VaA: Kwiatkowski czwarty na czas

Michał Kwiatkowski (Team Sky) w drodze po złoty medal Mistrzostw Polski w jeździe na czas Michał Pawlik

Michał Kwiatkowski (Team Sky) zajął 4. miejsce na etapie jazdy indywidualnej na czas podczas Volta ao Algarve. 10. był jego kolega z ekipy, Łukasz Wiśniowski, a zwyciężył Geraint Thomas z brytyjskiej ekipy.

Trzeci etap portugalskiego wyścigu to indywidualna czasówka o długości nieco ponad 20 kilometrów w lekko pofałdowanym terenie. Kwiatkowski, który trasę pokonał w 24.31, zajął czwarte miejsce, ze stratą 22 sekund do swojego kolegi z ekipy, Thomasa, który dzięki zwycięstwu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Między dwójką kolarzy Team Sky uplasowali się jeszcze Victor Campenaerts (Lotto Soudal) i Stefan Kung (BMC Racing Team).

Kwiatkowski, z kolei, dzięki przewadze nad najbliższymi rywalami, awansował na drugie miejsce w generalce i do Thomasa traci teraz 22 sekundy. Kwiatkowski jest też liderem w klasyfikacji punktowej wyścigu.

10. na etapie był kolejny z kolarzy Team Sky, Wiśniowski, któremu pokonanie trasy zajęło 25 minut, natomiast trzeci z Polaków, Michał Gołaś, był 111., ze stratą 3.29 do zwycięzcy.