Martin, zdecydowany faworyt jedynej czasówki na tegorocznym Tour de France, od samego startu był zdecydowanie najszybszy i już na pierwszym punkcie pomiarowym, usytuowanym na 19. kilometrze, wyprzedzał o ponad pół minuty Dumoulin i Jana Bartę (NetApp Endura). Potem Niemiec już tylko powiększał przewagę nad rywalami, na mecie meldując 1.39 przed Dumoulinem. Żaden kolarz nie był w stanie zbliżyć się nawet do wyniku trzykrotnego Mistrza Świata, który do końca etapu mógł spokojnie czekać na dekorację.
Kibice znów ożywili się dopiero pod koniec, kiedy do walki o podium klasyfikacji generalnej wkroczyli faworyci wyścigu. Szansę na drugie miejsce miało jeszcze trzech kolarzy – Alejandro Valverde (Movistar), Jean Christophe Peraud (Ag2R La Mondiale) i Thibaut Pinot (FDJ.fr) i w takiej właśnie kolejności, w odstępach trzyminutowych, ruszyli na trasę 20. etapu Wielkiej Pętli.
Valverde rozpoczął słabo, wolniej niż piąty w generalce Romain Bardet (Ag2R La Mondiale) i na pierwszym punkcie pomiarowym był 41. O wiele lepiej jechali jego dwaj bezpośredni rywale – Peraud i Pinot, którzy także między sobą toczyli pojedynek o drugie miejsce w wyścigu i miano najlepszego Francuza w wyścigu. Lider Tour de France, Vincenzo Nibali (Astana), jechał spokojnie, notując 9. czas na pierwszym punkcie pomiarowym.
Pecha mieli dwaj kolarze Ag2R La Mondiale – najpierw Peraud, a potem Bardet mieli defekty i stracili kilkanaście cennych sekund na wymianie roweru. O ile Peraud zdołał odrobić straty, o tyle Bardet miał coraz mniejszą przewagę nad Tejayem Van Garderenem (BMC Racing Team) i mógł stracić 5. miejsce w generalce. Kolejne kilometry do mety utrzymywały status quo pomiędzy kolarzami z czołówki – Peraud wysunął się na drugie miejsce, Pinot miał bezpieczną przewagę nad Valverde, a Bardet do samego końca walczył o utrzymanie przewagi nad Van Garderenem. Ostatecznie na mecie Francuz był o 2.09 wolniejszy od rywala, co oznaczało, że w klasyfikacji generalnej spadł na 6. miejsce, zaledwie dwie sekundy za Amerykanina.
Do mety dojechał też Valverde, który jednak nie może zaliczyć tego etapu do udanych – Hiszpan na mecie zameldował się 4.28 po zwycięzcy i stracił wszelkie nadzieje na podium. Przyjeżdżający za nim na metę Pinot i Peraud zgarnęli odpowiednio 3. i 2. miejsce, natomiast Nibali bez najmniejszego problemu obronił swoje prowadzenie w wyścigu, plasując się dziś na 4. miejscu.
Bardzo dobrze spisał się Leopold Koenig (NetApp Endura), który zajął 5. miejsce na etapie, dzięki czemu awansował z 9. na 7. miejsce w generalnej. Słabo za to pojechali dwaj kolarze ekipy Belkin, Laurens Ten Dam i Bauke Mollema, którzy zajęli odpowiednio 55. i 140. miejscu, spadając na 9. i 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.
Z Polaków najwyżej uplasował się Maciej Bodnar (Cannondale), który po swoim przejeździe był drugi, a ostatecznie zajął 14. miejsce. 42. był Bartosz Huzarski (NetApp Endura), natomiast Mistrz Polski w tej specjalności, Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) był dopiero 53. Lider klasyfikacji górskiej wyścigu, Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), był 58., a Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step) 93.
Wyniki 20. etapu:
- 1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:06:21
- 2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:01:39
- 3 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 0:01:47
- 4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:01:58
- 5 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:02:02
- 6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:02:08
- 7 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:27
- 8 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:02:36
- 9 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 0:02:39
- 10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:02:58
- 11 Danny Pate (USA) Team Sky 0:03:01
- 12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:03:12
- 13 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
- 14 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 0:03:13
- 15 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 0:03:23
- 16 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:03:24
- 17 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida 0:03:30
- 18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:03:35
- 19 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:03:38
- 20 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:03:44
- 21 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:03:45
- 22 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:04:00
- 23 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:04:05
- 24 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:04:06
- 25 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:04:15
- 26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:17
- 27 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 0:04:23
- 28 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:04:28
- 29 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:04:30
- 30 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:04:31
- 31 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:04:41
- 32 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:04:44
- 33 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:04:56
- 34 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:05:01
- 35 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:05:06
- 36 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp 0:05:11
- 37 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 0:05:13
- 38 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
- 39 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:05:16
- 40 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
- 41 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp 0:05:18
- 42 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:05:19
- 43 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:25
- 44 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 0:05:31
- 45 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:34
- 46 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:05:43
- 47 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 0:05:47
- 48 José Serpa (Col) Lampre - Merida 0:05:48
- 49 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 0:05:50
- 50 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 0:05:59
- 51 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
- 52 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:06:01
- 53 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:06:02
- 54 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
- 55 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:06:03
- 56 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 0:06:08
- 57 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 0:06:09
- 58 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:06:10
- 59 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
- 60 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:06:11
- 61 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 0:06:14
- 62 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:06:18
- 63 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
- 64 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:06:21
- 65 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:06:22
- 66 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
- 67 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:06:29
- 68 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:06:31
- 69 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:06:33
- 70 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:06:37
- 71 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 0:06:39
- 72 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:06:41
- 73 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:06:44
- 74 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:52
- 75 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:07:03
- 76 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:07:04
- 77 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
- 78 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:07:05
- 79 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 0:07:10
- 80 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 0:07:11
- 81 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:07:12
- 82 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 0:07:14
- 83 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida 0:07:16
- 84 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:07:18
- 85 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
- 86 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:07:21
- 87 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:07:23
- 88 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
- 89 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 0:07:26
- 90 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
- 91 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:07:27
- 92 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:07:28
- 93 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:07:29
- 94 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:07:30
- 95 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:07:32
- 96 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 0:07:33
- 97 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:07:34
- 98 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 0:07:36
- 99 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
- 100 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:37
- 101 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:07:40
- 102 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:07:41
- 103 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 0:07:42
- 104 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:07:43
- 105 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:07:45
- 106 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:07:47
- 107 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 0:07:48
- 108 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:07:50
- 109 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:07:54
- 110 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:07:56
- 111 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp 0:07:57
- 112 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:07:59
- 113 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 0:08:05
- 114 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida 0:08:06
- 115 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:08:10
- 116 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 0:08:14
- 117 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:08:18
- 118 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 0:08:20
- 119 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 0:08:28
- 120 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:08:34
- 121 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:08:41
- 122 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
- 123 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp 0:08:42
- 124 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:08:51
- 125 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:08:53
- 126 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:08:55
- 127 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
- 128 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
- 129 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida 0:08:56
- 130 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 0:08:59
- 131 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:09:05
- 132 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 0:09:13
- 133 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:09:14
- 134 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
- 135 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:09:15
- 136 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 0:09:16
- 137 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:09:18
- 138 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 0:09:19
- 139 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp 0:09:21
- 140 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:09:26
- 141 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:09:28
- 142 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:09:30
- 143 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:09:31
- 144 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 0:09:32
- 145 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 0:09:33
- 146 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
- 147 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:09:41
- 148 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 0:09:43
- 149 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:09:50
- 150 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
- 151 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 0:09:53
- 152 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
- 153 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:09:56
- 154 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
- 155 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:15
- 156 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:10:33
- 157 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:36
- 158 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:10:48
- 159 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:11:00
- 160 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:11:40
- 161 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp 0:11:43
- 162 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 0:12:11
- 163 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:19
- 164 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:12:28
- Klasyfikacja punktowa:
- 1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 20 pkt
- 2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 17
- 3 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 15
- 4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 13
- 5 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 11
- 6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 10
- 7 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 9
- 8 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 8
- 9 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 7
- 10 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 6
- 11 Danny Pate (USA) Team Sky 5
- 12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 4
- 13 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 3
- 14 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 2
- 15 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 1
- Klasyfikacja młodzieżowa:
- 1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:08:00
- 2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:01:33
- 3 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida 0:01:51
- 4 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:01:59
- 5 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:02:21
- 6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:38
- 7 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:02:52
- 8 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:03:37
- 9 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp 0:03:39
- 10 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:46
- 11 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:04:23
- 12 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:04:31
- 13 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:04:52
- 14 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:04:54
- 15 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 0:05:05
- 16 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:05:25
- 17 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:05:49
- 18 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:58
- 19 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:06:01
- 20 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 0:06:20
- 21 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 0:06:41
- 22 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida 0:07:17
- 23 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:07:49
- 24 Elia Viviani (Ita) Cannondale 0:08:17
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Team Netapp-Endura 3:27:15
- 2 BMC Racing Team 0:00:18
- 3 Astana Pro Team 0:01:05
- 4 IAM Cycling 0:03:47
- 5 Movistar Team 0:04:31
- 6 Ag2R La Mondiale 0:04:34
- 7 Trek Factory Racing
- 8 FDJ.Fr 0:04:43
- 9 Omega Pharma-Quick Step 0:04:53
- 10 Orica Greenedge 0:04:57
- 11 Team Sky 0:06:31
- 12 Team Katusha 0:07:25
- 13 Cofidis, Solutions Credits 0:07:28
- 14 Team Giant-Shimano 0:08:07
- 15 Lampre - Merida 0:08:22
- 16 Bretagne - Seche Environnement 0:08:28
- 17 Cannondale 0:08:50
- 18 Lotto-Belisol 0:09:42
- 19 Garmin - Sharp 0:10:14
- 20 Belkin Pro Cycling 0:10:45
- 21 Tinkoff-Saxo 0:11:02
- 22 Team Europcar 0:11:43
Klasyfikacja generalna po 20. etapie:
- 1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 86:37:52
- 2 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:52
- 3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:08:24
- 4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:09:55
- 5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:11:44
- 6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:46
- 7 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:14:41
- 8 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:18:12
- 9 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:18:20
- 10 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:21:24
- 11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:23:16
- 12 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:25:57
- 13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:34:01
- 14 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:36:50
- 15 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:38:15
- 16 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:43:59
- 17 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida 0:44:46
- 18 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:46:40
- 19 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:47:30
- 20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:52:11
- 21 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:58:00
- 22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:59:29
- 23 Richie Porte (Aus) Team Sky 1:00:35
- 24 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:06:11
- 25 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:08:56
- 26 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 1:17:43
- 27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 1:19:53
- 28 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1:20:49
- 29 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 1:28:28
- 30 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 1:32:31
- 31 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:37:01
- 32 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 1:38:27
- 33 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:48:09
- 34 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:48:28
- 35 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 1:52:45
- 36 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1:54:50
- 37 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:55:57
- 38 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:56:58
- 39 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:58:28
- 40 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 1:59:17
- 41 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2:00:50
- 42 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 2:08:07
- 43 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 2:09:52
- 44 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2:17:53
- 45 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 2:18:40
- 46 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida 2:21:18
- 47 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 2:25:20
- 48 José Serpa (Col) Lampre - Merida 2:29:06
- 49 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 2:31:40
- 50 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 2:32:25
- 51 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:33:26
- 52 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 2:34:01
- 53 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp 2:41:26
- 54 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 2:44:21
- 55 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quick Step 2:49:03
- 56 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 2:49:20
- 57 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:49:37
- 58 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 2:50:50
- 59 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:51:43
- 60 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2:52:00
- 61 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2:53:16
- 62 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement 2:53:20
- 63 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 2:53:38
- 64 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 2:53:53
- 65 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:55:04
- 66 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:56:02
- 67 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 2:56:12
- 68 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 2:58:00
- 69 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:59:05
- 70 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 3:06:00
- 71 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 3:07:27
- 72 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 3:07:40
- 73 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 3:08:30
- 74 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp 3:09:00
- 75 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 3:12:19
- 76 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 3:14:41
- 77 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:18:56
- 78 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 3:20:57
- 79 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 3:21:04
- 80 Marco Marcato (Ita) Cannondale 3:21:16
- 81 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 3:22:24
- 82 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 3:22:42
- 83 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 3:22:57
- 84 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 3:25:29
- 85 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 3:27:08
- 86 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 3:27:19
- 87 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida 3:30:51
- 88 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 3:34:05
- 89 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 3:36:33
- 90 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 3:38:19
- 91 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 3:38:27
- 92 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 3:38:49
- 93 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 3:39:01
- 94 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:39:05
- 95 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 3:39:28
- 96 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 3:41:10
- 97 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 3:41:33
- 98 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 3:41:58
- 99 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 3:42:26
- 100 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 3:42:38
- 101 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 3:43:25
- 102 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 3:43:37
- 103 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 3:43:44
- 104 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement 3:44:40
- 105 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:45:09
- 106 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 3:45:22
- 107 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:46:14
- 108 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 3:46:18
- 109 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 3:46:52
- 110 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:47:05
- 111 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 3:52:39
- 112 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 3:52:52
- 113 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 3:54:42
- 114 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 3:55:20
- 115 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 3:57:50
- 116 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement 3:58:17
- 117 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 4:00:13
- 118 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 4:00:39
- 119 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 4:01:36
- 120 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 4:04:15
- 121 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 4:04:17
- 122 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 4:05:03
- 123 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 4:06:30
- 124 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 4:07:01
- 125 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 4:12:10
- 126 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 4:13:45
- 127 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp 4:18:10
- 128 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 4:18:50
- 129 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 4:21:34
- 130 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 4:21:56
- 131 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 4:22:33
- 132 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement 4:23:19
- 133 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 4:23:25
- 134 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 4:26:29
- 135 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 4:28:55
- 136 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 4:29:14
- 137 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp 4:30:15
- 138 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 4:30:19
- 139 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 4:34:03
- 140 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp 4:34:29
- 141 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp 4:38:06
- 142 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 4:39:27
- 143 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 4:39:49
- 144 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 4:40:06
- 145 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 4:41:21
- 146 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 4:41:55
- 147 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 4:42:48
- 148 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 4:45:04
- 149 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 4:45:11
- 150 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 4:45:18
- 151 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 4:45:28
- 152 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 4:46:28
- 153 Danny Pate (USA) Team Sky 4:46:56
- 154 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 4:47:56
- 155 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 4:53:41
- 156 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 4:57:34
- 157 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:58:44
- 158 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 5:00:06
- 159 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 5:00:53
- 160 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 5:02:53
- 161 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 5:06:51
- 162 Elia Viviani (Ita) Cannondale 5:10:55
- 163 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida 5:12:22
- 164 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 5:53:23
- Klasyfikacja punktowa:
- 1 Peter Sagan (Svk) Cannondale 417 pkt
- 2 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 253
- 3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 247
- 4 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 189
- 5 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 182
- 6 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 177
- 7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 147
- 8 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 143
- 9 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp 127
- 10 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 117
- 11 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 105
- 12 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 101
- 13 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 96
- 14 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 94
- 15 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 85
- 16 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 84
- 17 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 83
- 18 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 81
- 19 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 79
- 20 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 77
- 21 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 77
- 22 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 74
- 23 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 74
- 24 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 74
- 25 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 73
- 26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 69
- 27 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 68
- 28 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 67
- 29 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 67
- 30 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 66
- 31 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 64
- 32 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 64
- 33 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 61
- 34 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 59
- 35 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 54
- 36 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 51
- 37 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 49
- 38 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 46
- 39 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 45
- 40 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 45
- 41 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 44
- 42 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 44
- 43 Elia Viviani (Ita) Cannondale 44
- 44 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 42
- 45 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 40
- 46 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 39
- 47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 39
- 48 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement 39
- 49 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 38
- 50 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 34
- 51 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 32
- 52 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 32
- 53 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 32
- 54 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 31
- 55 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 30
- 56 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 30
- 57 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement 29
- 58 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 29
- 59 Richie Porte (Aus) Team Sky 29
- 60 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 29
- 61 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 29
- 62 Marco Marcato (Ita) Cannondale 29
- 63 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 29
- 64 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 29
- 65 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp 29
- 66 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 28
- 67 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 28
- 68 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 28
- 69 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 28
- 70 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 28
- 71 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 27
- 72 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 26
- 73 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 26
- 74 José Serpa (Col) Lampre - Merida 26
- 75 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 26
- 76 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 24
- 77 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 23
- 78 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 23
- 79 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 21
- 80 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 21
- 81 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement 20
- 82 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 20
- 83 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 20
- 84 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 20
- 85 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 20
- 86 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 20
- 87 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 19
- 88 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 19
- 89 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 19
- 90 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 19
- 91 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 19
- 92 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 17
- 93 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 17
- 94 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 17
- 95 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 16
- 96 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 16
- 97 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 15
- 98 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 15
- 99 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 15
- 100 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 14
- 101 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida 14
- 102 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 13
- 103 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 12
- 104 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 12
- 105 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 11
- 106 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 11
- 107 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 11
- 108 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 10
- 109 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 10
- 110 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 9
- 111 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 9
- 112 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 9
- 113 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 9
- 114 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 8
- 115 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 8
- 116 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 7
- 117 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 7
- 118 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 7
- 119 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 7
- 120 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 6
- 121 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 6
- 122 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 5
- 123 Danny Pate (USA) Team Sky 5
- 124 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 4
- 125 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 4
- 126 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement 4
- 127 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 4
- 128 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 4
- 129 John Gadret (Fra) Movistar Team 3
- 130 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 3
- 131 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 3
- 132 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 3
- 133 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 2
- 134 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp 2
- 135 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 1
- 136 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 1
- 137 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1
- 138 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team -4
- 139 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale -5
- 140 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge -5
- 141 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura -13
- 142 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura -20
- Klasyfikacja górska:
- 1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 181 pkt
- 2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 168
- 3 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 112
- 4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 89
- 5 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 85
- 6 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 78
- 7 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 61
- 8 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 54
- 9 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 48
- 10 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 48
- 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 44
- 12 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 44
- 13 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 43
- 14 José Serpa (Col) Lampre - Merida 36
- 15 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 36
- 16 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 34
- 17 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 33
- 18 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 26
- 19 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 24
- 20 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 22
- 21 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 22
- 22 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 20
- 23 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 19
- 24 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 17
- 25 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 17
- 26 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 17
- 27 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 16
- 28 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 13
- 29 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 12
- 30 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 12
- 31 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 12
- 32 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 11
- 33 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 11
- 34 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 10
- 35 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 10
- 36 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 9
- 37 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 9
- 38 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 8
- 39 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 8
- 40 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 8
- 41 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 6
- 42 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 6
- 43 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida 6
- 44 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 5
- 45 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 5
- 46 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 4
- 47 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 4
- 48 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 4
- 49 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 4
- 50 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2
- 51 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 2
- 52 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp 2
- 53 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 2
- 54 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 2
- 55 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 2
- 56 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 2
- 57 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2
- 58 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 2
- 59 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2
- 60 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1
- 61 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 1
- 62 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1
- 63 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 1
- 64 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 1
- 65 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 1
- 66 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 1
- Klasyfikacja młodzieżowa:
- 1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 86:46:16
- 2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:22
- 3 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1:12:25
- 4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1:39:45
- 5 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:52:26
- 6 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 2:09:29
- 7 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:25:02
- 8 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp 2:33:02
- 9 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 2:40:56
- 10 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:43:19
- 11 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2:44:52
- 12 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 3:12:33
- 13 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 3:18:55
- 14 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida 3:22:27
- 15 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:30:41
- 16 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 3:36:45
- 17 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 3:56:39
- 18 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 3:58:06
- 19 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 4:21:55
- 20 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 4:38:04
- 21 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:50:20
- 22 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 4:52:29
- 23 Elia Viviani (Ita) Cannondale 5:02:31
- 24 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida 5:03:58
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Ag2R La Mondiale 260:24:10
- 2 Belkin Pro Cycling 0:34:44
- 3 Movistar Team 1:05:44
- 4 BMC Racing Team 1:08:09
- 5 Team Europcar 1:34:58
- 6 Astana Pro Team 1:35:37
- 7 Team Sky 1:40:34
- 8 Trek Factory Racing 2:05:49
- 9 FDJ.Fr 2:30:29
- 10 Lampre - Merida 2:32:50
- 11 Tinkoff-Saxo 2:59:10
- 12 IAM Cycling 3:21:24
- 13 Team Netapp-Endura 3:23:39
- 14 Omega Pharma-Quick Step 3:26:41
- 15 Lotto-Belisol 3:35:41
- 16 Cofidis, Solutions Credits 3:37:04
- 17 Team Katusha 4:02:29
- 18 Bretagne - Seche Environnement 4:52:01
- 19 Garmin - Sharp 5:53:06
- 20 Orica Greenedge 7:02:09
- 21 Cannondale 7:20:26
- 22 Team Giant-Shimano 7:44:46