TdF: BMC najszybszym zespołem

Kolarze BMC Racing Team wygrali jazdę drużynową na czas, 3. etap tegorocznego Tour de France. Nowym liderem wyścigu został kolarz amerykańskiej ekipy, Greg Van Avermaet.

Ekipa BMC Racing Team pokonała trasę czasówki w 38.46 i o 4 sekundy wyprzedzili Team Sky z Michałem Kwiatkowskim w skaldzie. Trzecie miejsce zajął zespół Quick-Step Floors.

Kolarze Mitchelton-Scott jako pierwsi wyruszyli na trasę 35.5-kilometrowej czasówki, a niedługo po nich do walki stanęli kolejni faworyci klasyfikacji generalnej – Chris Froome z kolegami z Team Sky, Nairo     Quintana z ekipą Movistar, Richie Porte z BMC Racing Team.

Te ekipy toczyły korespondencyjny i bardzo zacięty pojedynek, bo na punktach pomiarowych pofałdowanej trasy dzieliły je sekundy. Dość szybko ekipa Sky zaczęła tracić kolarzy, ale ostatecznie na mecie zameldowała się w szóstkę, z pięcioma sekundami przewagi nad Australijczykami. Ich wyniki pobili kolarze BMC Racing Team, którzy byli szybsi o 4 sekundy, pokonując dystans czasówki w 38.46. W międzyczasie na mecie zameldowali się kolarze Team Sunweb, z Tomem Dumoulin, czy EF Education First-Drapac p/b Cannondale, ale żadna z ekip nie poprawiła wyniku BMC Racing Team.

Jako ostatni na trasie pojawił się zespół Bora-hansgrohe, z liderem wyścigu – Peterem Saganem – w składzie, a także z trzema Polakami – Pawłem Polańskim, Rafałem Majką i motorem napędowym niemieckiej ekipy, Maciejem Bodnarem. Nie byli jednak w stanie pobić wyników rywali i na mecie zameldowali się na 7. miejscu, ze stratą 50 sekund do zwycięzców. Tomasz Marczyński z ekipą Lotto Soudal uplasował się na 19. miejscu.

W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wyszedł Van Avermaet, jednak taki sam czas ma jego kolega z ekipy, Tejay Van Garderen. Trzecie miejsce, ze startą 3 sekund zajmuje Geraint Thomas (Team Sky). Najwyżej z Polaków plasuje się Majka, który jest 11. i traci do lidera 50 sekund.