MŚ Apeldoorn: Banaszek 13. w wyścigu punktowym

Alan Banaszek ukończył rywalizację w wyścigu punktowym na 13. miejscu. Tytuł obronił Australijczyk Cameron Meyer. Trzeciego dnia Mistrzostw Świata walczyli również sprinterzy. W kwalifikacjach sprintu Mateusz Rudyk zajął szóstą lokatę i awansował do 1/4 finału.

Najlepiej w kwalifikacjach sprintu poradził sobie Holender Jeffrey Hoogland. Bez większych problemów do 1/4 awansował Rudyk. Drugi z naszych sprinetrów - Damian Zieliński odpadł w 1/16 finału po pojedynku z Ethanem Mitchell. Nowozelandczyka pokonał za to w 1/8 Rudyk. W sobotę rywalem naszego reprezentanta w 1/4 finału będzie Sebastian Vigier.

W wyścigu punktowym tutuł sprzed roku obronił znany z szosy - Cameron Meyer. O koszulkę Mistrza Świata w tej konkurencji walczył Alan Banaszek. Mistrz Europy uzyskał 13 punktów, co dało  mu 13. pozycję w końcowej klasyfikacji.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie Dawid Czubak uzyskał szesnasty rezultat, a dziewiętnasty - Bartosz Rudyk. Zwycięzcą został Włoch Filippo Ganna, który na co dzień reprezentuje barwy szosowej ekipu UAE-Team Emirates.

Drugi złoty medal MŚ 2018 w Apeldoorn zdobyła Kirsten Wild. Okazała się ona najlepsza w omnium z dorobkiem 121 punktów. W wieloboju rywalizował także Daria Pikulik, która rozpoczęła omnium od czwartego miejsca w scratchu. Później plasowała się jednak poza czołówką. Po upadku w wyścigu punktowym zajęła ostatecznie 21. pozycję.

W sobotę czekamy na występ Justyny Kaczkowskiej w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Kaczkowska jest srebrną medalistką Mistrzostw Europy 2017 w tej konkurencji. Tego dnia w omnium wystąpi Szymon Sajnok oraz w sprincie walczyć będzie Mateusz Rudyk.