Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon    0:30:38     
  • 141    Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team          
  • 142    Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport          
  • 143    Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport          
  • 144    Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team          
  • 145    Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 146    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac          
  • 147    Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 148    Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport          
  • 149    Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team          
  • 150    Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb          
  • 151    Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 152    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 153    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team          
  • 154    Magnus Cort (Den) Orica-Scott          
  • 155    Michael Mørkøv (Den) Katusha-Alpecin          
  • 156    Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin          
  • 157    Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin          
  • 158    Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac          
  • 159    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac          
  • 160    Sam Bewley (NZl) Orica-Scott          
  • 161    Svein Tuft (Can) Orica-Scott          
  • 162    Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb          
  • 163    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 164    Chad Haga (USA) Team Sunweb          
  • 165    Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac          
  • 166    Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport          
  • 167    Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 168    William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac          
  • 169    Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb    0:30:54     
  • DNF    Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team          
  • DNF    Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • Klasyfikacja punktowa:
  • 1    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    25     pkt
  • 2    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin    20     
  • 3    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb    16     
  • 4    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    14     
  • 5    Christopher Froome (GBr) Team Sky    12     
  • 6    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac    10     
  • 7    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    9     
  • 8    Wout Poels (Ned) Team Sky    8     
  • 9    Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates    7     
  • 10    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    6     
  • 11    Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team    5     
  • 12    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    4     
  • 13    Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo    3     
  • 14    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    2     
  • 15    Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo    1     
  • Sprint 1, km 45
  • 1    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors    4     pkt
  • 2    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac    2     
  • 3    Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo    1     
  • KOM 1 (kat. 1) Alto de Hazallanas, km 74
  • 1    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    10     pkt
  • 2    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    6     
  • 3    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    4     
  • 4    Adam Yates (GBr) Orica-Scott    2     
  • 5    Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo    1     
  • KOM 2 (kat. 1) Alto del Purche, 109.5km
  • 1    Adam Yates (GBr) Orica-Scott    10     pkt
  • 2    Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo    6     
  • 3    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    4     
  • 4    Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo    2     
  • 5    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    1     
  • KOM 3 (Esp.) Sierra Nevada. Alto Hoya de la Mora. Monachil, km 129.4
  • 1    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    20     pkt
  • 2    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin    15     
  • 3    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb    10     
  • 4    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    6     
  • 5    Christopher Froome (GBr) Team Sky    4     
  • 6    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac    2     
  • Klasyfikacja najaktywniejszych:
  • 1    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal          
  • Klasyfikacja drużynowa:
  • 1    Astana Pro Team    10:46:37     
  • 2    Team Sky    0:03:19     
  • 3    Orica-Scott    0:07:01     
  • 4    Movistar Team    0:13:50     
  • 5    UAE Team Emirates    0:15:56     
  • 6    Team Lotto NL-Jumbo    0:20:19     
  • 7    Lotto Soudal    0:24:19     
  • 8    Trek-Segafredo    0:25:49     
  • 9    Bahrain - Merida    0:32:57     
  • 10    Caja Rural-Seguros RGA    0:33:15     
  • 11    Quick-Step Floors    0:36:14     
  • 12    BMC Racing Team    0:37:23     
  • 13    Manzana Postobon    0:39:28     
  • 14    Cofidis, Solutions Credits    0:40:15     
  • 15    FDJ    0:49:36     
  • 16    Katusha-Alpecin    0:50:50     
  • 17    Cannondale Drapac Professional Cycling Team    0:51:04     
  • 18    AG2R La Mondiale    0:51:37     
  • 19    Team Sunweb    0:55:28     
  • 20    Bora-Hansgrohe    0:57:29     
  • 21    Aqua Blue Sport    1:03:55     
  • 22    Dimension Data    1:08:47

pokaż pełną listę

Klasyfikacja generalna po 15. etapie:

  • 1    Christopher Froome (GBr) Team Sky    62:06:25     
  • 2    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    0:01:01     
  • 3    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin    0:02:08     
  • 4    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb    0:02:11     
  • 5    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    0:02:39     
  • 6    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    0:02:51     
  • 7    Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team    0:03:24     
  • 8    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac    0:03:26     
  • 9    Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo    0:03:59     
  • 10    Wout Poels (Ned) Team Sky    0:05:22     
  • 11    David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors    0:07:47     
  • 12    Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:08:08     
  • 13    Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    0:08:16     
  • 14    Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates    0:09:02     
  • 15    Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky    0:18:45     
  • 16    Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:19:12     
  • 17    Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team    0:21:40     
  • 18    Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team    0:27:42     
  • 19    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    0:30:41     
  • 20    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    0:34:47     
  • 21    Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:44:44     
  • 22    Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data    0:47:49     
  • 23    Jack Haig (Aus) Orica-Scott    0:48:25     
  • 24    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    0:51:04     
  • 25    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    0:52:34     
  • 26    Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:53:44     
  • 27    Adam Yates (GBr) Orica-Scott    0:55:49     
  • 28    Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits    0:55:53     
  • 29    Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida    0:58:36     
  • 30    Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team    1:00:05     
  • 31    Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team    1:00:56     
  • 32    Gianni Moscon (Ita) Team Sky    1:04:22     
  • 33    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    1:09:24     
  • 34    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    1:13:10     
  • 35    Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo    1:13:13     
  • 36    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo    1:15:03     
  • 37    Simon Yates (GBr) Orica-Scott    1:15:41     
  • 38    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team    1:16:09     
  • 39    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe    1:17:56     
  • 40    Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates    1:19:48     
  • 41    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo    1:23:48     
  • 42    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal    1:25:10     
  • 43    Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon    1:26:02     
  • 44    Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates    1:26:25     
  • 45    Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors    1:26:54     
  • 46    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal    1:38:23     
  • 47    Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon    1:40:20     
  • 48    Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon    1:41:48     
  • 49    Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo    1:42:18     
  • 50    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ    1:46:18     
  • 51    Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA    1:47:56     
  • 52    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo    1:49:10     
  • 53    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    1:49:15     
  • 54    Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon    1:49:43     
  • 55    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    1:50:25     
  • 56    Marc Soler (Spa) Movistar Team    1:54:19     
  • 57    Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon    1:56:43     
  • 58    Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo    1:57:18     
  • 59    Diego Rosa (Ita) Team Sky    1:58:52     
  • 60    Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale    2:00:04     
  • 61    Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin    2:00:25     
  • 62    Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida    2:01:38     
  • 63    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    2:02:00     
  • 64    Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ    2:04:30     
  • 65    Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo    2:04:35     
  • 66    Anthony Roux (Fra) FDJ    2:05:59     
  • 67    Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo    2:06:10     
  • 68    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    2:08:06     
  • 69    Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport    2:08:41     
  • 70    Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe    2:09:13     
  • 71    Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe    2:12:42     
  • 72    Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits    2:15:37     
  • 73    Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team    2:17:16     
  • 74    Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    2:19:31     
  • 75    Lachlan Morton (Aus) Dimension Data    2:20:35     
  • 76    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    2:22:17     
  • 77    Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac    2:23:41     
  • 78    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    2:24:18     
  • 79    Jeremy Maison (Fra) FDJ    2:24:43     
  • 80    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors    2:25:16     
  • 81    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    2:25:38     
  • 82    David Lopez Garcia (Spa) Team Sky    2:26:40     
  • 83    Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott    2:27:29     
  • 84    Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data    2:27:30     
  • 85    Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits    2:27:41     
  • 86    Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    2:28:05     
  • 87    Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates    2:28:13     
  • 88    Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits    2:29:04     
  • 89    Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team    2:30:48     
  • 90    Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon    2:31:37     
  • 91    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    2:33:36     
  • 92    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal    2:33:38     
  • 93    Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon    2:34:42     
  • 94    Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors    2:36:01     
  • 95    David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    2:36:07     
  • 96    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    2:37:05     
  • 97    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    2:37:19     
  • 98    Arnaud Courteille (Fra) FDJ    2:38:52     
  • 99    Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo    2:39:48     
  • 100    Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac    2:39:53     
  • 101    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team    2:40:22     
  • 102    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac    2:40:40     
  • 103    Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac    2:42:53     
  • 104    Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb    2:43:19     
  • 105    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors    2:43:26     
  • 106    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida    2:43:53     
  • 107    Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida    2:44:01     
  • 108    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo    2:45:03     
  • 109    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors    2:47:38     
  • 110    Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin    2:48:05     
  • 111    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team    2:49:19     
  • 112    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida    2:49:48     
  • 113    Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team    2:50:51     
  • 114    Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team    2:53:19     
  • 115    Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale    2:54:41     
  • 116    Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott    2:55:55     
  • 117    Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale    2:57:14     
  • 118    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    2:58:06     
  • 119    Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits    2:58:40     
  • 120    Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin    3:00:20     
  • 121    Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport    3:00:55     
  • 122    Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo    3:01:20     
  • 123    Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb    3:01:28     
  • 124    Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo    3:01:52     
  • 125    Chad Haga (USA) Team Sunweb    3:02:02     
  • 126    Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors    3:06:09     
  • 127    Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb    3:08:59     
  • 128    Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale    3:12:16     
  • 129    Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac    3:12:47     
  • 130    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    3:13:00     
  • 131    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    3:13:25     
  • 132    Christian Knees (Ger) Team Sky    3:13:31     
  • 133    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac    3:13:46     
  • 134    Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    3:13:49     
  • 135    Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team    3:14:22     
  • 136    Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates    3:14:40     
  • 137    Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA    3:15:36     
  • 138    Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ    3:15:56     
  • 139    Michael Mørkøv (Den) Katusha-Alpecin    3:16:07     
  • 140    Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon    3:16:18     
  • 141    Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors    3:16:19     
  • 142    Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb    3:16:25     
  • 143    Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida    3:18:10     
  • 144    Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA    3:18:24     
  • 145    Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team    3:22:33     
  • 146    Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors    3:22:56     
  • 147    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    3:23:09     
  • 148    Magnus Cort (Den) Orica-Scott    3:24:12     
  • 149    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe    3:24:57     
  • 150    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    3:26:39     
  • 151    Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport    3:26:50     
  • 152    Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport    3:29:52     
  • 153    Ian Stannard (GBr) Team Sky    3:33:41     
  • 154    Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates    3:33:58     
  • 155    Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits    3:34:54     
  • 156    Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport    3:35:06     
  • 157    Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal    3:36:36     
  • 158    Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport    3:37:33     
  • 159    Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon    3:37:55     
  • 160    Sam Bewley (NZl) Orica-Scott    3:41:50     
  • 161    Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe    3:41:58     
  • 162    Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin    3:42:11     
  • 163    Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac    3:43:07     
  • 164    Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport    3:43:22     
  • 165    William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac    3:45:38     
  • 166    Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ    3:46:45     
  • 167    Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal    3:47:36     
  • 168    Svein Tuft (Can) Orica-Scott    3:47:52     
  • 169    Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport    3:57:26     
  • Klasyfikacja punktowa:
  • 1    Christopher Froome (GBr) Team Sky    110     pkt
  • 2    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors    107     
  • 3    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    88     
  • 4    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    74     
  • 5    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb    62     
  • 6    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    61     
  • 7    Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe    58     
  • 8    Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team    57     
  • 9    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal    54     
  • 10    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin    53     
  • 11    Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo    48     
  • 12    Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates    47     
  • 13    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac    46     
  • 14    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe    41     
  • 15    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    40     
  • 16    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac    39     
  • 17    Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team    38     
  • 18    David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors    36     
  • 19    Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors    34     
  • 20    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    33     
  • 21    Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team    30     
  • 22    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    29     
  • 23    Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo    29     
  • 24    Marc Soler (Spa) Movistar Team    28     
  • 25    Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe    28     
  • 26    Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors    25     
  • 27    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    24     
  • 28    Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb    24     
  • 29    Wout Poels (Ned) Team Sky    23     
  • 30    Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team    23     
  • 31    Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon    23     
  • 32    Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates    22     
  • 33    Gianni Moscon (Ita) Team Sky    20     
  • 34    Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo    20     
  • 35    Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale    18     
  • 36    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors    17     
  • 37    Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    16     
  • 38    Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits    16     
  • 39    Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin    16     
  • 40    Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport    15     
  • 41    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    14     
  • 42    Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data    14     
  • 43    Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky    13     
  • 44    Arnaud Courteille (Fra) FDJ    13     
  • 45    Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    12     
  • 46    Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo    12     
  • 47    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    12     
  • 48    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team    12     
  • 49    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    12     
  • 50    Jack Haig (Aus) Orica-Scott    11     
  • 51    Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac    11     
  • 52    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    11     
  • 53    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    10     
  • 54    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    10     
  • 55    Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo    10     
  • 56    Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA    10     
  • 57    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    9     
  • 58    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    9     
  • 59    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    9     
  • 60    Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ    9     
  • 61    Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo    8     
  • 62    Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates    8     
  • 63    Adam Yates (GBr) Orica-Scott    8     
  • 64    Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits    8     
  • 65    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal    8     
  • 66    Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe    8     
  • 67    Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ    7     
  • 68    Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin    7     
  • 69    Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin    7     
  • 70    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    7     
  • 71    Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport    7     
  • 72    Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon    6     
  • 73    Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac    6     
  • 74    Jeremy Maison (Fra) FDJ    6     
  • 75    David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    6     
  • 76    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac    6     
  • 77    Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo    5     
  • 78    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo    5     
  • 79    Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport    5     
  • 80    Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates    4     
  • 81    Diego Rosa (Ita) Team Sky    4     
  • 82    Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    4     
  • 83    Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team    4     
  • 84    Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale    4     
  • 85    Simon Yates (GBr) Orica-Scott    3     
  • 86    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    3     
  • 87    Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon    3     
  • 88    Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team    2     
  • 89    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    2     
  • 90    Christian Knees (Ger) Team Sky    2     
  • 91    Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors    1     
  • 92    Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo    1     
  • 93    Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo    1     
  • 94    Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team    1     
  • 95    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe    1     
  • 96    Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport    1     
  • Klasyfikacja górska:
  • 1    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac    49     pkt
  • 2    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    41     
  • 3    Christopher Froome (GBr) Team Sky    29     
  • 4    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe    28     
  • 5    Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team    27     
  • 6    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    20     
  • 7    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    19     
  • 8    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    18     
  • 9    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin    18     
  • 10    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    15     
  • 11    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    14     
  • 12    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb    14     
  • 13    Adam Yates (GBr) Orica-Scott    12     
  • 14    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal    12     
  • 15    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    11     
  • 16    Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    11     
  • 17    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    10     
  • 18    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    9     
  • 19    Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac    9     
  • 20    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    8     
  • 21    Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo    7     
  • 22    Marc Soler (Spa) Movistar Team    6     
  • 23    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    6     
  • 24    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac    6     
  • 25    Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors    6     
  • 26    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors    6     
  • 27    Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data    5     
  • 28    Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates    5     
  • 29    Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates    4     
  • 30    Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team    4     
  • 31    Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    4     
  • 32    Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates    4     
  • 33    Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA    4     
  • 34    Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team    3     
  • 35    Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ    3     
  • 36    Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe    3     
  • 37    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors    3     
  • 38    Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo    2     
  • 39    Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits    2     
  • 40    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo    2     
  • 41    Simon Yates (GBr) Orica-Scott    2     
  • 42    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    2     
  • 43    Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale    2     
  • 44    Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac    2     
  • 45    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo    2     
  • 46    Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    2     
  • 47    Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon    2     
  • 48    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    2     
  • 49    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team    1     
  • 50    Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon    1     
  • 51    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    1     
  • 52    Diego Rosa (Ita) Team Sky    1     
  • 53    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    1     
  • 54    Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon    1     
  • 55    Arnaud Courteille (Fra) FDJ    1     
  • 56    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team    1     
  • 57    Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin    1     
  • 58    Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA    1     
  • Klasyfikacja łączona:
  • 1    Christopher Froome (GBr) Team Sky    5     pkt
  • 2    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team    12     
  • 3    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb    21     
  • 4    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    21     
  • 5    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    22     
  • 6    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin    22     
  • 7    Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team    43     
  • 8    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac    45     
  • 9    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    45     
  • 10    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe    57     
  • 11    Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo    58     
  • 12    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    68     
  • 13    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal    69     
  • 14    Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team    72     
  • 15    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    81     
  • 16    Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates    85     
  • 17    Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo    94     
  • 18    Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    94     
  • 19    Marc Soler (Spa) Movistar Team    102     
  • 20    Adam Yates (GBr) Orica-Scott    103     
  • 21    Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe    113     
  • 22    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    116     
  • 23    Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits    131     
  • 24    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team    135     
  • 25    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors    137     
  • 26    Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors    138     
  • 27    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    141     
  • 28    Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates    152     
  • 29    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors    153     
  • 30    Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data    153     
  • 31    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    155     
  • 32    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    158     
  • 33    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    161     
  • 34    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    161     
  • 35    Simon Yates (GBr) Orica-Scott    163     
  • 36    Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ    166     
  • 37    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    170     
  • 38    Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac    170     
  • 39    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac    179     
  • 40    Diego Rosa (Ita) Team Sky    192     
  • 41    Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac    194     
  • 42    Arnaud Courteille (Fra) FDJ    197     
  • 43    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo    231     
  • 44    Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin    236     
  • 45    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    247     
  • 46    Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA    251     
  • 47    Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    262     
  • Klasyfikacja drużynowa:
  • 1    Astana Pro Team    185:51:26     
  • 2    Team Sky    0:12:38     
  • 3    Movistar Team    0:31:21     
  • 4    UAE Team Emirates    0:47:47     
  • 5    Orica-Scott    1:06:36     
  • 6    Team Lotto NL-Jumbo    1:31:48     
  • 7    Caja Rural-Seguros RGA    1:38:35     
  • 8    Bahrain - Merida    1:53:12     
  • 9    BMC Racing Team    1:59:53     
  • 10    Trek-Segafredo    2:01:40     
  • 11    Quick-Step Floors    2:18:50     
  • 12    Team Sunweb    2:31:23     
  • 13    Lotto Soudal    2:49:57     
  • 14    AG2R La Mondiale    3:03:53     
  • 15    Manzana Postobon    3:09:11     
  • 16    Cofidis, Solutions Credits    3:40:39     
  • 17    Katusha-Alpecin    3:52:43     
  • 18    Cannondale Drapac Professional Cycling Team          
  • 19    Dimension Data    4:10:17     
  • 20    Bora-Hansgrohe    4:30:06     
  • 21    FDJ    4:38:32     
  • 22    Aqua Blue Sport    6:59:52    

pokaż pełną listę

 

Podobne artykuły