Majka był jednym z kolarzy uciekających od 16 kilometra po starcie i jako jedyny zdołał utrzymać się na czele przed pogonią faworytów. Polak uciekał przez ostatnich 9 kilometrów etapu i z każdym zakrętem powiększał swoją przewagę nad rywalami. Gdy jednak z grupy faworytów zaatakował Nibali, Polak przez długi czas musiał bronić półminutowej przewagi nad goniącymi go rywalami. Majka trzymał mocne i równe tempo, które pozwoliło mu obronić się przed kontratakującymi Nibalim i Jeanem-Christophem Peraud (Ag2R La Mondiale). Polak finiszował na mecie niezagrożony, wyprzedzając o 24 sekundy Nibalego i o 26 Peraud.
Majka został drugim polakiem w historii, który wygrał etap Tour de France. Kolarz zTinkoff-Saxo dokonał tego po 21 latach od sukcesu Zenona Jaskuły w Saint-Lary-Soulan. Dla Majki to zdecydowanie największy sukces w karierze po 6. miejscu w Giro d’Italia w tym roku i 7. lokacie w ubiegłym sezonie. Polak już wczoraj zasygnalizował wysoką formę, kiedy to na pierwszym alpejskim etapie, z metą na szczycie Chamrousse, zameldował się na drugim miejscu, tuż za Nibalim. Dziś ta dwójka zamieniła się miejscami, choć Nibali zdołał jeszcze powiększyć przewagę nad rywalami. Za plecami Włocha na metę wjechali m.in. Alejandro Valverde (Movistar) i Romain Bardet (Ag2R La Mondiale), którzy stoczyli pojedynek o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Valverde zdołał obronić swoją lokatę, ale nad rywalem ma już tylko 13 sekund przewagi.
Drugi alpejski etap Tour de France od startu był bardzo szybki i nerwowy. Sygnał do ataków dał jadący w koszulce w grochy Joaquin Rodriguez (Katiusza), ale peleton nie zamierzał puszczać ucieczki tak łatwo. Mocne tempo sprawiło, że grupa zasadnicza porwała się, a z tyłu zostali dwaj Francuzi – Romain Bardet (Ag2R La Mondiale) i Thibaut Pinot (FDJ.fr) – co zmusiło ich ekipy do pogoni. Po kilku kilometrach peleton połączył się, ale tempo cały czas było szybkie.
Dopiero po 16 kilometrach jazdy od peletonu oderwała się liczna grupa, w której byli Mikel Nieve i Geraint Thomas (Team Sky), Jesus Herrada (Movistar), Joaquin Rodriguez (Katiusza), Rafał Majka i Nicolas Roche (Tinkoff-Saxo), Peter Sagan i Alessandro De Marchi (Cannondale), Steven Kruijswijk (Belkin), Christophe Riblon (Ag2R La Mondiale), Albert Timmer (Giant-Shimano), Jose Serpa (Lampre-Merida), Amael Moinard (BMC Racing Team), Cyril Gautier (Europcar), Nicolas Edet i Rein Taaramäe (Cofidis) oraz Simon Yates (Orica GreenEdge).
Niespieszne tempo w peletonie nadawali kolarze Astany i po przejechaniu 45 kilometrów, w Bourg d’Oisans, tuż po minięciu lotnej premii, przewaga uciekającej grupy sięgnęła czterech minut. Tym razem kolarze nie wspinali się na l’Alpe d’Huez, lecz skręcili w prawo, rozpoczynając 34-kilometrową wspinaczkę na col du Lautaret (1. kat, na 82km). Na długim podjeździe uciekinierzy zdołali powiększyć swoją przewagę do ponad pięciu minut. Po punkty na premii górskiej sięgnął Rodriguez, natomiast drugie miejsce zajął Majka. Peleton przez szczyt przeprowadziły ekipy NetApp Endura i Astany.
Koledzy Bartosza Huzarskiego dyktowali mocne tempo w zasadniczej grupie, chcąc zmniejszyć straty do uciekinierów, gdyż zarówno Thomas, jak i Nieve, zagrażali Leopoldowi Koenigowi w klasyfikacji generalnej. Dzięki ich pracy różnica pomiędzy dwiema grupami spadła do 2.30 w Briancon, gdzie kolarze rozpoczynali podjazd pod col d’Izoard – 19-kilometrowy podjazd ze średnim nachyleniem 6% (HC, na 132,5km). Im bliżej szczytu tym kolarzom w ucieczce ciężej było jechać razem. Przewaga ucieczki na 6 kilometrów przed szczytem wynosiła jeszcze prawie trzy minuty, ale z grupki odpadali kolejni kolarze – Sagan, Gautier, Edet, Timmer, Tarramae, Riblon i Roche.
Także peleton robił się coraz mniej liczny, a z grupy na kilometr przed szczytem odpadł Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step). Tymczasem w czołówce tempo zaczął nadawać Majka, a akcja Polaka rozciągnęła. Za Majką pojechali jedynie Rodriguez, Nieve i Herrada, ale to Rodriguez sięgnął po punkty na premii górskiej i nagrodę 5 tysięcy Euro na najwyższym szczycie tegorocznego Tour de France. Po minięciu szczytu Izoard na czele została już tylko dziesiątka – Nieve, Thomas, Herrada, Rodriguez, Majka, De Marchi, Kruijswijk, Serpa, Moinard i Yates.
Bardet zdecydował się na atak z peletonu na zjeździe z Izoard. Za Francuzem ruszył Nibali i ta dwójka, każdy z kolegą z ekipy do pomocy, zyskała kilkadziesiąt metrów przewagi nad rywalami. Po kilku kilometrach dojechali do nich kolejni kolarze, ale ich akcja mocno rozciągnęła peleton, a z tyłu zostali m.in. Tejay Van Garderen (BMC Racing Team), Richie Porte (Team Sky) czy Jurgen Van Den Broeck (Lotto Belisol). Ich strata do grupy lidera wynosiła początkowo pół minuty, ale tempo pogoni narzucone przez ekipę BMC Racing sprawiło, że jeszcze przed ostatnim podjazdem, na 25 kilometrów przed metą, grupy się połączyły.
Na zjeździe do czołówki zdołał dojechać Edet, a przewaga – już teraz – jedenastki nad grupą lidera wynosiła 1.45 na 25 kilometrów przed metą. 12 kilometrów przed metą kolarze z ucieczki rozpoczynali podjazd pod Risoul, mając jeszcze minutę przewagi nad grupą faworytów, w której tempo nadawali kolarze Ag2R La Mondiale. Od razu do przodu ruszył De Marchi, za którym pojechał Serpa. Dalej gonili Nieve, Majka, Rodriguez, Edet i Yates. Kolejny skok wykonał Edet, ale to Majka na 10 kilometrów przed szczytem przeprowadził skuteczny kontratak. Polak szybko minął rywali jadących przed nim i na 9 kilometrów przed metą wysunął się na prowadzenie. W pościg za nim ruszyli Rodriguez i De Marchi, ale z każdym kilometrem tracili dystans do Polaka.
Majka jechał cały czas równym tempem, nie szarpiąc i utrzymując przewagę nad rywalami. Na 5 kilometrów przed metą miał już 50 sekund nad De Marchim i Rodriguezem i minutę nad grupą Nibalego, w której było już tylko kilkunastu kolarzy. Kilometr dalej lider wyścigu po raz kolejny postanowił pokazać swoją siłę i zaatakował, gubiąc wszystkich rywali poza Jeanem-Christophem Peraud (Ag2R La Mondiale). Ta dwójka szybko dogoniła kontratakujących i rozpoczęła pogoń za Majką, choć Polak tego dnia był bardzo dobrze dysponowany i przewaga cały czas wynosiła około 50 sekund. Za plecami Nibalego atakowali kolejni kolarze z czołówki klasyfikacji generalnej, m.in. Alejandro Valverde (Movistar), ale te akcje nie przynosiły większych efektów.
Ostatnie kilometry etapu były bardzo nerwowe dla polskich kibiców. Majka długo toczył korespondencyjny bój z Nibalim i Peraud. Polak utrzymywał półminutową przewagę przez kolejne 3 kilometry i choć Nibali cały czas dyktował tempo pogoni, nie był w stanie zniwelować strat do lidera. Majka niezagrożony wjechał na szczyt Risoul, odnosząc najwspanialsze zwycięstwo w swojej karierze. Polak na mecie cieszył się, choć na jego twarzy widać było wyczerpanie.
Wyniki 14. etapu:
- 1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 5:08:27
- 2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:24
- 3 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:26
- 4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:00:50
- 5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
- 6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:54
- 7 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:01:01
- 8 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:01:07
- 9 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:01:20
- 10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:24
- 11 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
- 12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
- 13 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:02:18
- 14 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:02:34
- 15 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:02:37
- 16 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:02:40
- 17 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:02:44
- 18 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:03:09
- 19 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
- 20 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:20
- 21 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 0:03:25
- 22 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:03:31
- 23 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:03:57
- 24 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida 0:04:46
- 25 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 0:04:59
- 26 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
- 27 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:05:16
- 28 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:06:17
- 29 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:06:37
- 30 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
- 31 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:06:52
- 32 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:06:55
- 33 José Serpa (Col) Lampre - Merida 0:07:08
- 34 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
- 35 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:07:30
- 36 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp 0:08:55
- 37 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:09:07
- 38 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:10:13
- 39 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:10:18
- 40 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
- 41 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
- 42 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
- 43 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
- 44 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:10:27
- 45 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:10:57
- 46 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
- 47 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
- 48 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:11:36
- 49 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:12:48
- 50 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:12:59
- 51 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:13:18
- 52 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
- 53 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:13:22
- 54 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:13:34
- 55 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida 0:13:39
- 56 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:13:47
- 57 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
- 58 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
- 59 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
- 60 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
- 61 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
- 62 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
- 63 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
- 64 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
- 65 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:14:28
- 66 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:15:22
- 67 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp
- 68 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
- 69 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 0:15:32
- 70 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
- 71 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:16:11
- 72 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:52
- 73 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
- 74 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:17:30
- 75 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:17:38
- 76 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 0:18:25
- 77 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:18:51
- 78 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
- 79 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:21:41
- 80 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
- 81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
- 82 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quick Step
- 83 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:21:54
- 84 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
- 85 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
- 86 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
- 87 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
- 88 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura
- 89 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
- 90 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
- 91 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:22:07
- 92 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
- 93 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 0:22:40
- 94 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
- 95 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:25:24
- 96 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
- 97 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
- 98 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
- 99 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
- 100 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
- 101 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
- 102 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
- 103 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
- 104 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
- 105 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
- 106 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
- 107 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
- 108 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
- 109 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
- 110 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
- 111 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
- 112 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
- 113 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
- 114 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
- 115 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
- 116 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
- 117 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
- 118 Danny Pate (USA) Team Sky
- 119 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
- 120 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
- 121 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
- 122 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp
- 123 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
- 124 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp
- 125 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp
- 126 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
- 127 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 128 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
- 129 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
- 130 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
- 131 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
- 132 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
- 133 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
- 134 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
- 135 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:25:33
- 136 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 0:26:45
- 137 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:27:07
- 138 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 0:27:40
- 139 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
- 140 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
- 141 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
- 142 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
- 143 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
- 144 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
- 145 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
- 146 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
- 147 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
- 148 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
- 149 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
- 150 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
- 151 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
- 152 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
- 153 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
- 154 Elia Viviani (Ita) Cannondale
- 155 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
- 156 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
- 157 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
- 158 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
- 159 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
- 160 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
- 161 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
- 162 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 163 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
- 164 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
- 165 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
- 166 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
- 167 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 168 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
- 169 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
- 170 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp
- 171 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp
- DNF Rafael Valls (Spa) Lampre-Merida
- DNF Dries Devenyns (Bel) Giant-Shimano
- Lotna premia - La Paute, 40km:
- 1 Peter Sagan (Svk) Cannondale 20 pkt
- 2 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 17
- 3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 15
- 4 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 13
- 5 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 11
- 6 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 10
- 7 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 9
- 8 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 8
- 9 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 7
- 10 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 6
- 11 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 5
- 12 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 4
- 13 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 3
- 14 José Serpa (Col) Lampre - Merida 2
- 15 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 1
- Klasyfikacja punktowa:
- 1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 20 pkt
- 2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 17
- 3 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 15
- 4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 13
- 5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 11
- 6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 10
- 7 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 9
- 8 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 8
- 9 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 7
- 10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 6
- 11 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 5
- 12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 4
- 13 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 3
- 14 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 2
- 15 John Gadret (Fra) Movistar Team 1
- KOM 1 - Col du Lautaret, 82km:
- 1 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 10 pkt
- 2 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 8
- 3 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 6
- 4 José Serpa (Col) Lampre - Merida 4
- 5 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 2
- 6 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1
- KOM 2 - Col d'Izoard, 132.5km:
- 1 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 25 pkt
- 2 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 20
- 3 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 16
- 4 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 14
- 5 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 12
- 6 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 10
- 7 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 8
- 8 José Serpa (Col) Lampre - Merida 6
- 9 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 4
- 10 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 2
- KOM 3 - Montée de Risoul, 177km:
- 1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 20 pkt
- 2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 16
- 3 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 12
- 4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 8
- 5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 4
- 6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 2
- Klasyfikacja młodzieżowa:
- 1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 5:08:27
- 2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:00:50
- 3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
- 4 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:02:18
- 5 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 0:03:25
- 6 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp 0:08:55
- 7 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:10:18
- 8 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:10:27
- 9 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:10:57
- 10 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:12:59
- 11 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:21:41
- 12 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:25:24
- 13 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
- 14 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
- 15 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
- 16 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
- 17 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
- 18 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp
- 19 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:27:07
- 20 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:27:40
- 21 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
- 22 Elia Viviani (Ita) Cannondale
- 23 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 24 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
- 25 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
- Klasyfikacja najagresywniejszych:
- 1 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Ag2R La Mondiale 15:29:21
- 2 Movistar Team 0:02:19
- 3 Belkin Pro Cycling 0:03:18
- 4 Trek Factory Racing 0:12:53
- 5 Tinkoff-Saxo 0:14:06
- 6 Team Sky 0:14:30
- 7 Astana Pro Team 0:16:50
- 8 BMC Racing Team 0:17:30
- 9 FDJ.Fr 0:18:50
- 10 Lotto-Belisol 0:19:45
- 11 Cofidis, Solutions Credits 0:19:49
- 12 Team Europcar 0:20:18
- 13 Lampre - Merida 0:21:33
- 14 IAM Cycling 0:26:36
- 15 Team Katusha 0:28:08
- 16 Team Netapp-Endura 0:28:37
- 17 Bretagne - Seche Environnement 0:30:41
- 18 Omega Pharma-Quick Step 0:31:41
- 19 Orica GreenEdge 0:34:27
- 20 Garmin - Sharp 0:45:41
- 21 Cannondale 0:50:00
- 22 Team Giant-Shimano 0:53:36
Klasyfikacja generalna po 14. etapie:
- 1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 61:52:54
- 2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:04:37
- 3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:50
- 4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:05:06
- 5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:05:49
- 6 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:08
- 7 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:08:33
- 8 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:09:32
- 9 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:10:01
- 10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:10:48
- 11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:11:02
- 12 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:11:10
- 13 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida 0:12:57
- 14 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:14:37
- 15 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:16:03
- 16 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:19:12
- 17 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:19:24
- 18 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:20:18
- 19 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 0:21:00
- 20 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:21:04
- 21 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:22:30
- 22 Christopher Horner (USA) Lampre - Merida 0:23:59
- 23 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:32:55
- 24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:39:12
- 25 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:41:28
- 26 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:45:33
- 27 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:48:00
- 28 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:49:03
- 29 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:50:17
- 30 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:52:08
- 31 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 0:52:10
- 32 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:53:05
- 33 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:06:28
- 34 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 1:08:30
- 35 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 1:11:33
- 36 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 1:11:34
- 37 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:14:09
- 38 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 1:16:59
- 39 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:19:49
- 40 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:22:19
- 41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:24:26
- 42 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1:25:19
- 43 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:25:27
- 44 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:25:51
- 45 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:27:22
- 46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:28:23
- 47 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:29:36
- 48 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:31:52
- 49 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 1:32:09
- 50 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 1:33:50
- 51 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 1:35:04
- 52 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:35:12
- 53 José Serpa (Col) Lampre - Merida 1:38:39
- 54 Peter Sagan (Svk) Cannondale 1:41:03
- 55 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 1:41:06
- 56 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida 1:42:38
- 57 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp 1:48:14
- 58 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 1:48:40
- 59 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 1:49:23
- 60 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:52:17
- 61 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 1:52:25
- 62 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 1:53:12
- 63 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:53:19
- 64 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement 1:53:40
- 65 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1:56:31
- 66 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 1:56:32
- 67 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 1:57:13
- 68 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 1:59:17
- 69 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 2:01:52
- 70 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 2:04:01
- 71 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 2:06:23
- 72 Marco Marcato (Ita) Cannondale 2:06:52
- 73 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 2:07:21
- 74 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:08:24
- 75 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 2:08:28
- 76 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 2:10:11
- 77 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:10:36
- 78 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:11:30
- 79 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:12:51
- 80 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 2:15:05
- 81 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:16:23
- 82 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:16:40
- 83 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:16:49
- 84 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:16:58
- 85 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 2:17:28
- 86 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Sharp 2:18:00
- 87 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 2:18:11
- 88 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 2:18:21
- 89 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 2:20:03
- 90 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 2:20:23
- 91 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2:20:48
- 92 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 2:22:51
- 93 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:24:50
- 94 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 2:25:05
- 95 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 2:25:30
- 96 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:25:56
- 97 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:26:21
- 98 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 2:27:28
- 99 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 2:28:00
- 100 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:28:26
- 101 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 2:29:42
- 102 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 2:30:08
- 103 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 2:30:43
- 104 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 2:31:17
- 105 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
- 106 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 2:31:19
- 107 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 2:31:32
- 108 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:31:46
- 109 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2:31:53
- 110 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 2:32:59
- 111 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 2:33:02
- 112 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida 2:34:01
- 113 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 2:34:02
- 114 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 2:34:24
- 115 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 2:34:32
- 116 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 2:34:41
- 117 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 2:34:59
- 118 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 2:35:32
- 119 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 2:36:12
- 120 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 2:37:00
- 121 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 2:41:16
- 122 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 2:41:20
- 123 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 2:41:35
- 124 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement 2:41:43
- 125 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement 2:44:00
- 126 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 2:45:51
- 127 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 2:46:18
- 128 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 2:47:08
- 129 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 2:48:17
- 130 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 2:49:26
- 131 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp 2:53:11
- 132 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 2:54:20
- 133 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:55:10
- 134 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 2:56:48
- 135 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 2:57:30
- 136 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 2:59:17
- 137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 2:59:54
- 138 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 3:00:04
- 139 Alex Howes (USA) Garmin - Sharp 3:00:39
- 140 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 3:02:57
- 141 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 3:04:11
- 142 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement 3:04:37
- 143 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3:06:19
- 144 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 3:07:30
- 145 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 3:07:42
- 146 Jack Bauer (NZl) Garmin - Sharp 3:08:00
- 147 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 3:11:06
- 148 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 3:12:36
- 149 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 3:14:52
- 150 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp 3:16:09
- 151 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 3:16:12
- 152 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 3:16:14
- 153 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 3:16:50
- 154 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 3:18:03
- 155 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 3:18:07
- 156 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 3:18:21
- 157 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 3:20:37
- 158 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 3:21:25
- 159 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 3:21:35
- 160 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:21:58
- 161 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 3:22:01
- 162 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 3:22:40
- 163 Danny Pate (USA) Team Sky 3:23:14
- 164 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 3:25:33
- 165 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:26:15
- 166 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 3:31:33
- 167 Elia Viviani (Ita) Cannondale 3:33:29
- 168 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 3:34:39
- 169 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 3:34:57
- 170 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida 3:36:31
- 171 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 4:00:57
- Klasyfikacja punktowa:
- 1 Peter Sagan (Svk) Cannondale 361 pkt
- 2 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 191
- 3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 172
- 4 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 167
- 5 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 134
- 6 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 118
- 7 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 117
- 8 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 115
- 9 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 87
- 10 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 81
- 11 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 80
- 12 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 76
- 13 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 74
- 14 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 70
- 15 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 68
- 16 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin - Sharp 64
- 17 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 63
- 18 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 63
- 19 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 60
- 20 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 56
- 21 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 55
- 22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 55
- 23 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 55
- 24 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 55
- 25 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 53
- 26 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 51
- 27 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 50
- 28 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 50
- 29 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 47
- 30 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 44
- 31 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 43
- 32 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 43
- 33 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 42
- 34 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 41
- 35 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 40
- 36 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 39
- 37 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 35
- 38 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 34
- 39 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 32
- 40 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 32
- 41 Elia Viviani (Ita) Cannondale 32
- 42 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 31
- 43 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 31
- 44 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 31
- 45 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 30
- 46 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 30
- 47 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 30
- 48 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 30
- 49 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 29
- 50 Richie Porte (Aus) Team Sky 29
- 51 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 28
- 52 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 28
- 53 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 28
- 54 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 27
- 55 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 26
- 56 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 26
- 57 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 26
- 58 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 26
- 59 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 25
- 60 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 24
- 61 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement 24
- 62 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 23
- 63 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 22
- 64 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 22
- 65 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 21
- 66 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 20
- 67 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement 20
- 68 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement 20
- 69 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 20
- 70 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 20
- 71 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 20
- 72 Marco Marcato (Ita) Cannondale 20
- 73 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 20
- 74 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 19
- 75 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 19
- 76 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 18
- 77 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 18
- 78 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 17
- 79 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 17
- 80 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 16
- 81 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida 16
- 82 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 16
- 83 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 15
- 84 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 15
- 85 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 15
- 86 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 15
- 87 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 14
- 88 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 14
- 89 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida 14
- 90 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 13
- 91 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 13
- 92 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 12
- 93 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 12
- 94 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 11
- 95 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 11
- 96 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 11
- 97 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 11
- 98 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 10
- 99 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 10
- 100 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 10
- 101 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 9
- 102 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 8
- 103 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 8
- 104 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 7
- 105 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 7
- 106 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 7
- 107 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 7
- 108 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp 7
- 109 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 5
- 110 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 4
- 111 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 4
- 112 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 4
- 113 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 4
- 114 John Gadret (Fra) Movistar Team 3
- 115 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 3
- 116 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 3
- 117 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 3
- 118 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 3
- 119 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 3
- 120 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 3
- 121 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 3
- 122 José Serpa (Col) Lampre - Merida 2
- 123 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 2
- 124 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 1
- 125 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team -4
- 126 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp -5
- 127 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale -5
- 128 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura -13
- 129 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura -20
- Klasyfikacja górska:
- 1 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 88 pkt
- 2 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 88
- 3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 86
- 4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 49
- 5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 40
- 6 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 38
- 7 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 34
- 8 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 32
- 9 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 29
- 10 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 26
- 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 24
- 12 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 24
- 13 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 18
- 14 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 17
- 15 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 16
- 16 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 14
- 17 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 14
- 18 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 12
- 19 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 12
- 20 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 12
- 21 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 11
- 22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 10
- 23 José Serpa (Col) Lampre - Merida 10
- 24 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 9
- 25 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 9
- 26 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 9
- 27 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 6
- 28 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 6
- 29 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 5
- 30 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 5
- 31 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 4
- 32 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 4
- 33 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 4
- 34 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 4
- 35 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 4
- 36 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 2
- 37 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 2
- 38 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2
- 39 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin - Sharp 2
- 40 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 2
- 41 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement 2
- 42 Peter Sagan (Svk) Cannondale 2
- 43 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2
- 44 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1
- 45 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1
- 46 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 1
- 47 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 1
- 48 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 1
- 49 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 1
- 50 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 1
- 51 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 1
- Klasyfikacja młodzieżowa:
- 1 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 61:57:44
- 2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:00:16
- 3 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:14:34
- 4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:47:18
- 5 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:22:32
- 6 Peter Sagan (Svk) Cannondale 1:36:13
- 7 Benjamin King (USA) Garmin - Sharp 1:43:24
- 8 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 1:43:50
- 9 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:47:27
- 10 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin - Sharp 1:51:42
- 11 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:06:40
- 12 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 2:10:15
- 13 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:11:33
- 14 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 2:15:33
- 15 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 2:25:18
- 16 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement 2:26:27
- 17 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida 2:29:11
- 18 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 2:36:26
- 19 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 2:41:01
- 20 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement 2:59:21
- 21 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement 3:13:31
- 22 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 3:20:43
- 23 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:21:25
- 24 Elia Viviani (Ita) Cannondale 3:28:39
- 25 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida 3:31:41
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Ag2R La Mondiale 185:56:38
- 2 Belkin Pro Cycling 0:12:42
- 3 Team Sky 0:38:16
- 4 Astana Pro Team 0:46:10
- 5 Movistar Team 0:47:44
- 6 BMC Racing Team 0:51:01
- 7 Trek Factory Racing 1:15:07
- 8 Team Europcar 1:15:51
- 9 Lampre - Merida 1:22:13
- 10 Omega Pharma-Quick Step 1:31:56
- 11 Lotto-Belisol 1:53:01
- 12 FDJ.Fr 1:53:22
- 13 Cofidis, Solutions Credits 1:59:41
- 14 IAM Cycling 2:07:53
- 15 Team Netapp-Endura 2:08:51
- 16 Tinkoff-Saxo 2:08:56
- 17 Team Katusha 2:15:23
- 18 Bretagne - Seche Environnement 3:31:38
- 19 Garmin - Sharp 3:54:47
- 20 Orica GreenEdge 4:05:34
- 21 Cannondale 4:26:44
- 22 Team Giant-Shimano 4:31:49