Finisz dla Van Poppela

ATCommunication/TDP

Danny Van Poppel (Team Sky) wreszcie sięgnął po zwycięstwo etapowe w 74. Tour de Pologne. Po trzech miejscach na niższych stopniach podium Holender był najszybszy na mecie w Rzeszowie.

Kolarz Team Sky wygrał finisz z niewielkiej grupy, która została na czele peletonu po kraksie, do jakiej doszło na kilometr przed metą. W bezpośrednim pojedynku Van Poppel wyprzedził Lukę Mezgeca (Orica-Scott) i Petera Sagana (Bora-hansgrohe), który dzięki bonifikacie czasowej umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

W pierwszej, kilkunastoosobowej grupce, finiszowali także Polacy – Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), Łukasz Wiśniowski (Team Sky), Paweł Cieślik (Orlen CCC Polska) i Michał Gołaś (Team Sky). Trzeci kolarz klasyfikacji generalnej, Rafał Majka (Bora-hansgrohe), został przystopowany przez kraksę, jednak nie odniósł obrażeń, i finiszował w peletonie, utrzymując swoją pozycję.

Po najdłuższym etapie wyścigu we wtorek, dziś przyszła kolej na najkrótszy odcinek tegorocznego Tour de Pologne. Trasa z Olimp Nagawczyna do Rzeszowa liczyła zaledwie 130 kilometrów i choć w końcówce była nieznacznie pofałdowana, to jednak na mecie walczyli sprinterzy.

Po raz pierwszy w tegorocznym wyścigu w ucieczce zabrakło Polaka - Maximilian Schachmann (Quick-Step Floors), Maxime Monfort (Lotto Soudal), Tejay Van Garderen (BMC Racing Team), Antwan Tolhoek (LottoNL-Jumbo) i Moreno Moser (Astana) tworzyli grupę, która spędziła na czele prawie cały dzień, uciekając przed zasadniczą grupą. Na półmetku etapu mieli trzy minuty przewagi nad peletonem i cztery górskie premie przed sobą – po dwie w Gminie Lubenia i Łanach. Na trzech z nich triumfował Monfort, zapewniając sobie koszulkę najlepszego górala. Na 30 kilometrów przed metą zaczął lać ulewny deszcz, co spowolniło nieco uciekinierów, a przed ostatnią premią górską, na 120km, na czele zostali już tylko Van Garderen i Tolhoek. Peleton był nieubłagany i dogonił ostatniego z uciekinierów, Van Garderena, zaledwie na 3 kilometry przed metą.

Kolarze Team Sky rozprowadzali Van Poppela na ostatnich kilometrach, a ich praca z przodu pozwoliła im też uniknąć kraksy, do której doszło na kilometr przed metą na około 15. pozycji w grupie. Van Poppel został wyprowadzony na idealnej pozycji z ostatniego zakrętu przed metą i rozpoczął finisz. Mając na plecach Sagana Holender nie dał się wyprzedzić rywalom, także finiszującemu w ostatnim momencie Mezgecowi, który był drugi.

Wyniki 5. etapu:

  • 1    Danny Van Poppel (Ned) Team Sky    2:59:44     
  • 2    Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott          
  • 3    Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe          
  • 4    Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates          
  • 5    Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo          
  • 6    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida          
  • 7    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team          
  • 8    Jose Rojas (Spa) Movistar Team          
  • 9    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal          
  • 10    Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky          
  • 11    Matti Breschel (Den) Astana Pro Team          
  • 12    Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data          
  • 13    Paweł Cieślik (Pol) Orlen CCC Polska          
  • 14    Michał Gołaś (Pol) Team Sky          
  • 15    Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo          
  • 16    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal          
  • 17    Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors          
  • 18    Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo          
  • 19    Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team          
  • 20    Rui Costa (Por) UAE Team Emirates          
  • 21    Diego Rosa (Ita) Team Sky          
  • 22    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe          
  • 23    Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team          
  • 24    Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe          
  • 25    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb          
  • 26    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team          
  • 27    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal          
  • 28    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ          
  • 29    Jérémy Maison (Fra) FDJ          
  • 30    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale          
  • 31    Jack Haig (Aus) Orica-Scott          
  • 32    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida          
  • 33    Wout Poels (Ned) Team Sky          
  • 34    Adam Yates (GBr) Orica-Scott          
  • 35    Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale          
  • 36    François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 37    Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 38    Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb          
  • 39    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data          
  • 40    Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors          
  • 41    Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice          
  • 42    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates          
  • 43    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida          
  • 44    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 45    Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team          
  • 46    Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team          
  • 47    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac          
  • 48    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal          
  • 49    Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team          
  • 50    Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal          
  • 51    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo          
  • 52    Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal          
  • 53    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky          
  • 54    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    0:01:06     
  • 55    Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team    0:01:07     
  • 56    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    0:01:08     
  • 57    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    0:01:12     
  • 58    Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo    0:01:29     
  • 59    Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk          
  • 60    Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo          
  • 61    Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data    0:01:30     
  • 62    Emanuel Piaskowy (Pol) Orlen CCC Polska          
  • 63    David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk          
  • 64    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida          
  • 65    Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida    0:01:31     
  • 66    Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team          
  • 67    Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo          
  • 68    Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo          
  • 69    Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice    0:01:32     
  • 70    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors          
  • 71    Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott          
  • 72    Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo          
  • 73    Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice    0:01:33     
  • 74    Winner Anacona (Col) Movistar Team          
  • 75    Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo          
  • 76    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo    0:01:39     
  • 77    Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal          
  • 78    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale          
  • 79    Bert De Backer (Bel) Team Sunweb    0:01:40     
  • 80    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe          
  • 81    Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates          
  • 82    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac    0:01:58     
  • 83    Lorenzo Manzin (Fra) FDJ    0:02:12     
  • 84    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    0:02:32     
  • 85    Nick Dougall (RSA) Dimension Data    0:02:54     
  • 86    Marek Rutkiewicz (Pol) Orlen CCC Polska    0:03:00     
  • 87    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:03:02     
  • 88    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    0:03:33     
  • 89    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data          
  • 90    Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale    0:03:34     
  • 91    Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice          
  • 92    Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice    0:03:35     
  • 93    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida          
  • 94    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    0:03:45     
  • 95    Chad Haga (USA) Team Sunweb    0:04:46     
  • 96    Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates          
  • 97    Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin    0:04:47     
  • 98    Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin          
  • 99    Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo    0:04:54     
  • 100    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    0:04:55     
  • 101    Kamil Gradek (Pol) Orlen CCC Polska    0:06:12     
  • 102    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe          
  • 103    Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates          
  • 104    Rory Sutherland (Aus) Movistar Team          
  • 105    Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb          
  • 106    Adam Stachowiak (Pol) Orlen CCC Polska          
  • 107    Alex Dowsett (GBr) Movistar Team    0:06:30     
  • 108    Anass Ait El Abdia (Mor) UAE Team Emirates          
  • 109    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo          
  • 110    Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo    0:08:58     
  • 111    Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo          
  • 112    Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk          
  • 113    Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac          
  • 114    Nathan Haas (Aus) Dimension Data          
  • 115    Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo          
  • 116    Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac          
  • 117    Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac    0:09:07     
  • 118    Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac          
  • 119    Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors          
  • 120    Paweł Franczak (Pol) Orlen CCC Polska    0:12:27     
  • 121    Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team          
  • 122    Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk          
  • 123    Paweł Bernas (Pol) Orlen CCC Polska          
  • 124    Rob Power (Aus) Orica-Scott          
  • 125    Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 126    Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida          
  • 127    Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo    0:14:25     
  • 128    Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale    0:14:27     
  • 129    Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team          
  • 130    Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 131    Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice          
  • 132    Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe          
  • 133    Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe          
  • 134    Max Walscheid (Ger) Team Sunweb    0:17:50     
  • 135    Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk          
  • 136    Ian Boswell (USA) Team Sky    0:17:56     
  • 137    Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team          
  • 138    Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott          
  • 139    Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors          
  • 140    Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo          
  • 141    Marc Fournier (Fra) FDJ          
  • 142    Tyler Farrar (USA) Dimension Data          
  • 143    Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk    0:18:50     
  • 144    Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk          
  • 145    Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors    0:18:55     
  • DNF    Kevin Reza (Fra) FDJ          
  • DNS    Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice          
  • DNS    Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ          
  • DNF    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          
  • Klasyfikacja punktowa:
  • 1    Danny Van Poppel (Ned) Team Sky    20     pkt
  • 2    Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott    19     
  • 3    Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe    18     
  • 4    Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates    17     
  • 5    Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo    16     
  • 6    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    15     
  • 7    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    14     
  • 8    Jose Rojas (Spa) Movistar Team    13     
  • 9    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal    12     
  • 10    Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky    11     
  • 11    Matti Breschel (Den) Astana Pro Team    10     
  • 12    Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data    9     
  • 13    Paweł Cieślik (Pol) Orlen CCC Polska    8     
  • 14    Michał Gołaś (Pol) Team Sky    7     
  • 15    Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo    6     
  • 16    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal    5     
  • 17    Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors    4     
  • 18    Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo    3     
  • 19    Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team    2     
  • 20    Rui Costa (Por) UAE Team Emirates    1     
  • Sprint 1 - Rzeszów, 108.4km
  • 1    Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    3     pkt
  • 2    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    2     
  • 3    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo    1     
  • Górska Premia 1 - Gmina Lubenia, 71.4km
  • 1    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    3     pkt
  • 2    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo    2     
  • 3    Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team    1     
  • Górska Premia 2 - Gmina Lubenia, 79.7km
  • 1    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    5     pkt
  • 2    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo    3     
  • 3    Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    2     
  • 4    Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team    1     
  • Górska Premia 3 - Łany, 96.5km
  • 1    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    5     pkt
  • 2    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo    3     
  • 3    Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team    2     
  • 4    Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    1     
  • Górska Premia 4 - Łany, 119.4km
  • 1    Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    5     pkt
  • 2    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo    3     
  • 3    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe    2     
  • 4    Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team    1

pokaż pełną listę

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  • 1    Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe    18:41:27     
  • 2    Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team    0:00:14     
  • 3    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe    0:00:20     
  • 4    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb    0:00:24     
  • 5    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ    0:00:31     
  • 6    Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale    0:00:32     
  • 7    Wout Poels (Ned) Team Sky    0:00:33     
  • 8    Adam Yates (GBr) Orica-Scott          
  • 9    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    0:00:39     
  • 10    Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team          
  • 11    Rui Costa (Por) UAE Team Emirates    0:00:42     
  • 12    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal    0:00:44     
  • 13    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin    0:00:47     
  • 14    Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors          
  • 15    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates          
  • 16    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team    0:01:02     
  • 17    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal    0:01:05     
  • 18    Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:01:10     
  • 19    Diego Rosa (Ita) Team Sky    0:01:14     
  • 20    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    0:01:50     
  • 21    Jack Haig (Aus) Orica-Scott    0:01:58     
  • 22    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida    0:02:22     
  • 23    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    0:02:41     
  • 24    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data    0:02:43     
  • 25    François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale    0:02:52     
  • 26    Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors          
  • 27    Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 28    Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    0:02:59     
  • 29    Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo    0:03:14     
  • 30    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    0:03:18     
  • 31    Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe    0:03:21     
  • 32    Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team    0:03:23     
  • 33    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    0:04:00     
  • 34    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:04:08     
  • 35    Jérémy Maison (Fra) FDJ    0:04:09     
  • 36    Jose Rojas (Spa) Movistar Team    0:04:22     
  • 37    Winner Anacona (Col) Movistar Team    0:04:25     
  • 38    Marek Rutkiewicz (Pol) Orlen CCC Polska    0:04:41     
  • 39    Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice    0:04:48     
  • 40    Emanuel Piaskowy (Pol) Orlen CCC Polska    0:05:39     
  • 41    Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team    0:05:40     
  • 42    Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac    0:05:50     
  • 43    Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice    0:06:08     
  • 44    Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott          
  • 45    David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk    0:06:12     
  • 46    Paweł Cieślik (Pol) Orlen CCC Polska    0:06:24     
  • 47    Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal    0:06:59     
  • 48    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    0:07:23     
  • 49    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:07:38     
  • 50    Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo    0:08:02     
  • 51    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    0:09:01     
  • 52    Nathan Haas (Aus) Dimension Data    0:09:36     
  • 53    Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac          
  • 54    Natnael Berhane (Eri) Dimension Data          
  • 55    Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data    0:10:34     
  • 56    Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo    0:10:43     
  • 57    Matti Breschel (Den) Astana Pro Team    0:10:53     
  • 58    Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates    0:10:59     
  • 59    Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates          
  • 60    Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal    0:11:02     
  • 61    Michał Gołaś (Pol) Team Sky    0:11:22     
  • 62    Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida    0:12:05     
  • 63    Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale    0:12:11     
  • 64    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    0:12:12     
  • 65    Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk    0:13:10     
  • 66    Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott    0:13:14     
  • 67    Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo    0:13:40     
  • 68    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    0:14:02     
  • 69    Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb    0:14:04     
  • 70    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    0:14:19     
  • 71    Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky    0:14:28     
  • 72    Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team          
  • 73    Chad Haga (USA) Team Sunweb    0:14:39     
  • 74    Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo    0:15:01     
  • 75    Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida    0:15:15     
  • 76    Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo    0:15:20     
  • 77    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    0:15:30     
  • 78    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale          
  • 79    Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates    0:15:33     
  • 80    Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin    0:15:39     
  • 81    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo    0:15:43     
  • 82    Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data    0:15:51     
  • 83    Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo    0:15:59     
  • 84    Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal    0:16:00     
  • 85    Nick Dougall (RSA) Dimension Data    0:16:01     
  • 86    Bert De Backer (Bel) Team Sunweb    0:16:08     
  • 87    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    0:16:09     
  • 88    Danny Van Poppel (Ned) Team Sky    0:16:14     
  • 89    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida    0:16:16     
  • 90    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac    0:16:19     
  • 91    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    0:16:26     
  • 92    Rory Sutherland (Aus) Movistar Team    0:17:07     
  • 93    Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    0:17:42     
  • 94    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors    0:18:24     
  • 95    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    0:18:29     
  • 96    Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice    0:18:33     
  • 97    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe    0:18:57     
  • 98    Rob Power (Aus) Orica-Scott    0:19:00     
  • 99    Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin    0:19:15     
  • 100    Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors    0:19:42     
  • 101    Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates    0:19:49     
  • 102    Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team    0:19:59     
  • 103    Adam Stachowiak (Pol) Orlen CCC Polska    0:20:32     
  • 104    Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice    0:21:18     
  • 105    Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk    0:21:20     
  • 106    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:21:37     
  • 107    Lorenzo Manzin (Fra) FDJ    0:22:42     
  • 108    Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice    0:22:51     
  • 109    Kamil Gradek (Pol) Orlen CCC Polska    0:23:19     
  • 110    Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo    0:23:41     
  • 111    Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac    0:23:44     
  • 112    Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin    0:23:51     
  • 113    Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:23:56     
  • 114    Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo    0:24:15     
  • 115    Alex Dowsett (GBr) Movistar Team    0:24:27     
  • 116    Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac    0:24:34     
  • 117    Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac    0:25:06     
  • 118    Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo    0:25:39     
  • 119    Anass Ait El Abdia (Mor) UAE Team Emirates    0:25:53     
  • 120    Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors    0:26:01     
  • 121    Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb    0:26:07     
  • 122    Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team    0:27:52     
  • 123    Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice    0:29:04     
  • 124    Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott    0:34:20     
  • 125    Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida    0:34:33     
  • 126    Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale    0:35:43     
  • 127    Paweł Franczak (Pol) Orlen CCC Polska    0:36:46     
  • 128    Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk    0:37:46     
  • 129    Tyler Farrar (USA) Dimension Data    0:38:35     
  • 130    Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo    0:38:41     
  • 131    Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team    0:38:46     
  • 132    Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe          
  • 133    Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo    0:39:38     
  • 134    Max Walscheid (Ger) Team Sunweb    0:42:05     
  • 135    Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo    0:42:15     
  • 136    Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team    0:43:47     
  • 137    Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk    0:44:50     
  • 138    Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors    0:45:18     
  • 139    Marc Fournier (Fra) FDJ    0:47:06     
  • 140    Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale    0:47:34     
  • 141    Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk    0:49:07     
  • 142    Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe    0:49:12     
  • 143    Ian Boswell (USA) Team Sky    0:52:41     
  • 144    Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk    0:53:33     
  • 145    Paweł Bernas (Pol) Orlen CCC Polska    0:58:20     
  • Klasyfikacja punktowa:
  • 1    Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe    88     pkt
  • 2    Danny Van Poppel (Ned) Team Sky    76     
  • 3    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    51     
  • 4    Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo    46     
  • 5    Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates    43     
  • 6    Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott    39     
  • 7    Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo    39     
  • 8    Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates    36     
  • 9    Nathan Haas (Aus) Dimension Data    36     
  • 10    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac    36     
  • 11    Max Walscheid (Ger) Team Sunweb    35     
  • 12    Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team    34     
  • 13    Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data    31     
  • 14    Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal    25     
  • 15    Lorenzo Manzin (Fra) FDJ    24     
  • 16    Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team    20     
  • 17    Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team    20     
  • 18    Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott    19     
  • 19    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe    18     
  • 20    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb    17     
  • 21    Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal    17     
  • 22    Jose Rojas (Spa) Movistar Team    17     
  • 23    Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo    17     
  • 24    Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac    16     
  • 25    Paweł Franczak (Pol) Orlen CCC Polska    16     
  • 26    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ    15     
  • 27    Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale    14     
  • 28    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    14     
  • 29    Adam Yates (GBr) Orica-Scott    13     
  • 30    Wout Poels (Ned) Team Sky    12     
  • 31    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal    11     
  • 32    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    11     
  • 33    Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky    11     
  • 34    Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team    10     
  • 35    Matti Breschel (Den) Astana Pro Team    10     
  • 36    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    9     
  • 37    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo    9     
  • 38    Rui Costa (Por) UAE Team Emirates    8     
  • 39    Paweł Cieślik (Pol) Orlen CCC Polska    8     
  • 40    Michał Gołaś (Pol) Team Sky    7     
  • 41    Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo    6     
  • 42    Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo    6     
  • 43    Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    5     
  • 44    Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale    5     
  • 45    Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors    4     
  • 46    Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors    4     
  • 47    Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe    4     
  • 48    Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin    3     
  • 49    Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo    3     
  • 50    Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors    3     
  • 51    Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates    2     
  • 52    Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors    2     
  • 53    Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo    2     
  • 54    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team    1     
  • 55    Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe    1     
  • 56    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    1     
  • Klasyfikacja górska:
  • 1    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    25     pkt
  • 2    Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice    17     
  • 3    Diego Rosa (Ita) Team Sky    12     
  • 4    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo    11     
  • 5    Jack Haig (Aus) Orica-Scott    10     
  • 6    Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors    10     
  • 7    Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    7     
  • 8    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    7     
  • 9    Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale    5     
  • 10    Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team    5     
  • 11    Adam Stachowiak (Pol) Orlen CCC Polska    5     
  • 12    Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team    3     
  • 13    Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida    3     
  • 14    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors    3     
  • 15    Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe    2     
  • 16    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb    2     
  • 17    Wout Poels (Ned) Team Sky    2     
  • 18    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo    2     
  • 19    Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo    2     
  • 20    Paweł Bernas (Pol) Orlen CCC Polska    2     
  • 21    Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac    1     
  • Klasyfikacja najaktywniejszych:
  • 1    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo    10     pkt
  • 2    Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice    9     
  • 3    Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice    7     
  • 4    Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo    6     
  • 5    Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice    5     
  • 6    Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    3     
  • 7    Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    3     
  • 8    Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac    3     
  • 9    Wout Poels (Ned) Team Sky    3     
  • 10    Kamil Gradek (Pol) Orlen CCC Polska    3     
  • 11    Matti Breschel (Den) Astana Pro Team    2     
  • 12    Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal    2     
  • 13    Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk    2     
  • 14    Paweł Bernas (Pol) Orlen CCC Polska    2     
  • 15    Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team    1     
  • 16    Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo    1     
  • 17    Nathan Haas (Aus) Dimension Data    1     
  • 18    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    1     
  • 19    Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors    1     
  • 20    Adam Stachowiak (Pol) Orlen CCC Polska    1     
  • Klasyfikacja drużynowa:
  • 1    Bora-Hansgrohe    56:08:30     
  • 2    Movistar Team    0:00:24     
  • 3    Lotto Soudal    0:00:45     
  • 4    UAE Team Emirates    0:01:42     
  • 5    Quick-Step Floors    0:01:49     
  • 6    BMC Racing Team    0:02:40     
  • 7    Orica-Scott    0:02:58     
  • 8    Katusha-Alpecin    0:04:48     
  • 9    Team Sunweb    0:04:51     
  • 10    Team LottoNl-Jumbo    0:05:46     
  • 11    AG2R La Mondiale    0:05:56     
  • 12    Team Sky    0:06:42     
  • 13    Dimension Data    0:06:46     
  • 14    Bahrain-Merida    0:09:26     
  • 15    Orlen CCC Polska    0:12:05     
  • 16    Gazprom – Rusvelo    0:17:09     
  • 17    FDJ    0:17:20     
  • 18    CCC Sprandi Polkowice    0:20:46     
  • 19    Astana Pro Team    0:23:35     
  • 20    Cannondale-Drapac    0:23:40     
  • 21    Team Novo Nordisk    0:31:10     
  • 22    Trek-Segafredo    0:33:12

pokaż pełną listę

 

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły