Polak pechowo upadł na jednym z rond przed metą i bardzo długo leżał na ziemi. Miał poobijane plecy i zdarte udo, ale ostatecznie, po pomocy lekarskiej i z pomocą dyrektora sportowego, wsiadł na rower i kontynuował jazdę.
Jeszcze przed kraksą Kwiatkowski jechał wysoko, tuż za sprinterami walczącymi o pozycję przed finiszem. Spośród nich najszybciej finiszował Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), dla którego było to drugie w sezonie zwycięstwo w wyścigu World Tour. Niemiec na mecie w Belleville wyprzedził Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data) i Impeya.
Choć Kwiatkowski dojechał do mety długo po peletonie, to zaliczony miał czas zwycięzcy, gdyż kraksa miała miejsce na ostatnich trzech kilometrach. Mimo to nie zdołał obronić prowadzenia w wyścigu, gdyż bonifikatę czasową wywalczył Impey i Afrykaner wyprzedza teraz o 2 sekundy kolarza Team Sky. Trzeci jest wciąż Gianni Moscon (Team Sky).
Drugi z Polaków w wyścigu, Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) przyjechał dziś na metę na 84. pozycji i w klasyfikacji generalnej jest 76.
Wyniki 2. etapu:
- 1 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 4:19:57
- 2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
- 3 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
- 4 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
- 5 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
- 6 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 7 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
- 8 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
- 9 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
- 10 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Oscaro
- 11 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
- 12 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
- 13 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
- 14 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
- 15 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
- 16 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
- 17 Leo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
- 18 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
- 19 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
- 20 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
- 21 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
- 22 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
- 23 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
- 24 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
- 25 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
- 26 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
- 27 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
- 28 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
- 29 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
- 30 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
- 31 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
- 32 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
- 33 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
- 34 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
- 35 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
- 36 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
- 37 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
- 38 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
- 39 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
- 40 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
- 41 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Oscaro
- 42 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Oscaro
- 43 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
- 44 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
- 45 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data
- 46 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
- 47 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
- 48 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
- 49 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
- 50 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
- 51 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
- 52 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
- 53 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
- 54 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
- 55 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
- 56 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
- 57 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
- 58 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
- 59 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 60 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
- 61 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
- 62 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
- 63 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
- 64 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
- 65 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
- 66 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Oscaro
- 67 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
- 68 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
- 69 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
- 70 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
- 71 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
- 72 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
- 73 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
- 74 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
- 75 Marc Soler (Spa) Movistar Team
- 76 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
- 77 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
- 78 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
- 79 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
- 80 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
- 81 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:42
- 82 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 0:00:55
- 83 James Knox (GBr) Quick-Step Floors 0:01:04
- 84 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:01:05
- 85 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
- 86 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
- 87 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:01:21
- 88 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott 0:02:18
- 89 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Oscaro
- 90 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:05:22
- 91 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
- 92 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
- 93 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
- 94 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
- 95 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
- 96 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club
- 97 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
- 98 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits
- 99 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
- 100 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
- 101 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
- 102 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
- 103 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
- 104 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
- 105 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
- 106 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
- 107 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
- 108 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 109 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
- 110 Lukas Postlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
- 111 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
- 112 RŸdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
- 113 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
- 114 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
- 115 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
- 116 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
- 117 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Oscaro
- 118 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
- 119 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
- 120 Luke Rowe (GBr) Team Sky
- 121 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
- 122 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
- 123 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 0:09:01
- 124 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
- 125 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
- 126 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:10:56
- 127 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates
- 128 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
- 129 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
- 130 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
- 131 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
- 132 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
- 133 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
- 134 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
- 135 Johannes Frohlinger (Ger) Team Sunweb
- 136 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
- 137 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
- 138 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
- 139 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Oscaro
- 140 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
- 141 Matthias Brandle (Aut) Trek-Segafredo
- 142 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
- 143 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
- 144 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert 0:13:15
- 145 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
- 146 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club 0:18:30
- 147 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club
- 148 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
Klasyfikacja generalna po 2. etapie:
- 1 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 8:51:46
- 2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:02
- 3 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:00:05
- 4 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:00:09
- 5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 0:00:10
- 6 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 0:00:11
- 7 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
- 8 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:13
- 9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:00:14
- 10 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:17
- 11 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
- 12 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:00:18
- 13 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
- 14 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
- 15 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:00:20
- 16 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo 0:00:21
- 17 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:00:22
- 18 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:00:23
- 19 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
- 20 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
- 21 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 0:00:24
- 22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:25
- 23 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
- 24 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
- 25 Leo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
- 26 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:00:26
- 27 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
- 28 Jaime Roson (Spa) Movistar Team 0:00:27
- 29 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:28
- 30 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
- 31 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:29
- 32 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
- 33 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
- 34 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:30
- 35 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:31
- 36 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
- 37 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
- 38 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
- 39 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:32
- 40 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:33
- 41 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:34
- 42 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:00:36
- 43 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Dimension Data 0:00:37
- 44 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:38
- 45 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
- 46 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
- 47 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert 0:00:39
- 48 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
- 49 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 50 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert 0:00:46
- 51 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 0:00:48
- 52 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
- 53 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 0:00:49
- 54 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Oscaro 0:00:51
- 55 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert 0:00:54
- 56 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Oscaro 0:01:02
- 57 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:01:09
- 58 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 0:01:17
- 59 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Oscaro 0:01:18
- 60 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Oscaro 0:01:34
- 61 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo 0:01:35
- 62 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:01:39
- 63 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
- 64 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:40
- 65 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:01:44
- 66 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 0:02:01
- 67 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:02:56
- 68 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 0:03:09
- 69 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 0:03:12
- 70 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 0:03:21
- 71 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:03:55
- 72 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:58
- 73 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky 0:04:11
- 74 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Oscaro 0:04:15
- 75 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo 0:04:16
- 76 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
- 77 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:04:26
- 78 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:04:41
- 79 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin 0:05:04
- 80 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:05:16
- 81 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:05:17
- 82 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott 0:05:32
- 83 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:05:37
- 84 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team 0:05:41
- 85 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club 0:05:44
- 86 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:06:00
- 87 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:06:09
- 88 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert 0:06:11
- 89 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 0:06:22
- 90 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:06:29
- 91 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:06:39
- 92 Lukas Postlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:07:01
- 93 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:07:05
- 94 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 0:07:06
- 95 Jay Thomson (RSA) Dimension Data 0:07:13
- 96 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 0:07:20
- 97 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida 0:07:21
- 98 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:27
- 99 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:07:34
- 100 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:07:46
- 101 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:07:55
- 102 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 0:08:18
- 103 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida 0:08:25
- 104 James Knox (GBr) Quick-Step Floors 0:08:38
- 105 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club 0:08:52
- 106 RŸdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 0:08:54
- 107 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:09:28
- 108 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:09:30
- 109 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:09:32
- 110 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 0:09:33
- 111 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis, Solutions Credits 0:09:42
- 112 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Oscaro 0:10:01
- 113 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 0:10:12
- 114 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:10:27
- 115 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:10:31
- 116 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:10:32
- 117 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
- 118 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club 0:10:36
- 119 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 0:11:31
- 120 Sven Erik Bystrom (Nor) UAE Team Emirates 0:11:37
- 121 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 0:12:22
- 122 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team 0:12:40
- 123 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors 0:12:45
- 124 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:12:51
- 125 Matthias Brandle (Aut) Trek-Segafredo 0:13:39
- 126 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott 0:13:44
- 127 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 0:13:50
- 128 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:14:42
- 129 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 0:14:49
- 130 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 0:14:57
- 131 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team 0:15:02
- 132 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert 0:15:21
- 133 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo 0:15:33
- 134 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club 0:15:43
- 135 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo 0:15:46
- 136 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:15:47
- 137 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe 0:15:59
- 138 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo 0:16:06
- 139 Johannes Frohlinger (Ger) Team Sunweb 0:16:17
- 140 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Oscaro 0:16:23
- 141 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:18:06
- 142 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:18:07
- 143 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:18:18
- 144 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club 0:18:47
- 145 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club 0:21:58
- 146 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:23:51
- 147 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb 0:25:02
- 148 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Club 0:25:25