66. Vuelta a la Comunidad Valenciana

(2.1, 26.02-1.03, Hiszpania). Bodnar rozpoczął sezon

Maciej Bodnar, jeden z dwóch (oprócz Sylwestra Szmyda) polskich kolarzy ścigający się w ekipie Pro Tour, wziął dziś udział w pierwszym wyścigu w sezonie.

Maciej Bodnar, jeden z dwóch (oprócz Sylwestra Szmyda) polskich kolarzy ścigający się w ekipie Pro Tour, wziął dziś udział w pierwszym wyścigu w sezonie.Polak wystartował w rozgrywanym w Hiszpanii wyścigu Vuelta a la Comunidad Valenciana.

Bodnar, który jeździ w barwach ekipy Liquigas, nie może jednak zaliczyć swojego debiutu do bardzo udanych. Na pierwszym etapie nasz rodak zajął 134. miejsce, ze stratą 12 minut i 25 sekund do zwycięzcy. Lepiej spisali się koledzy Bodnara z ekipy, z których najlepszy, Vincenzo Nibali, zajął piąte miejsce. Na mecie liczącego 157km etapu finiszowała duża grupa, z której najlepszy na kresce okazał się Ivan Gutierrez z Caisse d'Epargne, wyprzedzając Rubena Plazę (Benfica) oraz Xaviera Florencio (Bouygues Telecom).

W hiszpańskim wyścigu bierze również udział zwycięzca Tour de France z ubiegłego roku, Alberto Contador. Hiszpan z ekipy Astana przyjechał na metę pierwszego etapu w zasadniczej grupie, zajmując 21 pozycję. Wyścig, który liczy sobie 5 etapów zakończy się 1 marca w Walencji.