TdR: Bernal wygrywa czasówkę

Kolarz Team Sky, Egan Bernal, wygrał jazdę indywidualną na czas, 3. etap Tour de Romandie. Liderem wyścigu pozostał Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo).

21-latek z Kolumbii pokonał trasę 10-kilometrowej, prowadzącej cały czas pod górę, czasówki w 25 minut i o 4 sekundy wyprzedził lidera wyścigu, Roglica. Trzecie miejsce zajął Richie Porte (BMC Racing Team), który trasę pokonał z czasem o 18 sekund gorszym od Bernata.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu cały czas znajduje się Roglic, który przed jutrzejszym, królewskim etapem wyścigu wyprzedza o 6 sekund Bernala i o 27 Porte.

Paweł Poljański (Bora-hansgrohe) zajął na dzisiejszy etapie 65. miejsce i w klasyfikacji generalnej jest 74. i traci do lidera prawie 10 minut.

Wyniki 3. etapu:

  • 1    Egan Bernal (Col) Team Sky    0:25:10     
  • 2    Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo    0:00:04     
  • 3    Richie Porte (Aus) BMC Racing Team    0:00:18     
  • 4    Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo    0:00:48     
  • 5    Rui Costa (Por) UAE Team Emirates    0:01:06     
  • 6    Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale    0:01:21     
  • 7    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    0:01:26     
  • 8    Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates    0:01:28     
  • 9    Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe    0:01:30     
  • 10    Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin    0:01:43     
  • 11    Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida    0:01:45     
  • 12    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    0:01:47     
  • 13    Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team    0:01:48     
  • 14    Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:01:53     
  • 15    Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates    0:01:55     
  • 16    Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky    0:02:01     
  • 17    Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott    0:02:05     
  • 18    Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    0:02:07     
  • 19    Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin    0:02:08     
  • 20    Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida    0:02:10     
  • 21    Diego Rosa (Ita) Team Sky    0:02:18     
  • 22    Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott    0:02:19     
  • 23    Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team    0:02:22     
  • 24    Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:02:23
  • 25    Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team    0:02:24     
  • 26    Jaime Roson (Spa) Movistar Team    0:02:27     
  • 27    Geraint Thomas (GBr) Team Sky    0:02:33     
  • 28    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal          
  • 29    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 30    Michael Storer (Aus) Team Sunweb    0:02:34     
  • 31    Winner Anacona (Col) Movistar Team    0:02:37     
  • 32    David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ    0:02:44     
  • 33    Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb    0:02:47     
  • 34    Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert    0:02:49     
  • 35    Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team          
  • 36    Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb    0:03:00     
  • 37    Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale    0:03:01     
  • 38    Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo    0:03:02     
  • 39    Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott    0:03:04     
  • 40    Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb    0:03:06     
  • 41    Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo    0:03:11     
  • 42    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors    0:03:13     
  • 43    Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida          
  • 44    Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ    0:03:19     
  • 45    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team    0:03:20     
  • 46    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    0:03:22     
  • 47    Andrey Amador (CRc) Movistar Team          
  • 48    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    0:03:24     
  • 49    Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert    0:03:27     
  • 50    Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data          
  • 51    Pavel Sivakov (Rus) Team Sky    0:03:30     
  • 52    Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:03:36     
  • 53    Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott    0:03:39     
  • 54    Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:03:44     
  • 55    James Knox (GBr) Quick-Step Floors    0:03:46     
  • 56    Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott    0:03:47     
  • 57    Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert    0:03:53     
  • 58    Carlos Betancur (Col) Movistar Team    0:03:56     
  • 59    Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team    0:03:57     
  • 60    Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates    0:03:58     
  • 61    Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert    0:03:59     
  • 62    Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ    0:04:12     
  • 63    Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale    0:04:13     
  • 64    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates          
  • 65    Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe    0:04:17     
  • 66    Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data    0:04:18     
  • 67    Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ    0:04:19     
  • 68    Hugo Houle (Can) Astana Pro Team    0:04:20     
  • 69    Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team    0:04:21     
  • 70    Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert    0:04:24     
  • 71    Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin    0:04:26     
  • 72    James Shaw (GBr) Lotto Soudal    0:04:44     
  • 73    Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott    0:04:50     
  • 74    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    0:04:54     
  • 75    Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida    0:05:01     
  • 76    Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida    0:05:03     
  • 77    Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo    0:05:05     
  • 78    Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:05:07     
  • 79    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    0:05:09     
  • 80    Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    0:05:10     
  • 81    Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal    0:05:20     
  • 82    Jaco Venter (RSA) Dimension Data    0:05:25     
  • 83    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    0:05:26     
  • 84    Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team    0:05:29     
  • 85    Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team    0:05:30     
  • 86    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin    0:05:33     
  • 87    Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo    0:05:38     
  • 88    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    0:05:41     
  • 89    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin          
  • 90    Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert          
  • 91    Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida    0:05:46     
  • 92    Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe    0:05:49     
  • 93    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    0:06:06     
  • 94    Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ    0:06:12     
  • 95    Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal    0:06:13     
  • 96    Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe    0:06:14     
  • 97    David Lopez Garcia (Spa) Team Sky    0:06:17     
  • 98    Luke Rowe (GBr) Team Sky    0:06:18     
  • 99    Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo    0:06:19     
  • 100    Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates    0:06:20     
  • 101    Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data    0:06:24     
  • 102    Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ    0:06:28     
  • 103    Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott    0:06:29     
  • 104    William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:06:31     
  • 105    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe    0:06:32     
  • 106    Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe    0:06:39     
  • 107    Simon Geschke (Ger) Team Sunweb    0:06:51     
  • 108    Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team          
  • 109    Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data    0:06:52     
  • 110    Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale    0:06:56     
  • 111    Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb    0:06:59     
  • 112    Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo    0:07:00     
  • 113    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo          
  • 114    Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale    0:07:03     
  • 115    Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert    0:07:25     
  • 116    Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates    0:07:33     
  • 117    Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo          
  • OTL    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    0:07:36     
  • OTL    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    0:07:38     
  • OTL    Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal    0:07:59     
  • OTL    Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data    0:08:05     
  • OTL    Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors    0:08:12     
  • OTL    Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors    0:08:21     
  • OTL    Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo    0:08:28     
  • OTL    Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal    0:08:59     
  • OTL    Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida    0:09:00     
  • OTL    Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo    0:09:55     
  • DNS    Michael Matthews (Aus) Team Sunweb

pokaż pełną listę

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  • 1    Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo    8:39:39     
  • 2    Egan Bernal (Col) Team Sky    0:00:06     
  • 3    Richie Porte (Aus) BMC Racing Team    0:00:27     
  • 4    Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo    0:01:02     
  • 5    Rui Costa (Por) UAE Team Emirates    0:01:17     
  • 6    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    0:01:22     
  • 7    Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 8    Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates    0:01:42     
  • 9    Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 10    Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida    0:01:55     
  • 11    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    0:01:56     
  • 12    Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin    0:01:59     
  • 13    Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:02:04     
  • 14    Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky    0:02:07     
  • 15    Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team    0:02:08     
  • 16    Diego Rosa (Ita) Team Sky    0:02:19     
  • 17    Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    0:02:24     
  • 18    Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott    0:02:32     
  • 19    Geraint Thomas (GBr) Team Sky    0:02:33     
  • 20    Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida    0:02:35     
  • 21    Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates    0:02:36     
  • 22    Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott    0:02:37     
  • 23    Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team    0:02:41     
  • 24    Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 25    Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:02:45     
  • 26    Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team    0:02:48     
  • 27    Jaime Roson (Spa) Movistar Team          
  • 28    Winner Anacona (Col) Movistar Team    0:03:02     
  • 29    David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ    0:03:06     
  • 30    Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team    0:03:07     
  • 31    Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert    0:03:16     
  • 32    Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida    0:03:17     
  • 33    Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale    0:03:20     
  • 34    Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo    0:03:22     
  • 35    Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo    0:03:24     
  • 36    Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott          
  • 37    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors    0:03:35     
  • 38    Andrey Amador (CRc) Movistar Team    0:03:36     
  • 39    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    0:03:38     
  • 40    Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert    0:03:45     
  • 41    Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin          
  • 42    Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:03:50     
  • 43    Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott    0:03:54     
  • 44    Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data          
  • 45    James Knox (GBr) Quick-Step Floors    0:04:08     
  • 46    Carlos Betancur (Col) Movistar Team    0:04:17     
  • 47    Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert    0:04:23     
  • 48    Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert    0:04:30     
  • 49    Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott    0:04:34     
  • 50    Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ    0:04:36     
  • 51    Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team          
  • 52    Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale    0:04:38     
  • 53    Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin    0:04:48     
  • 54    Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo    0:04:52     
  • 55    Pavel Sivakov (Rus) Team Sky    0:05:23     
  • 56    Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida    0:05:24     
  • 57    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    0:05:26     
  • 58    Dayer Quintana (Col) Movistar Team    0:05:45     
  • 59    Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team    0:06:05     
  • 60    Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data    0:06:13     
  • 61    Hugo Houle (Can) Astana Pro Team    0:06:19     
  • 62    Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert    0:06:25     
  • 63    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    0:06:48     
  • 64    James Shaw (GBr) Lotto Soudal    0:06:52     
  • 65    Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:06:58     
  • 66    Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    0:07:14     
  • 67    Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo    0:07:18     
  • 68    Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates    0:07:44     
  • 69    Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ    0:08:06     
  • 70    David Lopez Garcia (Spa) Team Sky    0:08:32     
  • 71    Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ    0:08:56     
  • 72    Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb    0:09:02     
  • 73    Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb    0:09:33     
  • 74    Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe    0:09:34     
  • 75    Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates    0:09:45     
  • 76    Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal    0:11:42     
  • 77    Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team    0:11:51     
  • 78    Simon Geschke (Ger) Team Sunweb    0:12:44     
  • 79    Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ    0:12:56     
  • 80    Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal    0:13:52     
  • 81    Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott    0:15:03     
  • 82    Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:15:16     
  • 83    Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin    0:15:19     
  • 84    Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida    0:15:22     
  • 85    Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team    0:15:50     
  • 86    Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team    0:15:54     
  • 87    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    0:15:57     
  • 88    Luke Rowe (GBr) Team Sky    0:16:16     
  • 89    Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ    0:16:29     
  • 90    William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:17:18     
  • 91    Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb    0:19:57     
  • 92    Jaco Venter (RSA) Dimension Data    0:20:02     
  • 93    Michael Storer (Aus) Team Sunweb    0:20:07     
  • 94    Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe    0:21:07     
  • 95    Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin    0:21:12     
  • 96    Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo    0:21:48     
  • 97    Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates    0:23:28     
  • 98    Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale    0:24:01     
  • 99    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin    0:24:49     
  • 100    Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale    0:25:26     
  • 101    Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert    0:27:06     
  • 102    Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team    0:27:50     
  • 103    Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale    0:29:05     
  • 104    Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida    0:30:09     
  • 105    Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott    0:31:06     
  • 106    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo    0:31:27     
  • 107    Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data    0:31:33     
  • 108    Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert    0:33:07     
  • 109    Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates    0:33:48     
  • 110    Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe    0:39:14     
  • 111    Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data    0:39:27     
  • 112    Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 113    Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe    0:39:36     
  • 114    Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo    0:40:39     
  • 115    Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo    0:42:31     
  • 116    Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo    0:43:02     
  • 117    Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb    0:48:43 

pokaż pełną listę

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły