TdF: Mienszow czarnym koniem wyścigu?

Skład Katiuszy na Tour de France 2012

Choć Denis Mienszow (Katiusza) nie jest stawiany w gronie ścisłych faworytów, Rosjanin - zwycięzca Giro d'Italia z 2009 roku - ma nadzieję, że uda mu się wywalczyć miejsce na podium Tour de France.

Mienszow, drugi kolarz Tour de France z 2010 roku, w tym sezonie nie prezentował najwyższej formy, ale ma nadzieję, że w lipcu jego dyspozycja wzrośnie i będzie mógł walczyć o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej, będąc liderem swojej ekipy.


"To duża odpowiedzialność, ale właśnie to daje mi motywację. Bardzo się cieszę, że mogę wystartować w Wielkim Tourze w ekipie z mojego kraju" - mówił Mienszow, "a Tour to jedyny Wielki Tour, którego do tej pory nie wygrałem. To byłby największy sukces w mojej karierze. Dlatego z niecierpliwością czekam na start" - dodał. Choć Rosjanin nie jest stawiany w gronie największych faworytów, to jednak jego umiejętności jazdy na czas i walka w górach, a także spore doświadczenie, sprawia, że może być jednym z kluczowych kolarzy, walczących o klasyfikację generalną.

Mienszow będzie wspierany między innymi przez Joan Horracha Rippola, Lucę Paoliniego i Eduarda Vogranova. Z kolei, na sprinterskich finiszach o zwycięstwa walczyć będzie bardzo doświadczony Oscar Freire, który na koncie ma cztery zwycięstwa w Tour de France i zieloną koszulkę.

Skład rosyjskiej Katiuszy uzupełnią Aliaksandr Kuchynski, Yuriy Trofimov, Giampaolo Caruso i Vladimir Gusev.

Skład Katiuszy na Tour de France 2012:
Giampaolo Caruso
Vladimir Gusev
Joan Horrach
Denis Mienszow
Aliaksandr Kuchynski
Luca Paolini
Yuriy Trofimov
Eduard Vorganov
Oscar Freire

Fot.: Sirotti

Podobne artykuły