Ruta del Sol: czasówka dla Rasmussena

56. Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol (21-25.02.2010, 2.1, Hiszpania), etap 4. Malaga - Malaga (ITT) 10.9km

Duńczyk Alex Rasmussen (Saxo Bank) został zwycięzcą czwartego etapu Vuelta a Andalucia czasówki o długości 10,9km wokół Malagi. Prowadzenie w wyścigu objął Michael Rogers (HTC-Columbia), który dziś był czwarty.<br />

Duńczyk Alex Rasmussen (Saxo Bank) został zwycięzcą czwartego etapu Vuelta a Andalucia – czasówki o długości 10,9km wokół Malagi. Prowadzenie w wyścigu objął Michael Rogers (HTC-Columbia), który dziś był czwarty.
Na poszczególnych punktach pomiarowych Duńczyk uzyskiwał minimalnie lepsze czasy od Bradleya Wigginsa (Team Sky), który startował jako dwudziesty i wysunął się na prowadzenie z czasem 13.04. Startujący nieco ponad pół godziny później Rasmussen ustanowił najlepszy czas dnia, jako jedyny uzyskując czas poniżej 13 minut na prawie 11km – całkowicie płaskiej – trasie. Bliski pobicia jego czasu był Tony Martin (HTC-Columbia), który zbliżył się do wyniku Duńczyka na 7 sekund.

Dotychczasowy lider, Sergio Pardilla (Carmiooro NGC), który po zakończonej sukcesem ucieczce na pierwszym etapie objął prowadzenie w wyścigu i zachował je aż do dzisiaj, ukończył etap na 31. miejscu, ze stratą do 1.03 Rasmussena i 58 sekund do Rogersa, przez co spadł na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nowym liderem został właśnie Michael Rogers (HTC-Columbia), który co prawda zajął dopiero czwarte miejsce na czasówce, jednak wystarczyło to by objąć prowadzenie w wyścigu. Australijczyk o 19 sekund wyprzedza teraz Jurgena Van Den Broecka (Omega Pharma – Lotto) , który zachował drugą pozycję.

Najlepszym z kolarzy CCC Polsat po raz kolejny był Tomasz Marczyński, który uplasował się na 24. miejscu, ze stratą 55 sekund do lidera. W klasyfikacji generalnej Marczyński nadal plasuje się na 19. miejscu, tracąc do Rogersa 2.06.