VaE: Froome bliżej Quintany

Chris Froome (Team Sky) pojechał znakomitą czasówkę i odrobił ponad połowę ze swojej straty do Nairo Quintany Sirotti

Chris Froome (Team Sky) wygrał 19. etap Vuelta a Espana, czasówkę o długości 37 kilometrów, i zbliżył się do Nairo Quintany (Movistar) na 1.21 przed ostatnim górskim etapem w tegorocznym wyścigu.

Froome odniósł przekonywujące zwycięstwo na trasie dzisiejszego etapu, pagórkowatej czasówki do Calpe. Brytyjczyk od początku narzucił tempo znacznie mocniejsze od rywali ni niemal pewne było, że odrobi większość straty, jaką miał do Quintany przed etapem. Kolumbijczyk robił, co mógł, by zachować bezpieczną przewagę, ale na kolarza Team Sky nie było dziś mocnych. Trasę 37 kilometrów pokonał w 46.33 i aż o 44 sekundy wyprzedził wcześniejszego lidera, Jonathana Castroviejo (Movistar), który bardzo długo utrzymywał się na prowadzeniu.

Quintana do Frooma stracił aż 2.16 i jego przewaga nad rywalem stopniała do 1.21 przed ostatnim górskim etapem wyścigu z metą na Alto Aitana. Na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej awansował Alberto Contador (Tinkoff), który dziś był siódmy i wyprzedził Johana Estebana Chavesa (Orica-BikeExchange) i teraz ma ponad minutę przewagi nad Kolumbijczykiem.

Michał Gołaś (Team Sky), jedyny z trójki Polaków, którzy pozostali w wyścigu, był dziś 47.

Wyniki 19. etapu:

  • 1    Christopher Froome (GBr) Team Sky    0:46:33     
  • 2    Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team    0:00:44     
  • 3    Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin    0:01:24     
  • 4    Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step    0:01:26     
  • 5    Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo    0:01:47     
  • 6    Leopold Konig (Cze) Team Sky    0:01:51     
  • 7    Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac    0:01:54     
  • 8    Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team    0:01:57     
  • 9    Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo    0:01:58     
  • 10    Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team    0:02:10     
  • 11    Nairo Quintana (Col) Movistar Team    0:02:16     
  • 12    Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo    0:02:30     
  • 13    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    0:02:33     
  • 14    Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team    0:02:38     
  • 15    Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team    0:02:40     
  • 16    Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling    0:02:47     
  • 17    Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team    0:02:50     
  • 18    Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin    0:02:51     
  • 19    Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling    0:02:56     
  • 20    Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team    0:03:02     
  • 21    Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 22    Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team    0:03:04     
  • 23    Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling    0:03:07     
  • 24    Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange    0:03:13     
  • 25    George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo    0:03:18     
  • 26    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    0:03:19     
  • 27    Daniel Moreno (Spa) Movistar Team    0:03:20     
  • 28    Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team    0:03:30     
  • 29    David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step    0:03:35     
  • 30    Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale    0:03:36     
  • 31    Tiago Machado (Por) Team Katusha    0:03:44     
  • 32    Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange    0:03:45     
  • 33    Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo    0:03:49     
  • 34    Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team          
  • 35    Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step    0:03:54     
  • 36    Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ    0:03:57     
  • 37    Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:03:59     
  • 38    Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling    0:04:01     
  • 39    Romain Sicard (Fra) Direct Energie    0:04:06     
  • 40    Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale    0:04:14     
  • 41    Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step    0:04:19     
  • 42    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:04:20     
  • 43    Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 44    Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 45    Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:04:25     
  • 46    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    0:04:34     
  • 47    Michał Gołaś (Pol) Team Sky          
  • 48    Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie    0:04:45     
  • 49    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ    0:04:50     
  • 50    Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha    0:04:56     
  • 51    Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    0:05:03     
  • 52    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:05:04     
  • 53    Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step    0:05:08     
  • 54    Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team    0:05:12     
  • 55    Julien Morice (Fra) Direct Energie    0:05:14     
  • 56    Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac    0:05:17     
  • 57    Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team    0:05:19     
  • 58    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    0:05:20     
  • 59    Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha    0:05:24     
  • 60    Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team    0:05:26     
  • 61    Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:05:28     
  • 62    Lorenzo Manzin (Fra) FDJ    0:05:30     
  • 63    Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team    0:05:32     
  • 64    Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling          
  • 65    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac    0:05:33     
  • 66    Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:05:40     
  • 67    Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac    0:05:44     
  • 68    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal    0:05:48     
  • 69    Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team    0:05:49     
  • 70    José Mendes (Por) Bora-Argon 18    0:05:54     
  • 71    Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange          
  • 72    Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac          
  • 73    Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange    0:06:01     
  • 74    Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team    0:06:02     
  • 75    Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18    0:06:03     
  • 76    Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team    0:06:06     
  • 77    Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team          
  • 78    Ryan Anderson (Can) Direct Energie    0:06:08     
  • 79    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    0:06:10     
  • 80    Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin    0:06:11     
  • 81    Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha          
  • 82    Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida    0:06:12     
  • 83    Brian Nauleau (Fra) Direct Energie    0:06:13     
  • 84    Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling    0:06:15     
  • 85    Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team    0:06:16     
  • 86    Christian Knees (Ger) Team Sky          
  • 87    Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie    0:06:21     
  • 88    David Lopez Garcia (Spa) Team Sky          
  • 89    Peter Kennaugh (GBr) Team Sky    0:06:23     
  • 90    Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal    0:06:24     
  • 91    Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data          
  • 92    Nick Dougall (RSA) Dimension Data    0:06:28     
  • 93    Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team    0:06:29     
  • 94    Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:06:34     
  • 95    Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange          
  • 96    Egor Silin (Rus) Team Katusha    0:06:35     
  • 97    Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida    0:06:37     
  • 98    Alberto Losada (Spa) Team Katusha    0:06:38     
  • 99    Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step    0:06:45     
  • 100    Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin    0:06:46     
  • 101    Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange          
  • 102    Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits    0:06:47     
  • 103    Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18          
  • 104    Jaco Venter (RSA) Dimension Data    0:06:48     
  • 105    Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal          
  • 106    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18          
  • 107    Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:06:51     
  • 108    Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida          
  • 109    Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18    0:06:57     
  • 110    Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo          
  • 111    Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step    0:06:58     
  • 112    José Herrada (Spa) Movistar Team    0:07:05     
  • 113    Romain Cardis (Fra) Direct Energie    0:07:06     
  • 114    Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA    0:07:13     
  • 115    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    0:07:14     
  • 116    Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team          
  • 117    Alexandre Geniez (Fra) FDJ    0:07:15     
  • 118    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal    0:07:18     
  • 119    Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 120    Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac    0:07:23     
  • 121    Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:07:25     
  • 122    Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange    0:07:29     
  • 123    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    0:07:30     
  • 124    Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange    0:07:34     
  • 125    Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida    0:07:36     
  • 126    Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team    0:07:44     
  • 127    Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team    0:07:54     
  • 128    Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin    0:07:58     
  • 129    François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 130    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18    0:08:02     
  • 131    Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin    0:08:06     
  • 132    Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step          
  • 133    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    0:08:09     
  • 134    Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha    0:08:12     
  • 135    Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha          
  • 136    Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:08:14     
  • 137    David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          
  • 138    Kenny Elissonde (Fra) FDJ    0:08:17     
  • 139    Omar Fraile (Spa) Dimension Data    0:08:19     
  • 140    Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:08:21     
  • 141    Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team          
  • 142    Rory Sutherland (Aus) Movistar Team    0:08:23     
  • 143    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo    0:08:24     
  • 144    Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team    0:08:27     
  • 145    Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin    0:08:31     
  • 146    Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida    0:08:34     
  • 147    Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida          
  • 148    Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step    0:08:35     
  • 149    Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal          
  • 150    Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal    0:08:38     
  • 151    Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling    0:08:44     
  • 152    Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:08:58     
  • 153    Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data    0:09:02     
  • 154    Tyler Farrar (USA) Dimension Data    0:09:04     
  • 155    Mathias Frank (Swi) IAM Cycling    0:09:18     
  • 156    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal          
  • 157    Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida    0:09:32     
  • 158    Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange    0:09:37     
  • 159    Ian Boswell (USA) Team Sky    0:09:41     
  • 160    Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18    0:09:50     
  • 161    Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac    0:11:05     
  • Klasyfikacja punktowa:
  • 1    Christopher Froome (GBr) Team Sky    25     pkt
  • 2    Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team    20     
  • 3    Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin    16     
  • 4    Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step    14     
  • 5    Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo    12     
  • 6    Leopold Konig (Cze) Team Sky    10     
  • 7    Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac    9     
  • 8    Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team    8     
  • 9    Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo    7     
  • 10    Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team    6     
  • 11    Nairo Quintana (Col) Movistar Team    5     
  • 12    Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo    4     
  • 13    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    3     
  • 14    Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team    2     
  • 15    Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team    1     
  • Klasyfikacja najaktywniejszych:
  • 1    Christopher Froome (GBr) Team Sky          
  • Klasyfikacja drużynowa:
  • 1    Movistar Team    2:25:29     
  • 2    Team Sky    0:00:35     
  • 3    Astana Pro Team    0:02:02     
  • 4    Trek-Segafredo    0:02:27     
  • 5    IAM Cycling    0:03:00     
  • 6    Etixx - Quick-Step    0:03:05     
  • 7    Team LottoNl-Jumbo    0:03:14     
  • 8    Team Giant-Alpecin    0:04:36     
  • 9    Tinkoff Team    0:04:56     
  • 10    AG2R La Mondiale    0:05:02     
  • 11    BMC Racing Team    0:05:04     
  • 12    Lotto Soudal    0:05:50     
  • 13    Cannondale-Drapac    0:06:54     
  • 14    Orica-BikeExchange    0:07:02     
  • 15    Team Katusha    0:08:14     
  • 16    Direct Energie    0:08:15     
  • 17    FDJ    0:08:27     
  • 18    Cofidis, Solutions Credits    0:10:44     
  • 19    Bora-Argon 18    0:12:54     
  • 20    Lampre - Merida    0:13:50     
  • 21    Dimension Data          
  • 22    Caja Rural-Seguros RGA    0:14:16

pokaż pełną listę

Klasyfikacja generalna po 19. etapie:

  • 1    Nairo Quintana (Col) Movistar Team    75:18:52     
  • 2    Christopher Froome (GBr) Team Sky    0:01:21     
  • 3    Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team    0:03:43     
  • 4    Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange    0:04:54     
  • 5    Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac    0:07:12     
  • 6    Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange    0:07:32     
  • 7    Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team    0:10:01     
  • 8    Daniel Moreno (Spa) Movistar Team    0:10:07     
  • 9    David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step    0:10:11     
  • 10    Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac    0:11:14     
  • 11    George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo    0:12:04     
  • 12    Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team    0:12:25     
  • 13    Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale    0:12:30     
  • 14    Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team    0:13:18     
  • 15    Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team    0:14:22     
  • 16    Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    0:14:25     
  • 17    Egor Silin (Rus) Team Katusha    0:20:15     
  • 18    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    0:21:14     
  • 19    Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale    0:26:48     
  • 20    Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling    0:31:21     
  • 21    Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo    0:32:06     
  • 22    Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:39:48     
  • 23    Kenny Elissonde (Fra) FDJ    0:40:06     
  • 24    Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha    0:53:35     
  • 25    Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    0:54:04     
  • 26    Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits    0:54:34     
  • 27    Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step    0:54:43     
  • 28    Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team    0:59:36     
  • 29    Leopold Konig (Cze) Team Sky    0:59:43     
  • 30    Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo    1:06:05     
  • 31    Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale    1:10:00     
  • 32    Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team    1:11:02     
  • 33    Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida    1:12:32     
  • 34    Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data    1:12:50     
  • 35    Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits    1:12:59     
  • 36    Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team    1:19:54     
  • 37    Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team    1:20:02     
  • 38    Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step    1:26:00     
  • 39    Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team          
  • 40    Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team    1:26:13     
  • 41    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    1:27:23     
  • 42    Peter Kennaugh (GBr) Team Sky    1:28:21     
  • 43    Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange    1:28:33     
  • 44    Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling    1:31:27     
  • 45    Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    1:34:13     
  • 46    Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling    1:34:31     
  • 47    Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo    1:35:23     
  • 48    Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac    1:35:54     
  • 49    Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team    1:36:32     
  • 50    Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha          
  • 51    Mathias Frank (Swi) IAM Cycling    1:36:37     
  • 52    Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team    1:37:47     
  • 53    Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin    1:40:07     
  • 54    José Mendes (Por) Bora-Argon 18    1:40:33     
  • 55    Romain Sicard (Fra) Direct Energie    1:41:44     
  • 56    Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac    1:48:48     
  • 57    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    1:56:41     
  • 58    Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo    2:02:23     
  • 59    Alberto Losada (Spa) Team Katusha    2:03:43     
  • 60    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    2:05:50     
  • 61    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal    2:05:52     
  • 62    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac    2:06:54     
  • 63    Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida    2:07:35     
  • 64    Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step    2:10:44     
  • 65    Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange    2:14:48     
  • 66    Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida    2:17:59     
  • 67    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    2:18:12     
  • 68    Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team    2:22:04     
  • 69    David Lopez Garcia (Spa) Team Sky    2:24:17     
  • 70    Omar Fraile (Spa) Dimension Data    2:25:28     
  • 71    Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida    2:35:24     
  • 72    Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha    2:40:36     
  • 73    Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    2:41:05     
  • 74    Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin    2:41:29     
  • 75    Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie    2:42:02     
  • 76    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18    2:44:34     
  • 77    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ    2:47:50     
  • 78    Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    2:48:03     
  • 79    Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team    2:48:05     
  • 80    Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data    2:49:02     
  • 81    Ian Boswell (USA) Team Sky    2:49:06     
  • 82    Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling    2:50:11     
  • 83    Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team    2:51:14     
  • 84    Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team    2:51:20     
  • 85    Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie    2:51:29     
  • 86    Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal    2:52:01     
  • 87    Tiago Machado (Por) Team Katusha    2:53:35     
  • 88    Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin    2:53:52     
  • 89    José Herrada (Spa) Movistar Team    2:54:16     
  • 90    Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac    2:54:21     
  • 91    Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange    2:54:30     
  • 92    Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac    2:55:39     
  • 93    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    2:56:09     
  • 94    Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal    2:56:24     
  • 95    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18    2:56:53     
  • 96    Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team    2:57:38     
  • 97    François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale    2:57:44     
  • 98    Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin    3:00:01     
  • 99    Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ    3:00:18     
  • 100    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    3:00:35     
  • 101    Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team    3:02:47     
  • 102    Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling    3:03:23     
  • 103    Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team    3:03:32     
  • 104    Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida    3:06:13     
  • 105    Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo    3:08:53     
  • 106    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    3:09:02     
  • 107    Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team    3:10:05     
  • 108    Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling    3:10:28     
  • 109    Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida    3:11:08     
  • 110    Alexandre Geniez (Fra) FDJ    3:11:55     
  • 111    Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal    3:14:45     
  • 112    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal    3:15:10     
  • 113    Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step    3:19:50     
  • 114    Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step    3:20:33     
  • 115    Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step    3:23:24     
  • 116    Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team    3:24:23     
  • 117    Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18    3:24:32     
  • 118    Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange    3:24:59     
  • 119    Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18    3:26:16     
  • 120    Michał Gołaś (Pol) Team Sky    3:28:48     
  • 121    Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team    3:29:50     
  • 122    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo    3:32:24     
  • 123    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo    3:34:24     
  • 124    David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    3:35:14     
  • 125    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    3:36:35     
  • 126    Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA    3:40:40     
  • 127    Christian Knees (Ger) Team Sky    3:41:28     
  • 128    Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal    3:46:20     
  • 129    Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits    3:46:26     
  • 130    Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    3:47:02     
  • 131    Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha    3:48:40     
  • 132    Rory Sutherland (Aus) Movistar Team    3:50:45     
  • 133    Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin    3:52:05     
  • 134    Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo    3:53:17     
  • 135    Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin    3:54:45     
  • 136    Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange    3:54:59     
  • 137    Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale    3:55:36     
  • 138    Ryan Anderson (Can) Direct Energie    3:59:10     
  • 139    Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo    4:01:15     
  • 140    Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step    4:06:52     
  • 141    Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits    4:07:08     
  • 142    Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange    4:07:28     
  • 143    Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha    4:11:17     
  • 144    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    4:12:19     
  • 145    Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo    4:12:26     
  • 146    Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling    4:13:04     
  • 147    Jaco Venter (RSA) Dimension Data    4:15:28     
  • 148    Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team    4:19:10     
  • 149    Brian Nauleau (Fra) Direct Energie    4:19:23     
  • 150    Romain Cardis (Fra) Direct Energie    4:23:46     
  • 151    Lorenzo Manzin (Fra) FDJ    4:24:13     
  • 152    Julien Morice (Fra) Direct Energie    4:28:16     
  • 153    Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida    4:28:41     
  • 154    Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step    4:29:11     
  • 155    Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale    4:30:09     
  • 156    Tyler Farrar (USA) Dimension Data    4:30:31     
  • 157    Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18    4:31:52     
  • 158    Nick Dougall (RSA) Dimension Data    4:32:13     
  • 159    Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18    4:32:32     
  • 160    Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange    4:37:46     
  • 161    Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin    4:37:52     
  • Klasyfikacja punktowa:
  • 1    Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team    93     pkt
  • 2    Nairo Quintana (Col) Movistar Team    91     
  • 3    Christopher Froome (GBr) Team Sky    87     
  • 4    Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo    83     
  • 5    Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team    71     
  • 6    Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step    57     
  • 7    Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange    54     
  • 8    Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team    53     
  • 9    Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange    47     
  • 10    Kenny Elissonde (Fra) FDJ    47     
  • 11    David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step    44     
  • 12    Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step    39     
  • 13    Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo    36     
  • 14    Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling    34     
  • 15    Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team    34     
  • 16    Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale    32     
  • 17    Mathias Frank (Swi) IAM Cycling    31     
  • 18    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team    31     
  • 19    Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange    30     
  • 20    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    29     
  • 21    Leopold Konig (Cze) Team Sky    26     
  • 22    Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida    25     
  • 23    Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team    25     
  • 24    Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team    25     
  • 25    Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits    25     
  • 26    Egor Silin (Rus) Team Katusha    24     
  • 27    Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac    24     
  • 28    Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data    23     
  • 29    Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team    21     
  • 30    Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha    20     
  • 31    Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team    20     
  • 32    Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    20     
  • 33    Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling    20     
  • 34    Omar Fraile (Spa) Dimension Data    18     
  • 35    Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac    18     
  • 36    Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team    17     
  • 37    Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange    16     
  • 38    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    16     
  • 39    Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team    16     
  • 40    Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo    16     
  • 41    Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    16     
  • 42    Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac    16     
  • 43    Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team    16     
  • 44    Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin    16     
  • 45    Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac    16     
  • 46    George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo    14     
  • 47    Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida    14     
  • 48    Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step    13     
  • 49    Daniel Moreno (Spa) Movistar Team    12     
  • 50    Alexandre Geniez (Fra) FDJ    11     
  • 51    Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac    11     
  • 52    Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin    11     
  • 53    Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling    8     
  • 54    Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha    8     
  • 55    Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida    8     
  • 56    Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin    8     
  • 57    Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale    7     
  • 58    Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team    7     
  • 59    Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida    7     
  • 60    Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    7     
  • 61    Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    6     
  • 62    Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    6     
  • 63    Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team    6     
  • 64    Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha    5     
  • 65    Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal    4     
  • 66    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    4     
  • 67    Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step    4     
  • 68    Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18    4     
  • 69    Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data    3     
  • 70    Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits    2     
  • 71    Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team    2     
  • 72    Rory Sutherland (Aus) Movistar Team    2     
  • 73    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    1     
  • 74    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18    1     
  • 75    Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie          
  • Klasyfikacja górska:
  • 1    Kenny Elissonde (Fra) FDJ    56     pkt
  • 2    Omar Fraile (Spa) Dimension Data    53     
  • 3    Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo    34     
  • 4    Alexandre Geniez (Fra) FDJ    28     
  • 5    Nairo Quintana (Col) Movistar Team    27     
  • 6    Egor Silin (Rus) Team Katusha    23     
  • 7    Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha    22     
  • 8    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    19     
  • 9    Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step    18     
  • 10    Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits    18     
  • 11    Christopher Froome (GBr) Team Sky    16     
  • 12    David Lopez Garcia (Spa) Team Sky    12     
  • 13    Mathias Frank (Swi) IAM Cycling    10     
  • 14    David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step    9     
  • 15    George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo    9     
  • 16    Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data    8     
  • 17    Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling    8     
  • 18    Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale    8     
  • 19    Leopold Konig (Cze) Team Sky    8     
  • 20    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    8     
  • 21    Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team    7     
  • 22    Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team    6     
  • 23    Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie    5     
  • 24    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo    5     
  • 25    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18    5     
  • 26    Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step    5     
  • 27    Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling    4     
  • 28    Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange    4     
  • 29    Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo    4     
  • 30    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    4     
  • 31    Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie    4     
  • 32    Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    4     
  • 33    Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling    4     
  • 34    Tiago Machado (Por) Team Katusha    3     
  • 35    Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    3     
  • 36    Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team    3     
  • 37    Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team    3     
  • 38    Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac    3     
  • 39    Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida    3     
  • 40    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18    3     
  • 41    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    3     
  • 42    Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo    2     
  • 43    Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team    2     
  • 44    Peter Kennaugh (GBr) Team Sky    2     
  • 45    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    2     
  • 46    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac    2     
  • 47    Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac    2     
  • 48    Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida    2     
  • 49    Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin    2     
  • 50    Romain Cardis (Fra) Direct Energie    2     
  • 51    Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team    1     
  • 52    Daniel Moreno (Spa) Movistar Team    1     
  • 53    Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    1     
  • 54    Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team    1     
  • 55    Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac    1     
  • 56    Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team    1     
  • 57    Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team    1     
  • 58    Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale    1     
  • 59    Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal    1     
  • 60    Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ    1     
  • 61    Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha    1     
  • 62    Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo    1     
  • 63    Brian Nauleau (Fra) Direct Energie    1     
  • Klasyfikacja łączona:
  • 1    Nairo Quintana (Col) Movistar Team    8     pkt
  • 2    Christopher Froome (GBr) Team Sky    16     
  • 3    David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step    34     
  • 4    Kenny Elissonde (Fra) FDJ    34     
  • 5    Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team    37     
  • 6    Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange    41     
  • 7    Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step    48     
  • 8    Egor Silin (Rus) Team Katusha    49     
  • 9    Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale    53     
  • 10    Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team    62     
  • 11    Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo    63     
  • 12    Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo    63     
  • 13    Leopold Konig (Cze) Team Sky    69     
  • 14    George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo    72     
  • 15    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    81     
  • 16    Mathias Frank (Swi) IAM Cycling    81     
  • 17    Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team    99     
  • 18    Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    101     
  • 19    Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo    103     
  • 20    Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits    106     
  • 21    Omar Fraile (Spa) Dimension Data    106     
  • 22    Daniel Moreno (Spa) Movistar Team    109     
  • 23    Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha    109     
  • 24    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    113     
  • 25    Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data    124     
  • 26    Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac    128     
  • 27    Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    130     
  • 28    Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida    132     
  • 29    Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team    141     
  • 30    Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team    141     
  • 31    Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team    146     
  • 32    Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac    146     
  • 33    Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling    152     
  • 34    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    160     
  • 35    Alexandre Geniez (Fra) FDJ    164     
  • 36    Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    172     
  • 37    Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18    175     
  • 38    Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie    183     
  • 39    Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac    184     
  • 40    David Lopez Garcia (Spa) Team Sky    187     
  • 41    Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie    188     
  • 42    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac    189     
  • 43    Peter Kennaugh (GBr) Team Sky    195     
  • 44    Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida    199     
  • 45    Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling    200     
  • 46    Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits    205     
  • 47    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18    221     
  • 48    Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team    228     
  • 49    Tiago Machado (Por) Team Katusha    228     
  • 50    Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step    228     
  • 51    Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling    247     
  • 52    Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal    251     
  • 53    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    252     
  • 54    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo    259     
  • 55    Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ    261     
  • 56    Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin    286     
  • 57    Romain Cardis (Fra) Direct Energie    297     
  • 58    Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo    300     
  • 59    Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha    309     
  • 60    Brian Nauleau (Fra) Direct Energie    331     
  • Klasyfikacja drużynowa:
  • 1    BMC Racing Team    224:56:20     
  • 2    Movistar Team    0:14:26     
  • 3    Cannondale-Drapac    0:32:39     
  • 4    AG2R La Mondiale    0:38:14     
  • 5    Astana Pro Team          
  • 6    Team Katusha    0:39:57     
  • 7    Etixx - Quick-Step    0:52:52     
  • 8    IAM Cycling    1:05:29     
  • 9    Tinkoff Team    1:16:40     
  • 10    Orica-BikeExchange    1:26:50     
  • 11    Lotto Soudal    1:36:26     
  • 12    Cofidis, Solutions Credits    1:40:06     
  • 13    Trek-Segafredo    1:47:53     
  • 14    Team Sky    1:51:21     
  • 15    Caja Rural-Seguros RGA    2:54:50     
  • 16    Lampre - Merida    3:43:02     
  • 17    Team LottoNl-Jumbo    3:55:57     
  • 18    Dimension Data    4:29:08     
  • 19    Bora-Argon 18    4:46:11     
  • 20    Team Giant-Alpecin    5:22:25     
  • 21    FDJ    5:31:06     
  • 22    Direct Energie    5:38:00

pokaż pełną listę

 

Podobne artykuły