TdP: Etap i koszulka dla Hodega

Sirotti

Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors) triumfował na 3. etapie Tour de Pologne w Zabrzu i dzięki bonifikacie czasowej na mecie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Ostatni typowy etap dla sprinterów 75. Tour de Pologne zakończył się finiszem z peletonu, a ucieczka  Mathiasa Le Turniera (Cofidis), Michała Paluty (CCC Sprandi Polkowice), Alexandra Foliforova (Gazprom Rusvelo) i Jenthe Biermansa (Katiusza-Alpecin), została skasowana zaledwie na 10 kilometrów przed metą w Zabrzu, po ponad 100 kilometrach ucieczki.

Pojedynek sprinterów nie był już tak jednostronny, jak w poprzednich dwóch dniach, a mocna praca ekipy Quick Step-Floors w końcu przyniosła efekt, w postaci zwycięstwa Hodega. Młody Kolumbijczyk odważnie zaatakował na 100 metrów przed meta i w bezpośrednim pojedynku wyprzedził Daniela McLaya (Education First) i Andre Greipela (Lotto Soudal). Daleko tym razem był lider wyścigu, Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe), przez co stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice) finiszował na 16. miejscu, będąc najwyżej sklasyfikowanym z Polaków.

Michał Kwiatkowski (Team Sky) walczył na pierwszej premii lotnej w Piekarach Śląskich i wywalczył sekundę bonifikaty, dzięki czemu awansował na 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 3. etapu:

1    Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors    3:09:59     
2    Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
3    André Greipel (Ger) Lotto Soudal          
4    Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
5    Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott          
6    Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo          
7    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors          
8    Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ          
9    Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team          
10    Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb

pokaż pełną listę

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

 1    Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors    9:25:27     
2    Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe    0:00:02     
3    Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin    0:00:05     
4    André Greipel (Ger) Lotto Soudal    0:00:15     
5    Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice    0:00:16     
6    Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo    0:00:18     
7    Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott          
8    Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale          
9    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    0:00:19     
10    Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:00:20

pokaż pełną listę

 

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły