Mendes 11. w Tour de Langkawi

Le Tour de Langkawi (23.01-01.02.2011, 2.HC, Malezja)

Jose Mendes zajął 11. Miejsce w zakończonym w Malezji wyścigu Tour de Langkawi i był najlepszym zawodnikiem ekipy CCC Polsat. Zwyciężył Jonnathan Monsalve z ekipy Androni Giocattoli.

Jose Mendes zajął 11. Miejsce w zakończonym w Malezji wyścigu Tour de Langkawi i był najlepszym zawodnikiem ekipy CCC Polsat. Zwyciężył Jonnathan Monsalve z ekipy Androni Giocattoli. Tour de Langkawi był pierwszym w sezonie wyścigiem kolarzy CCC Polsat. Do Malezji ekipa Piotra Wadeckiego pojechała w składzie Andre Schulze, Jose Mendes, Błażej Janiaczyk, Bartłomiej Matysiak, Rafał Ratajczyk i Łukasz Bodnar.

Z bardzo dobrej strony pokazali się dwaj obcokrajowcy w ekipie, pozyskani przed sezonem Schulze i Mendes. Ten pierwszy regularnie walczył na sprinterskich finiszach, aż siedem razy plasując się w czołowej dziesiątce etapu. Najbliżej sukcesu Niemiec był na siódmym etapie, kiedy to o zwycięstwie decydował fotofinisz, a kolarz CCC Polsat minimalnie przegrał z Andreą Guardinim (Farnese Vini-Neri Sotttoli). Bardzo dobra i przede wszystkim regularna jazda pozwoliła niemieckiemu sprinterowi na zajęcie piątego miejsca w klasyfikacji punktowej.

Jose Mendes pokazał się bardzo dobrej strony na etapach górskich, których jednak nie było wiele. Portugalczyk, który w grudniu podpisał kontrakt z CCC Polsat, nie miał zbyt wielu okazji do walki o czołowe pozycje i poprawę swojej lokaty w generalce, na którą stawiał. Mendes uplasował się na 14. pozycji na czwartym etapie, dzień później był 13, a na przedostatnim etapie wskoczył do dziesiątki i zajął 8. lokatę, co ostatecznie dało mu 11. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1.30 za Jonathanem Monsalve (Androni Giocattoli).

62. miejsce zajął Łukasz Bodnar, 77. był Bartłomiej Matysiak, 87. Błażej Janiaczyk, 97. Rafał Ratajczyk, a Andre Schulze uplasował się na 106. Pozycji. W klasyfikacji drużynowej ekipa CCC Polsat zajęła 19. miejsce na 23 drużyny, które wystartowały w wyścigu.