ME: Brązowy medal Polaków w Madisonie

UEC

Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zdobyli brązowy medal w Madisonie na zakończenie torowych Mistrzostw Europy w Berlinie.

Polacy kończą tegoroczne Mistrzostwa Europy z czterema medalami na koncie, a ostatni z nich, brązowy dołożyli w Madisonie, przedostatniej konkurencji ostatniego dnia rywalizacji. Pszczolarski i Staniszewski wygrali trzy punktowane okrążenia i razem z Duńczykami i Szwajcarami nadrobili jedno okrążenie nad peletonem. Nie byli jednak w stanie wyprzedzić Francuzów (Florian Maitre i Benjamin Thomas), którzy byli najbardziej regularni i punktowali na wszystkich oprócz trzech okrążeniach, gromadząc na koncie 43 punkty, o jeden więcej niż Duńczycy – Niklas Larsen i Casper Pedersen. Pszczolarski i Staniszewski zdobyli 40 punktów i o jeden wyprzedzili Szwajcarów. W rywalizacji kobiet triumfowały Brytyjki (Elinor Barker i Eleanor Dickinson), natomiast Polki – Daria Pikulik i Nikol Płosaj – były ósme.

Na zakończenie Mistrzostw rozegrano jeszcze finały keirinu mężczyzn i sprintu indywidualnego kobiet, w których triumfowali Niemcy – Maximilian Levy i Kristina Vogel. Krzysztof Maksel i Mateusz Lipa zajęli ex aequo 13. miejsce w keirinie, a Julita Jagodzińska 14. w sprincie.