Wyrównany pojedynek w sprinterskiej stolicy Polski Gaviria wygrał dzięki bardzo dobrej postawie kolegów na ostatnim kilometrze i silnemu finiszowi tuż przed kreską. Kolumbijczyk w niezwykle zaciętej walce pokonał Vivianiego i Caleba Ewana (Orica-BikeExchange), a o jego zwycięstwie przesądził dopiero fotofinisz.
Zanim kibice mogli oglądać najszybszych kolarzy tegorocznego Tour de Pologne, uciekinierzy także mieli swoje pięć minut – dynamiczny początek wyścigu zaowocował kilka akcjami, w jednej z których był także Michał Kwiatkowski (Team Sky). Peleton skasował ten odjazd po lotnej premii w Piekarach Śląskich, na 41,5km, ale potem utworzyła się kolejna grupa, w której byli między innymi Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Artur Detko (Reprezentacja Polski) i Jonas Koch (VERVA Activejet). Peleton nieubłaganie zbliżał się do ucieczki, a ostatni z uciekinierów – Marcel Aregger (IAM Cycling) – został doścignięty na nieco ponad 15 kilometrów przed metą, tuż przed rozpoczęciem ostatniej rundy w Katowicach. Kolarze Orica-BikeExchange prowadzili peleton, chcąc wyprowadzić Caleba Ewana po zwycięstwo, którego do tej pory Australijczyk nie mógł zasmakować. Jego koledzy bardzo długo prowadzili peleton, skutecznie walcząc z innymi ekipami o miejsce na czele grupy. Tuż za nimi na ostatnich dwóch kilometrach jechał Michał Kwiatkowski (Team Sky), a także kolarze Etixx-Quick Step, którzy przejęli kontrolę nad peletonem na ostatnim kilometrze.
Bardzo wyrównany pojedynek na ostatnich metrach wygrał Gaviria, który rozpoczął finisz na ostatnich 200 metrach, ale tuż obok miał Ewana i Vivianiego. Cała trójka do samego końca walczyła o zwycięstwo, ale na kresce o centymetry lepszy był kolarz Etixx-Quick Step, który dzięki bonifikacie czasowej objął prowadzenie w wyścigu.
Na 10. miejscu finiszował najlepszy z Polaków, Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski). W klasyfikacji generalnej najwyżej jest Kwiatkowski, który zajmuje 9. miejsce, tracąc do lidera 16 sekund.
Z wyścigu, z powodu urazu odniesionego jeszcze na pierwszym etapie, wycofał się lider Reprezentacji Polski, Marek Rutkiewicz.
Wyniki 2. etapu:
- 1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step 3:19:30
- 2 Elia Viviani (Ita) Team Sky
- 3 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange
- 4 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
- 5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 6 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
- 7 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
- 8 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
- 9 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
- 10 Kamil Zielinski (Pol) Reprezentacja Polski
- 11 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
- 12 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
- 13 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
- 14 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
- 15 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
- 16 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 17 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
- 18 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 19 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
- 20 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
- 21 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 22 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
- 23 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
- 24 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
- 25 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
- 26 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
- 27 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
- 28 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
- 29 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
- 30 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
- 31 Leopold Konig (Cze) Team Sky
- 32 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
- 33 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
- 34 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
- 35 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
- 36 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
- 37 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
- 38 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
- 39 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
- 40 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
- 41 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
- 42 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
- 43 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 44 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
- 45 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
- 46 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
- 47 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
- 48 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
- 49 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
- 50 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
- 51 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
- 52 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
- 53 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
- 54 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
- 55 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
- 56 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
- 57 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
- 58 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
- 59 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
- 60 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
- 61 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
- 62 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 63 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
- 64 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
- 65 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
- 66 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
- 67 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 68 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
- 69 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
- 70 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 71 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
- 72 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
- 73 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
- 74 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
- 75 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
- 76 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 77 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
- 78 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
- 79 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 80 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
- 81 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
- 82 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
- 83 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
- 84 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
- 85 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
- 86 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
- 87 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
- 88 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
- 89 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
- 90 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
- 91 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
- 92 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
- 93 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 94 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
- 95 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
- 96 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 97 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
- 98 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
- 99 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
- 100 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
- 101 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
- 102 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
- 103 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
- 104 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
- 105 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
- 106 Yoann Offredo (Fra) FDJ
- 107 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
- 108 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
- 109 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
- 110 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
- 111 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
- 112 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
- 113 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
- 114 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
- 115 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 116 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
- 117 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
- 118 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
- 119 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
- 120 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
- 121 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
- 122 Dariusz Batek (Pol) Reprezentacja Polski
- 123 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 124 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
- 125 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
- 126 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
- 127 Piotr Konwa (Pol) Reprezentacja Polski
- 128 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
- 129 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
- 130 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
- 131 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:00:16
- 132 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin 0:00:18
- 133 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:00:24
- 134 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:00:25
- 135 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:00:30
- 136 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:00:36
- 137 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 138 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
- 139 Marc Fournier (Fra) FDJ 0:00:45
- 140 Szymon Rekita (Pol) Reprezentacja Polski 0:00:46
- 141 Gracjan Szeląg (Pol) Reprezentacja Polski
- 142 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
- 143 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
- 144 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
- 145 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
- 146 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
- 147 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
- 148 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
- 149 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
- 150 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
- 151 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
- 152 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
- 153 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
- 154 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
- 155 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 156 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 157 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange 0:00:54
- 158 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:00:56
- 159 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
- 160 Kévin Reza (Fra) FDJ 0:00:57
- 161 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:01:01
- 162 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:01:08
- 163 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
- 164 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
- 165 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
- 166 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
- 167 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
- 168 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
- 169 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
- 170 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
- 171 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
- 172 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 173 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 0:01:26
- 174 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:01:33
- 175 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
- 176 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
- 177 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 178 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 0:01:37
- 179 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 180 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data
- 181 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
- 182 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
- 183 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 184 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
- 185 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:01:40
- 186 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:49
- 187 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:02:04
- 188 Johan Le Bon (Fra) FDJ
- 189 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:02:19
- 190 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski 0:03:38
- 191 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:48
- 192 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange
- 193 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
- 194 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
- 195 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Pro Cycling Team 0:06:32
- 196 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange 0:06:55
- 197 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
- 198 Benat Intxausti (Spa) Team Sky 0:07:58
- DNF Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
- Klasyfikacja sprinterska:
- 1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step 20 pkt
- 2 Elia Viviani (Ita) Team Sky 19
- 3 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange 18
- 4 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 17
- 5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 16
- 6 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo 15
- 7 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 14
- 8 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 13
- 9 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 12
- 10 Kamil Zielinski (Pol) Reprezentacja Polski 11
- 11 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 10
- 12 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 9
- 13 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling 8
- 14 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 7
- 15 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 6
- 16 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo 5
- 17 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 4
- 18 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
- 19 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida 2
- 20 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 1
- Lotna Premia 1 - Piekary Śląskie, km. 41.5
- 1 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange 3 pkt
- 2 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida 2
- 3 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 1
- Lotna Premia 2 - Chorzów, km. 62.2
- 1 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Pro Cycling Team 3 pkt
- 2 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 2
- 3 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
- Lotna Premia 3 - Siemanowice Śląskie, km. 72.3
- 1 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Pro Cycling Team 3 pkt
- 2 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 2
- 3 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski 1
- Premia specjalna - Bytom, km. 50.1
- 1 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Pro Cycling Team 1
- Górska Premia 1 (Cat. 4) Korfantego, km. 107.7
- 1 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
- Górska Premia 2 (kat. 4) Góreckiego, km. 125.3
- 1 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Team Sky 9:58:30
- 2 BMC Racing Team
- 3 Etixx - Quick-Step
- 4 Orica-BikeExchange
- 5 Lotto Soudal
- 6 Lampre - Merida
- 7 Movistar Team
- 8 Cannondale-Drapac
- 9 ONE Pro Cycling
- 10 Team Katusha
- 11 IAM Cycling
- 12 Team LottoNl-Jumbo
- 13 AG2R La Mondiale
- 14 CCC Sprandi Polkowice
- 15 Astana Pro Team
- 16 Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 17 Trek-Segafredo
- 18 Team Giant-Alpecin
- 19 Dimension Data
- 20 Gazprom-Rusvelo
- 21 Tinkoff Team
- 22 Bardiani CSF
- 23 FDJ
- 24 Reprezentacja Polski
- 25 Team Novo Nordisk 0:01:32
Klasyfikacja generalna po 2. etapie:
- 1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step 6:20:24
- 2 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step 0:00:06
- 3 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange 0:00:08
- 4 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida 0:00:14
- 5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:16
- 6 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
- 7 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
- 8 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
- 9 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
- 10 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
- 11 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 12 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
- 13 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
- 14 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
- 15 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 16 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
- 17 Kamil Zielinski (Pol) Reprezentacja Polski
- 18 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
- 19 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
- 20 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
- 21 Leopold Konig (Cze) Team Sky
- 22 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
- 23 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
- 24 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
- 25 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
- 26 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
- 27 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
- 28 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
- 29 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
- 30 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
- 31 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
- 32 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
- 33 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
- 34 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 35 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
- 36 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
- 37 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
- 38 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
- 39 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:00:22
- 40 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:00:23
- 41 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 0:00:25
- 42 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
- 43 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
- 44 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
- 45 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
- 46 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
- 47 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
- 48 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
- 49 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
- 50 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 51 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
- 52 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
- 53 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
- 54 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
- 55 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
- 56 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
- 57 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
- 58 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 59 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
- 60 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
- 61 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
- 62 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
- 63 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
- 64 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
- 65 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 66 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
- 67 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
- 68 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
- 69 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
- 70 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
- 71 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
- 72 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
- 73 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
- 74 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
- 75 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
- 76 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
- 77 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
- 78 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 79 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
- 80 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
- 81 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
- 82 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
- 83 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 84 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 85 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
- 86 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
- 87 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 88 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
- 89 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
- 90 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
- 91 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
- 92 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
- 93 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
- 94 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
- 95 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
- 96 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
- 97 Piotr Konwa (Pol) Reprezentacja Polski
- 98 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
- 99 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
- 100 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
- 101 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
- 102 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
- 103 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 104 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
- 105 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
- 106 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
- 107 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
- 108 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
- 109 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
- 110 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
- 111 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
- 112 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
- 113 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
- 114 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
- 115 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
- 116 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
- 117 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
- 118 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
- 119 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
- 120 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
- 121 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
- 122 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
- 123 Dariusz Batek (Pol) Reprezentacja Polski
- 124 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
- 125 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
- 126 Yoann Offredo (Fra) FDJ
- 127 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:00:49
- 128 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:00:50
- 129 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:00:55
- 130 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 0:01:01
- 131 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
- 132 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 133 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:01:06
- 134 Marc Fournier (Fra) FDJ 0:01:07
- 135 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
- 136 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:01:11
- 137 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
- 138 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
- 139 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
- 140 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
- 141 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
- 142 Gracjan Szeląg (Pol) Reprezentacja Polski
- 143 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
- 144 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
- 145 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
- 146 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
- 147 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
- 148 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
- 149 Kévin Reza (Fra) FDJ 0:01:13
- 150 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:01:21
- 151 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:01:26
- 152 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:01:32
- 153 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:01:33
- 154 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
- 155 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
- 156 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
- 157 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
- 158 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
- 159 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
- 160 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:01:41
- 161 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida 0:01:44
- 162 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team 0:01:58
- 163 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
- 164 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin 0:02:00
- 165 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:02:01
- 166 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data 0:02:02
- 167 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
- 168 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 169 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
- 170 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:14
- 171 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:02:19
- 172 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:02:28
- 173 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:02:29
- 174 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:02:30
- 175 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 0:02:31
- 176 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 0:02:33
- 177 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:02:39
- 178 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 0:02:40
- 179 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:02:44
- 180 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange 0:03:02
- 181 Mario Costa (Por) Lampre - Merida 0:03:19
- 182 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:03:21
- 183 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:03:27
- 184 Szymon Rekita (Pol) Reprezentacja Polski 0:03:31
- 185 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 0:03:33
- 186 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 0:03:48
- 187 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:03:55
- 188 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski 0:04:02
- 189 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange 0:04:13
- 190 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
- 191 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 0:04:22
- 192 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:05:56
- 193 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo 0:06:17
- 194 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Pro Cycling Team 0:06:50
- 195 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:07:38
- 196 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange 0:09:42
- 197 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange 0:13:37
- 198 Benat Intxausti (Spa) Team Sky 0:14:22
- Klasyfikacja sprinterska:
- 1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step 39 pkt
- 2 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange 36
- 3 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo 32
- 4 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 21
- 5 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step 20
- 6 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo 20
- 7 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 19
- 8 Elia Viviani (Ita) Team Sky 19
- 9 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step 17
- 10 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 17
- 11 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 15
- 12 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 14
- 13 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 14
- 14 Kévin Reza (Fra) FDJ 14
- 15 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo 12
- 16 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 12
- 17 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 12
- 18 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida 11
- 19 Kamil Zielinski (Pol) Reprezentacja Polski 11
- 20 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 10
- 21 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 9
- 22 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 8
- 23 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling 8
- 24 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 6
- 25 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 6
- 26 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha 4
- 27 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 4
- 28 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team 3
- 29 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
- 30 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida 2
- 31 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data 2
- Klasyfikacja górska:
- 1 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
- 2 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
- 3 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
- 4 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling 1
- Klasyfikacja najaktywniejszych:
- 1 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Pro Cycling Team 7 pkt
- 2 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 4
- 3 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange 3
- 4 Marc Fournier (Fra) FDJ 3
- 5 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida 2
- 6 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 2
- 7 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 1
- 8 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
- 9 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski 1
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Team Sky 19:02:00
- 2 Etixx - Quick-Step
- 3 Astana Pro Team
- 4 BMC Racing Team 0:00:09
- 5 Orica-BikeExchange
- 6 Lotto Soudal
- 7 Team Katusha
- 8 Lampre - Merida
- 9 Verva ActiveJet Pro Cycling Team
- 10 FDJ
- 11 Movistar Team 0:00:18
- 12 Cannondale-Drapac
- 13 ONE Pro Cycling
- 14 Team LottoNl-Jumbo
- 15 IAM Cycling
- 16 Team Giant-Alpecin
- 17 Reprezentacja Polski
- 18 Trek-Segafredo
- 19 Tinkoff Team
- 20 Dimension Data
- 21 Gazprom-Rusvelo
- 22 Bardiani CSF
- 23 AG2R La Mondiale 0:00:27
- 24 CCC Sprandi Polkowice
- 25 Team Novo Nordisk 0:01:59