MŚ: Pikulik trzecia w omnium

Daria PIkulik zajęła trzecie miejsce w omnium podczas torowych Mistrzostw Świata w Berlinie. Tuż za podium w wyścigu punktowym uplasował się inny z naszych reprezentantów, Wojciech Pszczolarski.

Pikulik rywalizację w omnium, na który składają się scratch, wyścig tempowy, australijski i punktowy, rozpoczęła od 6. miejsca zarówno w scratchu, jak i
i wyścigu tempowym. I choć Polka w pierwszych trzech konkurencjach ani razu nie zameldowała się na podium - w wyścigu eliminacyjnym była ósma - to równa forma pozwoliła jej  na trzymanie się bardzo blisko podium i niewielką stratę do rywalek. W ostatniej konkurencji, wyścigu punktowym, Polka była druga na mecie i uzyskała drugą w kolejności liczbę punktów, co dało jej ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Przed Pikulik uplasowały się Japonka Yumi Kajihara, która wywalczyła złoto, i Włoszka Letizia Paternoster ze srebrem.

W rozgrywanym w tym samym dniu wyścigu punktowym tuż za podium uplasował się Wojciech Pszczolarski. Polak jechał aktywnie od samego początku i jeszcze przed półmetkiem zdołał, wraz z dwójką rywali, nadrobić jedno okrążenie nad peletonem. Kolejne akcje i punkty na lotnych finiszach pozwoliły Polakowi wysunąć się na drugie miejsce i aktywnie walczyć o medale. Jednak rywale także zdobywali punkty, a różnice w czołówce były minimalne. Akcja na kilka okrążeń przed końcem, w której brali udział Corbin Strong (Nowa Zelandia), Sebastian Mora (Hiszpania) i Viktor Manakow (Rosja), dała tej trójce przewagę okrążenia nad resztą stawi i dodatkowe punkty, przez co Pszczolarski spadł na trzecie miejsce. Na finiszu Polak przegrał też rywalizację z Royem Eeftingiem (Holandia), który finiszował na drugim miejscu w peletonie i który ostatecznie wywalczył brązowy medal. Złoto przypadło w udziale Strongowi, a drugi był Mora.

Podobne artykuły