Popisowa jazda Quick-Step Floors

Sirotti

Kolarze Quick-Step Floors zajęli dwa pierwsze miejsca na 2. etapie Vuelta a Espana. Zwyciężył Yves Lampart, który dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu, a drugi był Matteo Trentin.

Kolarze Quick-Step Floors zdominowali końcówkę dzisiejszego etapu z metą w Gruissan. Jeszcze na lotnej premii na mniej niż 30 kilometrów przed metą wyprowadzili Trentina na pierwszą pozycję, dzięki czemu Włoch zyskał 3 sekundy bonifikaty czasowej, a na ostatnich trzech kilometrach podyktowali tak mocne tempo, że rozerwali peleton. 

Ostatni kilometr był mistrzowski w ich wykonaniu – na 500 metrów przed kreską do przodu ruszył Lampaert, zyskując kilkanaście metrów przewagi, którą dowiózł do mety i zgarnął sprinterom zwycięstwo etapowe sprzed nosa. Tuż za jego plecami finiszował Trentin, a trzeci był Adam Blythe (Aqua Blue Sport).

Dzięki bonifikacie czasowej na mecie Lampaert wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej i o sekundę wyprzedza swojego kolegę z ekipy, Trentina.

Dzisiejszy, liczący 203 etap z Nimes do Gruissan, był bardzo wietrzny, co zwiastowało mocne tempo. To, z kolei, uniemożliwiało jakiekolwiek skuteczne ataki uciekinierom i peleton cały czas jechał razem. Ewentualne próby ataków szybko kończyły się porażką. Mocne tempo i wiatr chcieli wykorzystać kolarze Trek-Segafredo, którzy na 75 kilometrów przed metą rozerwali peleton, ale tylko na chwilę. 15 kilometrów dalej w peletonie doszło do poważnej kraksy, wskutek której z wyścigu musieli wycofać się pierwsi kolarze – Javier Moreno (Bahrain-Merida) i Anass Ait El Abdia (UAE Team Emirates).

Lotna premia na 27 kilometrów przed metą ożywiła kolarzy Quick-Step Floors, którzy wyprowadzili Trentina na pierwszą pozycję, a potem długo dyktowali tempo. W samej końcówce ich praca rozerwała peleton na dobre i na czele utworzyło się kilkanaście niewielkich grupek.

Lampaert wykorzystał pracę swoich kolegów i ruszył do przodu, broniąc minimalnej przewagi na mecie i zgarniając bonifikatę czasową, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Faworyci wyścigu przyjeżdżali na metę w niewielkich grupkach. Najwyżej, na 10. miejscu, tuż za zwycięzcą, przyjechał Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida). 5 sekund straty zanotował Jose Esteban Chaves (Orica-Scott). 8 sekund do zwycięzcy stracili Chris Froome (Team Sky), Fabio Aru (Astana), Rafał Majka (Bora-hansgrohe), a 13 Romain Bardet (Ag2R La Mondiale) i Alberto Contador (Trek-Segafredo).

Wyniki 2. etapu:

  • 1    Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors    4:36:13     
  • 2    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors          
  • 3    Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport          
  • 4    Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo          
  • 5    Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates          
  • 6    Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 7    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac          
  • 8    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team          
  • 9    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe          
  • 10    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida          
  • 11    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    0:00:05     
  • 12    Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac          
  • 13    Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon          
  • 14    Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin    0:00:08     
  • 15    Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data          
  • 16    Christopher Froome (GBr) Team Sky          
  • 17    Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ          
  • 18    Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors          
  • 19    Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team          
  • 20    Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates          
  • 21    Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team          
  • 22    Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team          
  • 23    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe          
  • 24    Sven Erik Bystrøm (Nor) Katusha-Alpecin          
  • 25    Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team          
  • 26    Wout Poels (Ned) Team Sky          
  • 27    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal          
  • 28    Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal          
  • 29    Adam Yates (GBr) Orica-Scott          
  • 30    Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ          
  • 31    Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac          
  • 32    Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 33    Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale          
  • 34    Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team          
  • 35    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb          
  • 36    Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits    0:00:13     
  • 37    Marc Soler (Spa) Movistar Team          
  • 38    Diego Rosa (Ita) Team Sky          
  • 39    Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo          
  • 40    David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors          
  • 41    Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team          
  • 42    Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team          
  • 43    Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo          
  • 44    Warren Barguil (Fra) Team Sunweb          
  • 45    Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal          
  • 46    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team          
  • 47    Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team          
  • 48    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 49    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 50    Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 51    Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon          
  • 52    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal          
  • 53    Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates          
  • 54    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 55    Michael Mørkøv (Den) Katusha-Alpecin          
  • 56    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac          
  • 57    Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 58    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team          
  • 59    Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data          
  • 60    Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team          
  • 61    Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data          
  • 62    Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo          
  • 63    Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 64    Anthony Roux (Fra) FDJ          
  • 65    Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors          
  • 66    Jack Haig (Aus) Orica-Scott          
  • 67    Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon          
  • 68    Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon          
  • 69    Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon          
  • 70    Simon Yates (GBr) Orica-Scott          
  • 71    Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida          
  • 72    Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits          
  • 73    Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe          
  • 74    Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 75    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 76    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo          
  • 77    Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale          
  • 78    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb          
  • 79    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team          
  • 80    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin          
  • 81    Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates          
  • 82    George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo          
  • 83    Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb          
  • 84    Christian Knees (Ger) Team Sky          
  • 85    Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 86    Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team          
  • 87    Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb          
  • 88    Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo          
  • 89    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team          
  • 90    Gianni Moscon (Ita) Team Sky          
  • 91    Magnus Cort (Den) Orica-Scott          
  • 92    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors          
  • 93    Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon          
  • 94    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates          
  • 95    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal          
  • 96    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac          
  • 97    Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 98    Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac    0:00:29     
  • 99    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    0:00:30     
  • 100    Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors          
  • 101    Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 102    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team          
  • 103    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale          
  • 104    Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo          
  • 105    Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin          
  • 106    Sam Bewley (NZl) Orica-Scott          
  • 107    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal          
  • 108    Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team          
  • 109    Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data          
  • 110    Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:00:39     
  • 111    Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport          
  • 112    Johan Le Bon (Fra) FDJ          
  • 113    Arnaud Courteille (Fra) FDJ          
  • 114    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe    0:00:44     
  • 115    John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo    0:00:48     
  • 116    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    0:00:53     
  • 117    Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport    0:00:55     
  • 118    Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data    0:01:06     
  • 119    Chad Haga (USA) Team Sunweb    0:01:10     
  • 120    Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport    0:01:14     
  • 121    Ian Stannard (GBr) Team Sky          
  • 122    Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport    0:01:17     
  • 123    Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 124    Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          
  • 125    Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport    0:01:20     
  • 126    Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors    0:01:32     
  • 127    Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott    0:01:49     
  • 128    Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA    0:01:58     
  • 129    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal          
  • 130    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida          
  • 131    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates          
  • 132    Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ          
  • 133    Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon          
  • 134    Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon          
  • 135    Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team          
  • 136    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ          
  • 137    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 138    Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits          
  • 139    Serge Pauwels (Bel) Dimension Data          
  • 140    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors          
  • 141    Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky          
  • 142    Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 143    Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb          
  • 144    Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 145    Lachlan Morton (Aus) Dimension Data          
  • 146    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky          
  • 147    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team          
  • 148    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team          
  • 149    Svein Tuft (Can) Orica-Scott          
  • 150    Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:02:32     
  • 151    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida          
  • 152    Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac          
  • 153    Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal          
  • 154    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo          
  • 155    Ben King (USA) Dimension Data          
  • 156    Jeremy Maison (Fra) FDJ          
  • 157    Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 158    Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin          
  • 159    Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac          
  • 160    Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 161    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 162    Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport          
  • 163    Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo          
  • 164    Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott          
  • 165    Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team          
  • 166    Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida          
  • 167    Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data          
  • 168    Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport          
  • 169    Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:02:37     
  • 170    Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team          
  • 171    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida          
  • 172    Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida          
  • 173    Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida          
  • 174    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team          
  • 175    Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team          
  • 176    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team          
  • 177    Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:06:12     
  • 178    Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport    0:07:28     
  • 179    Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 180    Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb          
  • 181    Jorge Arcas (Spa) Movistar Team          
  • 182    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal          
  • 183    Marc Fournier (Fra) FDJ          
  • 184    Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo          
  • 185    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 186    Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon          
  • 187    Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates          
  • 188    William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac          
  • 189    Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 190    Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates          
  • 191    David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 192    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 193    David Lopez Garcia (Spa) Team Sky          
  • 194    Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb          
  • 195    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin          
  • Sprint 1 - 174.7 KM
  • 1    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors    4     pkt
  • 2    Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin    2     
  • 3    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    1     
  • Klasyfikacja punktowa:
  • 1    Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors    25     pkt
  • 2    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors    20     
  • 3    Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport    16     
  • 4    Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo    14     
  • 5    Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates    12     
  • 6    Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe    10     
  • 7    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac    9     
  • 8    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    8     
  • 9    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    7     
  • 10    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    6     
  • 11    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    5     
  • 12    Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac    4     
  • 13    Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon    3     
  • 14    Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin    2     
  • 15    Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data    1     
  • Klasyfikacja najaktywniejszych:
  • 1    Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo          
  • Klasyfikacja drużynowa:
  • 1    Quick - Step Floors    13:48:47     
  • 2    Bora - Hansgrohe          
  • 3    Cannondale Drapac Professional Cycling Team    0:00:05     
  • 4    Uae Team Emirates    0:00:13     
  • 5    Astana Pro Team    0:00:16     
  • 6    Bmc Racing Team    0:00:18     
  • 7    Orica - Scott          
  • 8    Trek - Segafredo          
  • 9    Team Sky    0:00:21     
  • 10    Team Katusha Alpecin          
  • 11    Movistar Team          
  • 12    Lotto Soudal          
  • 13    Fdj          
  • 14    Manzana Postobon Team    0:00:23     
  • 15    Team Dimension Data    0:00:26     
  • 16    Ag2R La Mondiale          
  • 17    Team Sunweb          
  • 18    Team Lotto Nl - Jumbo    0:00:31     
  • 19    Cofidis, Solutions Credits          
  • 20    Aqua Blue Sport    0:01:26     
  • 21    Bahrain - Merida    0:02:03     
  • 22    Caja Rural - Seguros Rga    0:02:11    

pokaż pełną listę

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  • 1    Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors    4:52:07     
  • 2    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors    0:00:01     
  • 3    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    0:00:03     
  • 4    Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    0:00:17     
  • 5    Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team          
  • 6    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team          
  • 7    Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors    0:00:18     
  • 8    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb          
  • 9    Christopher Froome (GBr) Team Sky    0:00:21     
  • 10    Wout Poels (Ned) Team Sky          
  • 11    David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors    0:00:23     
  • 12    Warren Barguil (Fra) Team Sunweb          
  • 13    Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors          
  • 14    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb          
  • 15    Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb          
  • 16    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    0:00:25     
  • 17    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    0:00:26     
  • 18    Gianni Moscon (Ita) Team Sky          
  • 19    Adam Yates (GBr) Orica-Scott    0:00:29     
  • 20    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe    0:00:33     
  • 21    Jack Haig (Aus) Orica-Scott    0:00:34     
  • 22    Simon Yates (GBr) Orica-Scott          
  • 23    Magnus Cort (Den) Orica-Scott          
  • 24    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    0:00:35     
  • 25    Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team    0:00:36     
  • 26    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal          
  • 27    Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal          
  • 28    Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team          
  • 29    Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe    0:00:38     
  • 30    Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport    0:00:39     
  • 31    Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo          
  • 32    Marc Soler (Spa) Movistar Team    0:00:41     
  • 33    Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal          
  • 34    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team          
  • 35    Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team          
  • 36    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal          
  • 37    Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team          
  • 38    Diego Rosa (Ita) Team Sky    0:00:42     
  • 39    Christian Knees (Ger) Team Sky          
  • 40    Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin    0:00:43     
  • 41    Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team    0:00:46     
  • 42    Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida    0:00:48     
  • 43    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac    0:00:50     
  • 44    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 45    Michael Mørkøv (Den) Katusha-Alpecin          
  • 46    Sven Erik Bystrøm (Nor) Katusha-Alpecin    0:00:52     
  • 47    Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo          
  • 48    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo          
  • 49    Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo          
  • 50    Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team    0:00:53     
  • 51    Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team          
  • 52    Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac    0:00:55     
  • 53    Anthony Roux (Fra) FDJ          
  • 54    Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data    0:00:56     
  • 55    Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo    0:00:57     
  • 56    Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 57    Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 58    Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac    0:00:58     
  • 59    Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale          
  • 60    Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team          
  • 61    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal          
  • 62    Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates    0:00:59     
  • 63    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 64    Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon    0:01:02     
  • 65    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    0:01:03     
  • 66    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac          
  • 67    Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale          
  • 68    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac          
  • 69    Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates    0:01:04     
  • 70    Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates          
  • 71    Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates          
  • 72    Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ    0:01:06     
  • 73    Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:01:08     
  • 74    Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo    0:01:09     
  • 75    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe          
  • 76    Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon    0:01:10     
  • 77    Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon          
  • 78    Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon          
  • 79    Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:01:13     
  • 80    Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data    0:01:14     
  • 81    Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 82    Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon          
  • 83    Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits          
  • 84    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal    0:01:15     
  • 85    Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team          
  • 86    Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo    0:01:16     
  • 87    Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac    0:01:19     
  • 88    Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale    0:01:20     
  • 89    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 90    Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport    0:01:21     
  • 91    Johan Le Bon (Fra) FDJ          
  • 92    Chad Haga (USA) Team Sunweb    0:01:24     
  • 93    George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo    0:01:27     
  • 94    Ian Stannard (GBr) Team Sky          
  • 95    Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ    0:01:28     
  • 96    Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale    0:01:29     
  • 97    Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data    0:01:33     
  • 98    Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon    0:01:36     
  • 99    Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data    0:01:49     
  • 100    Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data    0:01:50     
  • 101    Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates    0:01:54     
  • 102    Sam Bewley (NZl) Orica-Scott          
  • 103    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors    0:01:55     
  • 104    Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin          
  • 105    Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport    0:01:56     
  • 106    Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale    0:01:58     
  • 107    Arnaud Courteille (Fra) FDJ    0:01:59     
  • 108    Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport          
  • 109    Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:02:01     
  • 110    Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport    0:02:02     
  • 111    Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport    0:02:03     
  • 112    Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb    0:02:04     
  • 113    Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb    0:02:08     
  • 114    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    0:02:11     
  • 115    Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team    0:02:12     
  • 116    Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors          
  • 117    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors    0:02:13     
  • 118    Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team    0:02:16     
  • 119    Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:02:18     
  • 120    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    0:02:23     
  • 121    Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 122    Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits    0:02:24     
  • 123    Svein Tuft (Can) Orica-Scott    0:02:25     
  • 124    Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott    0:02:27     
  • 125    Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team    0:02:29     
  • 126    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    0:02:33     
  • 127    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    0:02:35     
  • 128    Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team    0:02:36     
  • 129    Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors    0:02:38     
  • 130    Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ    0:02:40     
  • 131    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ          
  • 132    Serge Pauwels (Bel) Dimension Data    0:02:41     
  • 133    Lachlan Morton (Aus) Dimension Data          
  • 134    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team          
  • 135    Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon    0:02:55     
  • 136    John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo    0:02:58     
  • 137    Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 138    Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe    0:02:59     
  • 139    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 140    Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits          
  • 141    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:03:00     
  • 142    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida    0:03:07     
  • 143    Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida          
  • 144    Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits    0:03:09     
  • 145    Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 146    Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin          
  • 147    Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott    0:03:10     
  • 148    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    0:03:11     
  • 149    Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team    0:03:12     
  • 150    Jeremy Maison (Fra) FDJ    0:03:14     
  • 151    Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport          
  • 152    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team    0:03:15     
  • 153    Ben King (USA) Dimension Data          
  • 154    Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon    0:03:21     
  • 155    Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac    0:03:22     
  • 156    Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team          
  • 157    Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida    0:03:25     
  • 158    Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac    0:03:30     
  • 159    Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:03:32     
  • 160    Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky    0:03:34     
  • 161    Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal          
  • 162    Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:03:38     
  • 163    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    0:03:40     
  • 164    Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport    0:03:45     
  • 165    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    0:03:52     
  • 166    Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:03:53     
  • 167    Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida    0:03:54     
  • 168    Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team    0:04:00     
  • 169    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team          
  • 170    Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA    0:04:13     
  • 171    Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data    0:04:43     
  • 172    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:04:45     
  • 173    Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team          
  • 174    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    0:04:48     
  • 175    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida    0:04:54     
  • 176    Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo    0:05:19     
  • 177    Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:06:56     
  • 178    Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport    0:08:10     
  • 179    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:08:12     
  • 180    Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale    0:08:18     
  • 181    Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates    0:08:19     
  • 182    Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon    0:08:25     
  • 183    Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA    0:08:28     
  • 184    Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 185    David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 186    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    0:08:32     
  • 187    Marc Fournier (Fra) FDJ    0:08:34     
  • 188    David Lopez Garcia (Spa) Team Sky    0:08:55     
  • 189    Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb    0:09:05     
  • 190    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    0:09:10     
  • 191    Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb    0:09:19     
  • 192    William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac    0:10:10     
  • 193    Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo    0:10:15     
  • 194    Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates    0:10:28     
  • 195    Jorge Arcas (Spa) Movistar Team    0:12:15     
  • Klasyfikacja punktowa:
  • 1    Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors    25     pkt
  • 2    Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors    24     
  • 3    Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport    16     
  • 4    Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo    14     
  • 5    Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates    12     
  • 6    Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe    10     
  • 7    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    9     
  • 8    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac    9     
  • 9    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    7     
  • 10    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    6     
  • 11    Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott    5     
  • 12    Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin    4     
  • 13    Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac    4     
  • 14    Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon    3     
  • 15    Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data    1     
  • Klasyfikacja górska:
  • 1    Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team    3     pkt
  • 2    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    2     
  • 3    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team    1     
  • Klasyfikacja łączona:
  • 1    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team          
  • Klasyfikacja drużynowa:
  • 1    Quick - Step Floors    14:04:51     
  • 2    Bmc Racing Team    0:00:12     
  • 3    Bora - Hansgrohe    0:00:15     
  • 4    Team Sky    0:00:24     
  • 5    Team Sunweb    0:00:26     
  • 6    Orica - Scott    0:00:29     
  • 7    Lotto Soudal    0:00:39     
  • 8    Movistar Team          
  • 9    Cannondale Drapac Professional Cycling Team    0:00:45     
  • 10    Trek - Segafredo    0:00:47     
  • 11    Team Katusha Alpecin    0:00:48     
  • 12    Astana Pro Team    0:00:51     
  • 13    Fdj    0:00:53     
  • 14    Uae Team Emirates    0:00:54     
  • 15    Team Dimension Data    0:00:59     
  • 16    Team Lotto Nl - Jumbo    0:01:05     
  • 17    Ag2R La Mondiale    0:01:06     
  • 18    Manzana Postobon Team    0:01:10     
  • 19    Cofidis, Solutions Credits    0:01:22     
  • 20    Aqua Blue Sport    0:01:58     
  • 21    Bahrain - Merida    0:02:28     
  • 22    Caja Rural - Seguros Rga    0:03:01

pokaż pełną listę

 

Podobne artykuły