Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

(28.06.2008, Złotoryja). Wyniki kobiet i U-23

Paulina Brzeźna (AA Drink) i Marcin Osiński (TKK Pacific MG Kwisa Norda Toruń) zwyciężyli w wyścigach elity kobiet i młodzieżowców podczas rozgrywanych w Złotoryi mistrzostw Polski.

Młodzieżowcy, czyli zawodnicy do 23 roku życia mieli do pokonania trasę liczącą blisko 175km, podzielonych na osiem okrążeń. Wyścig został rozegrany pod dyktando kolarzy klubu TKK Pacific MG Kwisa Norda Toruń, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń niemal od startu do mety. Zawodnicy tej grupy uczestniczyli we wszystkich ważniejszych ucieczkach dnia, zostawiając sobie możliwość walki o medale i zrzucając obowiązek prowadzenia pogoni na inne kluby. Decydującą o losach wyścigu akcję zainicjowali Adrian Honkisz właśnie z „Pacifica” oraz Marcin Urbanowski z Legii. Wkrótce dołączyło do nich kolejnych dwóch kolarzy z Tournia: Radosław Kwiatkowski i Piotr Osiński. Mając liczebną przewagę w czołówce zawodnicy TKK nie mieli problemu z uzyskaniem wyraźnej przewagi nad peletonem oraz rozegraniem finiszu po swojej myśli. Po ataku w końcówce pierwsze miejsce zajął Osiński, drugi na metę przyjechał Honkisz a brązowy medal wywalczył Urbanowski z Legii.

Panie ścigały się na dystansie 109km, czyli pięciu okrążeń po 21,8km. Paulina Brzeźna, choć jadąca sama jako jedyna reprezentantka swojej grupy (zawodowy, holenderski team AA Drink) uporała się z rywalkami z rodzimych klubów i po długim finiszu zwyciężyła z wyselekcjonowanej grupy faworytek. Tuż za nią, z niewielką stratą przyjechały Małgorzata Jasińska (Pol – Aqua) oraz Anna Harkowska (BROTHERS-BIKES BERLIN 1901). Kolejne zawodniczki z czołówki przyjeżdżały na metę w niewielkich odstępach. Przyprowadzona przez Annę Szafraniec na szóstej pozycji open Aleksandra Dawidowicz, ze startą 40sek. do Brzeźnej zdobyła złoto wśród zawodniczek do 23 roku życia. Tuż za nią zawody ukończyły kolejne reprezentantki tej kategorii: Aleksandra Wnuczek (Pol Aqua) i Magdalena Pyrgies (MKS START PEUGEOT LUBLIN). Kolejne zawodniczki przyjeżdżały na metę z większą stratą.

Wyniki U-23 mężczyzn:
1 65 POL19861209 OSIŃSKI Piotr TKK PACIFIC MG KWISA NORDA T 4 17 43
2 66 POL19880227 HONKISZ Adrian TKK PACIFIC MG KWISA NORDA T 4 17 49
3 95 POL19881104 URBANOWSKI Marcin LEGIA 4 17 57
4 67 POL19870506 KWIATKOWSKI Radosław TKK PACIFIC MG KWISA NORDA T 4 18 14
5 73 POL19860912 PATERSKI Maciej U.C. BASSO PIAVE KTK KALISZ 4 20 10
6 24 POL19880212 CZAJKOWSKI Konrad TEAM FIDIBC.COM CHROBRY GŁOG 4 20 10
7 120 POL19890912 MAJKA Rafał GRAGNANO SPORTING/KRAKUS BBC 4 20 10
8 70 POL19890423 KOWALCZYK Jarosław TKK PACIFIC MG KWISA NORDA T 4 20 19
9 71 POL19890708 ŚMIGROWSKI Kamil TKK PACIFIC MG KWISA NORDA T 4 21 45
10 94 POL19870127 REPIŃSKI Tomasz LEGIA 4 22 4
11 1 POL19860209 KRYSMAN Piotr GKS TARNOVIA TARNOWO PDG. 4 22 4
12 3 POL19860412 CIEŚLIK Paweł GKS TARNOVIA TARNOWO PDG. 4 22 8
13 11 POL19870127 BUCZEK Michał TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW 4 22 8
14 69 POL19890218 WÓDECKI Przemysław TKK PACIFIC MG KWISA NORDA T 4 22 37
15 45 POL19870318 GŁOWACKI Dawid ALKS STAL GRUDZIĄDZ OCETIX G 4 23 9
16 9 POL19870127 STĘPNIAK Tomasz GKS TARNOVIA TARNOWO PDG. 4 23 16
17 20 POL19890802 PIŃCZUK Damian TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW 4 23 21
18 53 POL19860701 BANACH Bartosz WKS FLOTA GDYNIA 4 23 21
19 17 POL19891022 CZAJKOWSKI Mateusz TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW 4 23 21
20 21 POL19891101 MIELA Damian TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW 4 23 21
21 99 POL19861103 PODOBIŃSKI Wojciech KS MOSTOSTAL PUŁAWY 4 24 6
22 92 POL19870222 KRAJEWSKI Piotr LEGIA 4 24 10
23 49 POL19880329 KUREK Adrian ALKS STAL GRUDZIĄDZ OCETIX G 4 24 10
24 32 POL19860201 STRZEDUŁA Łukasz MGLKS BŁĘKITNI DOBRAWA KOZIE 4 24 10
25 31 POL19880301 KORALEWSKI Jakub MGLKS BŁĘKITNI DOBRAWA KOZIE 4 24 10
26 90 POL19881014 CHARUCKI Paweł LEGIA 4 24 21
27 36 POL19890722 PATYŃSKI Dawid MGLKS BŁĘKITNI DOBRAWA KOZIE 4 24 26
28 19 POL19890528 TYPEK Piotr TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW 4 24 48
29 72 POL19891210 ADAMKIEWICZ Adam TKK PACIFIC MG KWISA NORDA T 4 24 56
30 121 POL19890809 DOMAGALSKI Karol WLKS KRAKUS BBC CZAJA 4 26 10
31 64 POL19890226 SYROJC Radosław VS QUIMPEROIS LUKS ART PRINT 4 26 15
32 41 POL19890427 MARZEC Tomasz KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY 4 26 15
33 89 POL19880601 BARTOLEWSKI Marcin ZWIEBELSCHUTZENVEREIN BORNA 4 26 19
34 27 POL19870921 KOZAK Artur IMAGIS MAPAMAP LESZNO 4 26 23
35 52 POL19880331 KRAKOWSKI Damian WKS FLOTA GDYNIA 4 26 23
36 37 POL19891010 KWIATKOWSKI Mateusz MGLKS BŁĘKITNI DOBRAWA KOZIE 4 30 21
37 34 POL19870422 KASZUBA Marcin MGLKS BŁĘKITNI DOBRAWA KOZIE 4 30 21
38 46 POL19890223 ZADYKOWICZ Radosław ALKS STAL GRUDZIĄDZ OCETIX G 4 30 21
39 98 POL19890331 SZTOBRYN Paweł KS MOSTOSTAL PUŁAWY 4 30 43
40 59 POL19870311 KUSZTYKIEWICZ Przemysław MKS ZORZA DOBRZANY 4 30 43
41 68 POL19890527 KIRPSZA Piotr TKK PACIFIC MG KWISA NORDA T 4 30 55
42 10 POL19860503 KACZMAREK Wojciech TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW 4 30 55
43 85 POL19880520 CZAPLA Paweł LUKS PAGED-OLIMPIJCZYK MORĄG 4 31 2
44 26 POL19860322 PLACZKI Jakub IMAGIS MAPAMAP LESZNO 4 31 2
45 101 POL19880613 PODLASKI Michał KS MOSTOSTAL PUŁAWY 4 31 2
46 25 POL19881230 WUJCZAK Bartosz IMAGIS MAPAMAP LESZNO 4 31 2
47 110 POL19890422 SKARŻYŃSKI Wojciech DEK MEBLE-CYCLO KORONA KIELC 4 31 2
48 23 POL19890310 OKOŃSKI Michał TC CHROBRY KRISBAU IMANUEL G 4 31 10
49 87 POL19890322 SZCZEPANIAK Paweł LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE 4 31 10
50 91 POL19880124 JANISZEWSKI Sylwester LEGIA 4 31 10
51 15 POL19880121 KRĘŻAŁEK Bartłomiej TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW 4 31 15
52 88 POL19880206 DULAS Konrad ZWIEBELSCHUTZENVEREIN BORNA 4 31 15
53 104 POL19890222 ZIEMKA Łukasz BANASZEK TEAM NOSIR N.DWÓR M 4 31 24
54 61 POL19860423 URTNOWSKI Michał MKS ZORZA DOBRZANY 4 31 24
55 107 POL19880912 GEBAUER Grzegorz LKS ZIEMIA OPOLSKA TOMEX PAR 4 31 41
56 60 POL19870210 ŚWIĄDER Arkadiusz MKS ZORZA DOBRZANY 4 31 49
57 58 POL19890716 PIOTROWSKI Michał MKS ZORZA DOBRZANY 4 31 49
58 40 POL19890222 HERZOG Martin CK ZIEMIA RACIBORSKA 4 34 54
59 16 POL19880414 BEDNARZ Marcin TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW 4 39 52
60 112 POL19870822 WIDZYK Bartłomiej UKS SOKÓŁ KĘTY 4 39 52
13 POL19880708 PAŚKO Dawid TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW Aban
2 POL19881019 POLAK Tomasz WILIER TEAM ŚLĘŻA SOBÓTKA Aban
4 POL19860206 PYSZNY Piotr GKS TARNOVIA TARNOWO PDG. Aban
5 POL19860415 BUJKO Łukasz GKS TARNOVIA TARNOWO PDG. Aban
6 POL19890324 STĘPNIAK Grzegorz GKS TARNOVIA TARNOWO PDG. Aban
7 POL19890415 KACZAŁA Krzysztof GKS TARNOVIA TARNOWO PDG. Aban
8 POL19890328 BORUCKI Paweł GKS TARNOVIA TARNOWO PDG. Aban
12 POL19870324 RUDZIŃSKI Amadeusz TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW Aban
38 POL19880625 GRUBKA Bartosz MGLKS BŁĘKITNI DOBRAWA KOZIE Aban
14 POL19880402 WAWRZYŃSKI Alan TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW Aban
18 POL19890508 WYLĘGAŁA Dawid TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW Aban
28 POL19880413 KOGUT Arkadiusz IMAGIS MAPAMAP LESZNO Aban
29 POL19870417 MARYCZ Jarosław FIDIBC.COM KROSS ZIEMIA DARŁ Aban
30 POL19890110 RATAJCZYK Patryk MGLKS BŁĘKITNI DOBRAWA KOZIE Aban
33 POL19880115 OSOWSKI Mateusz MGLKS BŁĘKITNI DOBRAWA KOZIE Aban
54 POL19871019 PAŁAC Maciej UKS FORMICKI-BIKE.PL KOSTRZ Aban
39 POL19870322 KRUPIŃSKI Tomasz MGLKS BŁĘKITNI DOBRAWA KOZIE Aban
42 POL19890107 DAMPC Paweł KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY Aban
43 POL19890825 MAGDZIARZ Adrian ALKS STAL GRUDZIĄDZ OCETIX G Aban
47 POL19881119 DUNST Waldemar ALKS STAL GRUDZIĄDZ OCETIX G Aban
48 POL19890629 BRYLOWSKI Paweł ALKS STAL GRUDZIĄDZ OCETIX G Aban
50 POL19890210 FRAŃCZUK Adrian ALKS STAL GRUDZIĄDZ OCETIX G Aban
51 POL19880613 KRYSZTOFIK Tomasz ALKS STAL GRUDZIĄDZ OCETIX G Aban
55 POL19861231 DANIELSKI Jakub UKS FORMICKI-BIKE.PL KOSTRZ Aban
56 POL19881021 FRANCZAK Bartosz UKS FORMICKI-BIKE.PL KOSTRZ Aban
57 POL19861105 DRAHAN Adam UKS FORMICKI-BIKE.PL KOSTRZ Aban
62 POL19860427 BATEK Dariusz HALLS PROFESSIONAL MTB TEAM Aban
63 POL19870319 CHUDZYŃSKI Piotr C.C.V.S.AISNE Aban
74 POL19880103 NAWROCKI Michał KTK KALISZ Aban
75 POL19890209 KASPERKIEWICZ Piotr KTK KALISZ Aban
76 POL19870104 TUŁACZ Hubert KTK KALISZ Aban
77 POL19871225 RATAJCZYK Tomasz KTK KALISZ Aban
78 POL19880924 DOMAGAŁA Tomasz KLTC KONIN Aban
79 POL19891128 ANTKOWIAK Piotr KLTC KONIN Aban
80 POL19881229 GENSCH Sebastian KLTC KONIN Aban
81 POL19890629 PAWELEC Kamil PTC PRUSZKÓW Aban
82 POL19890710 STACHOWIAK Adam PTC PRUSZKÓW Aban
83 POL19870228 MENZIŃSKI Przemysław LUKS PAGED-OLIMPIJCZYK MORĄG Aban
84 POL19881116 SEWERYN Tomasz LUKS PAGED-OLIMPIJCZYK MORĄG Aban
86 POL19890221 SZAWŁOWSKI Mateusz LUKS PAGED-OLIMPIJCZYK MORĄG Aban
93 POL19860618 MODZELEWSKI Łukasz LEGIA Aban
96 POL19860318 BLASZKA Radosław KS MOSTOSTAL PUŁAWY Aban
97 POL19890331 SZTOBRYN Piotr KS MOSTOSTAL PUŁAWY Aban
100 POL19881117 SKROBICH Kajetan KS MOSTOSTAL PUŁAWY Aban
102 POL19860819 LESZCZYŃSKI Łukasz KS MOSTOSTAL PUŁAWY Aban
103 POL19890911 NOWAK Jacek BANASZEK TEAM NOSIR N.DWÓR M Aban
105 POL19880512 PAWLAK Patryk TRW AUTO SERVICE Aban
106 POL19880614 NIEMIER Wojciech UKS JEDYNKA LIMARO KÓRNIK Aban
108 POL19860530 GUCWA Zbigniew VC BEAUVAISIEN OISE Aban
109 POL19881105 WOJCIECHOWSKI Karol DEK MEBLE-CYCLO KORONA KIELC Aban
111 POL19860711 BRODZKI Łukasz UKS SOKÓŁ KĘTY Aban
113 POL19860503 KOLEFF Piotr UKS SOKÓŁ KĘTY Aban
114 POL19871218 KUSIDŁO Mariusz UKS SOKÓŁ KĘTY Aban
118 POL19891126 GRABAREK Grzegorz LKS TRASA ZIELONA GÓRA Aban
119 POL19880626 GRABAREK Paweł LKS TRASA ZIELONA GÓRA Aban
122 POL19860513 MOSIĄDZ Marcin CYKLOSPORT BOLESŁAWIEC Aban
22 POL19861217 BYCKA Adam TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW N.Wy

Wyniki elity i U-23 (oznaczone gwiazdką) kobiet:
1 77 POL19810910 BRZEŻNA Paulina AA DRINK CYKLING TEAM 2 58 51
2 67 POL19840118 JASIŃSKA Małgorzata POL-AQUA 2 58 55
3 62 POL19800320 HARKOWSKA Anna BROTHERS-BIKES BERLIN 1901 2 59 1
4 66 POL19850408 ZAMOLSKA Magdalena POL-AQUA 2 59 11
5 2 POL19810216 SZAFRANIEC Anna HALLS PROFESSIONAL MTB TEAM 2 59 25
6 4 POL19870204*DAWIDOWICZ Aleksandra HALLS PROFESSIONAL MTB TEAM 2 59 31
7 73 POL19860523*WNUCZEK Aleksandra POL-AQUA 2 59 38
8 56 POL19870606*PYRGIES Magdalena MKS START PEUGEOT LUBLIN 2 59 56
9 72 POL19850301 GRZEBINOGA Monika POL-AQUA 3 1 14
10 75 POL19880830*FRĄCZEK Natalia POL-AQUA 3 1 14
11 82 POL19890816*PAWŁOWSKA Katarzyna UKS JEDYNKA LIMARO KÓRNIK 3 3 0
12 54 POL19840123 KRAWCZYK Monika MKS START PEUGEOT LUBLIN 3 3 0
13 68 POL19821208 KAPUSTA Sylwia POL-AQUA 3 3 0
14 57 POL19880321*SOLUS Katarzyna UKS DOBRA 3 3 0
15 22 POL19881019*BAZAN Anna KKS KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA 3 3 0
16 55 POL19790615 WYSOCKA Małgorzata MKS START PEUGEOT LUBLIN 3 3 0
17 28 POL19870818*WÓJT Kamila TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW 3 3 0
18 63 POL19890629*GREGOROWICZ Dorota GK GLIWICE 3 3 24
19 8 POL19710124 MATUSIAK Bogumiła PRIMUS 3 3 30
20 46 POL19880701*KLEKOT Martyna CZKKS KOL. JURA CZĘSTOCHOWA 3 3 44
21 11 POL19811020 WASIUK Marzena PRIMUS 3 6 2
22 71 POL19831014 IGNASIAK Joanna POL-AQUA 3 6 2
23 74 POL19880902*RYCZEK Agnieszka POL-AQUA 3 6 2
24 6 POL19870902*BARCZYK Katarzyna PRIMUS ŁÓDŻ 3 6 59
25 61 POL19870825*SZYMAŃSKA Magdalena GKK OPTY MAZOWSZE GRODZISK M 3 7 6
26 47 POL19891206*GRYKO Karolina MKS EMDEK-BUDOPOL BYDGOSZCZ 3 7 10
27 7 POL19880218*GREGORCZYK Magdalena PRIMUS ŁÓDŻ 3 7 10
28 81 POL19860408*RYŃSKA Martyna KS ORLĘTA GORZÓW WIELKOPOLSK 3 7 16
29 118 POL19850224 KOMANDER Ewa LKS BRYKSJUSZ GOŚCIĘCIN 3 7 26
30 116 POL19850102 SZCZUKO Marta KS ELEKTRO-BUD-BOGO SZCZECIN 3 10 24
31 117 POL19890921*WOJTYRA Małgorzata KS ELEKTRO-BUD-BOGO SZCZECIN 3 10 24
44 POL19900922 KOWALCZYK Anna KADRA PZKOL JUNIOREK Aban
35 POL19900802 CYWIŃSKA Paulina KADRA PZKOL JUNIOREK Aban
3 POL19820317 SADŁECKA Magdalena HALLS PROFESSIONAL MTB TEAM Aban
45 POL19890307*WIŚNIEWSKA Patrycja ALKS STAL GRUDZIĄDZ OCETIX G Aban
51 POL19860612*RYCZEK Paulina MKS START PEUGEOT LUBLIN Aban
52 POL19891206*GROMASZEK Anna MKS START PEUGEOT LUBLIN Aban
48 POL19860623*GROMASZEK Barbara MKS START PEUGEOT LUBLIN Aban
31 POL19890203*SITNIK Sandra TC CHROBRY KRISBAU GŁOGÓW Aban
27 POL19880511*NIEWIAROWSKA Olga KKS KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA Aban
24 POL19890610*KOMOŚ Żaneta KKS KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA Aban
23 POL19890302*MĄCZKA Dominika KKS KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA Aban
58 POL19890208*DĄBROWSKA Renata PTC PRUSZKÓW Aban
53 POL19860221*PYRGIES Marlena MKS START PEUGEOT LUBLIN Aban
21 POL19890913*SZYBIAK Ewelina CWKS RESOVIA RZESZÓW Aban
64 POL19890625*ALICKUN Eugenia GK WHEELER SOSNOWIEC Aban
76 POL19891129*KULISCH Angelika POL-AQUA Aban
83 POL19890413*PIASECKA Natalia UKS JEDYNKA LIMARO KÓRNIK Aban
115 POL19890701*SZCZUKO Diana KS ELEKTRO-BUD-BOGO SZCZECIN Aban
84 POL19860811*CZERWIŃSKA Joanna LKS ZIEMIA OPOLSKA TOMEX PAR Aban
78 POL19881226*MIELNICZYN Małgorzata KS ORLĘTA GORZÓW WIELKOPOLSK Aban
65 POL19890911*NOWAK Dagna BANASZEK TEAM NOSIR N.DWÓR M Aban

Podobne artykuły