MŚ Apeldoorn: Kirsten Wild z kolejnym złotem

Ostatniego dnia torowych Mistrzostwa Świata w Apeldoorn rozegrano finały czterech konkurencji. Trzeci złoty medal na tej imprezie zdobyła Holenderka Kirsten Wild, która okazała się bezkonkurencyjna w wyścigu punktowym. W madisonie nasza para: Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajęła 13. miejsce

W wyścigu punktowym kobiet startowała również Katarzyna Pawłowska. Nasza Mistrzyni Świata w tej konkurencji z 2016 roku nie zaliczy jednak tego startu do udanych. Polka nie zdobyła punktów i ostatecznie zajęła 18. lokatę. Na drugim stopniu podium stanęła Amerykanka Jennifer Valente, a brąz wywalczyła Kanadyjka Jasmin Duehring.

Drugą konkurencją obstawioną ostatniego dnia przez naszych reprezentantów był wyścig na 1 kilometr ze startu zatrzymanego. Mateusz Lipa ukończył zamagania na 17. miejscu, a Mateusz Rudyk został sklasyfikowany na 19. pozycji. Jeden kilometr najszybciej przejechał Holender Jeffrey Hoogland z czasem 59.459.

Czempionat zakończyła rywalizacja w madisonie. Naszymi nadziejamy byli brązowi medaliści Mistrzostw Europy: Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski. Polacy zajmowali czwartą lokatę po trzech finiszach. W walce o medale przeszkodził jednak upadek Staniszewskiego. W jego wyniku Polacy zostali zdublowani i zakończyli mistrzostwa na trzynastym miejscu. Wygrali Niemcy, których reprezentowali: Roger Kluge i Theo Reinhardt.