10. Memoriał im. Henryka Łasaka

(16.08.2008, kat 1.2, Pro-Liga, Sucha Beskidzka). Jeżowski najlepszy na finiszu

Krzysztof Jeżowski zwyciężył w 10. edycji Memoriału Henryka Łasaka, wyścigu poświęconym najwybitniejszemu trenerowi w historii polskiego kolarstwa.

Na mecie kolarz CCC Polsat pokonał Błażeja Janiaczyka (Mróz-Action-Uniqa) oraz Marta Ojavee z ekipy Rietumu Bank Riga i powtórzył tym samym sukces sprzed roku, kiedy to również okazał się najlepszy.

Kolarzom przyszło się ścigać w fatalnych warunkach atmosferycznych. Nieustannie padający deszcz i silny wiatr nie zachęcał do walki. Na 165km trasie wokół Suchej Beskidzkiej nie zabrakło jednak śmiałków, którzy próbowali swojego szczęścia w ucieczkach. Bardzo aktywni byli kolarze polskich ekip m.in. Tomasz Kiendyś i Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat), Marek Rutkiewicz (Mróz-Action-Uniqa), czy zawodnicy DHL-Author – Marcin Sapa, Łukasz Bodnar i Wojciech Halejak. Wszystkie ich próby były jednak kasowane przez peleton. Na ostatniej z rund (kolarze mieli ich do pokonania 5) peleton dogonił ostatnich uciekinierów i wtedy ekipy sprinterów zaczęły rozprowadzać swoich liderów.

Najlepiej ze swojego zadania wywiązała się ekipa CCC Polsat, a dzięki pracy swoich kolegów Krzysztof Jeżowski mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Jeżowski na mecie zdecydowanie wyprzedził Błażeja Janiaczyka oraz Estończyka Ojavee.

Wyniki wkrótce.

Podobne artykuły