P-N: Skuteczny atak Di Gregorio

Paryż - Nicea (06-13.03.2011, HIS, Francja), etap 7.: Brignoles - Biot - Sophia Antipolis, 215km

Remy Di Gregorio (Astana) został zwycięzcą przedostatniego etapu Paryż Nicea. Francuz zawdzięcza sukces skutecznej akcji, zapoczątkowanej na 13km przed metą w Sophia Antipolis.<br />

Remy Di Gregorio (Astana) został zwycięzcą przedostatniego etapu Paryż – Nicea. Francuz zawdzięcza sukces skutecznej akcji, zapoczątkowanej na 13km przed metą w Sophia Antipolis.
Di Gregorio odjechał od peletonu, gdy doścignięty został Karsten Kroon (BMC Racing), który na czele wyścigu jechał przez ponad 180 kilometrów. Francuz z Astany zdecydował się na samotny atak i mimo deszczu i przewagi nieprzekraczającej 20 sekund, udało mu się dowieźć przewagę do mety. Szaleńczy pościg za Di Gregorio prowadzili kolarze Movistar, ale Hiszpanom nie udało się zniwelować strat.

Za plecami kolarza Astany finiszowali faworyci, którzy pozostali z mocno uszczuplonego peletonu. Drugie miejsce na etapie zajął Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi), a za nim na metę przyjechał Rigoberto Uran (Team Sky). Tony Martin (HTC-Highroad) miał ten sam czas co Andreas Kloeden (Radioshack) i zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej.