TdF: Team Ineos drugi na czasówce

Michał Kwiatkowski i jego koledzy z ekipy Team Ineos zajęli drugie miejsce podczas etapu jazdy drużynowej na czas w Brukseli. Zwycięstwo odniosła ekipa Jumbo-Visma.

Kolarze Team Ineos, zajmujący ostatnie miejsce w klasyfikacji drużynowej, jako pierwsi ruszyli na trasę 27-kilometrowej czasówki w Brukseli i, jak się potem okazało, spędzili prawie cały dzień na fotelu lidera. Prawie, bo ich czas 29.18 pobili kolarze Jumbo Visma, startujący jako ostatni, i to aż o 20 sekund. W bardzo przekonywującym stylu – prowadząc na każdym punkcie pomiaru czasu – kolarze holenderskiej ekipy, z liderem wyścigu, Mikem Teunissenem, pokonali swoich rywali, umocnili się na prowadzeniu.

Ekipa Jumbo-Visma jest w idealnej pozycji, by na kolejnych etapach bronić koszulki lidera. Teunissen ma 10 sekund przewagi nad Woutem Van Aertem i Steven Kruijswijkiem, a szósty w klasyfikacji Gianni Moscon (Team Ineos) traci do lidera 30 sekund.

Siódme miejsce zajęła ekipa CCC Team, z Łukaszem Wiśniowskim w składzie, tracąc do zwycięzców 28 sekund.