T-A: Czasówka dla BMC Racing Team

Sirotti

Ekipa BMC Racing Team wygrała jazdę drużynową na czas, rozpoczynającą zmagania w 53. Tirreno-Adriatico. To już trzeci z rzędu triumf amerykańskiej ekipy na tym etapie włoskiego wyścigu.

Kolarze BMC Racing Team przystępowali do etapu jazdy na czas jako faworyci i nie zawiedli. Na płaskiej trasie wokół Lido Di Camaiore, liczącej 21,5 kilometra, pokonali o cztery sekundy ekipę Mitchelton-Scott. Trzecie miejsce zajął zespół Team Sky, z Michałem Kwiatkowskim w składzie, który stracił do zwycięzców 9 sekund.

Rafał Majka i Maciej Bodnar oraz ich koledzy z ekipy Bora-hansgrohe zajęli 7. miejsce, ze stratą 30 sekund do BMC Racing Team. Tomasz Marczyński, wracający do ścigania po wypadku, i ekipa Lotto Soudal zajęła 16. miejsce, tracąc do zwycięzców 58 sekund.

W klasyfikacji generalnej liderem został Damiano Caruso, który jako pierwszy z kolarzy BMC Racing Team minął linię mety. 13. w tabeli jest Michał Kwiatkowski.