19. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

(2-6.07.2008) Etap 1 i 2

Andre Schulze z ekipy PSK Whirlpool został zwycięzcą pierwszego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Andre Schulze z ekipy PSK Whirlpool został zwycięzcą pierwszego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.Na 116km trasie z Łodzi do Pabianic pokonał on na finiszu Krzysztofa Jeżowskiego z CCC Polsat oraz Piotra Zaradnego z DHL-Author. Dzięki bonifikacie czasowej zyskanej na lotnej premii pierwszym liderem wyścigu został Jeżowski, Schulze natomiast tracił do zawodnika CCC Polsat 1 sekundę.

Tego samego dnia rozegrano jeszcze jeden etap. Kolarze ścigali się na płaskiej i krótkiej, bo zaledwie 100km, trasie z Radomska do Bełchatowa i tu także, mimo wcześniejszych ucieczek, doszło do finiszu całej grupy. Najlepszy okazał się Piotr Zaradny, który na 1. etapie był trzeci, drugi był Krzysztof Jeżowski, natomiast podium uzupełnił Denis Kostiuk. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Jeżowski, który ma teraz 5 sekund przewagi nad Zaradnbym. 7 sekund do lidera traci Schulze.

Dziś rozegrany zostanie trzeci etap, z Białobrzegów do Radomia. Na 166km trasie usytuowane będą 2 premie specjalne, 3 lotne premie oraz 2 premie górskie.