TDU: Sagan wygrywa i obejmuje prowadzenie

BORA - hansgrohe / Bettiniphoto

Peter Sagan (Bora-hansgrohe) wygrał sprinterski finisz na mecie 4. etapu Tour Down Under i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Po dzisiejszym etapie Słowak zamienił koszulkę Mistrza Świata na koszulkę lidera wyścigu. Kolarz Bora-hansgrohe o 2 sekundy wyprzedza Daryla Impeya (Mitchelton-Scott) i o 9 swojego kolegę z ekipy, Jaya McCarthiego. Impey zajął dziś drugie miejsce, a trzeci był Luis Leon Sanchez (Astana).

Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) i Łukasz Wiśniowski (Team Sky) przyjechali na metę ze stratą ponad 15 minut do zwycięzcy.

Dzisiejszy etap z metą w Uraidla liczył zaledwie 128 kilometrów, ale kończył się pięciokilometrowym podjazdem, z którego do mety pozostało niewiele ponad kilometr. Właśnie tam peleton bardzo mocno się podzielił i wykrystalizowała się około 30-osobowa czołówka, która potem walczyła o zwycięstwo. Sagan bardzo przytomnie dołączył do liderów tuż pod koniec podjazdu i na prowadzącym do mety zjeździe podkręcił tempo, sprawiając swoim rywalom niemałe kłopoty, ale też jadąc bardzo czujnie, gdy ci próbowali odjeżdżaćs.

Na ostatnim kilometrze Sagan ustawił się za plecami Impeya i gdy ten rozpoczął finisz, Słowak trzymał się blisko jego koła i na 50 metrów przed kreską wyprzedził kolarza Mitchelton-Scott, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w Tour Down Under.

Wyniki 4. etapu:

  • 1    Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe    3:21:07     
  • 2    Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott          
  • 3    Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team          
  • 4    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates          
  • 5    Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe          
  • 6    Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors          
  • 7    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida          
  • 8    Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates          
  • 9    Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 10    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo          
  • 11    Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky          
  • 12    Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 13    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ          
  • 14    Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott          
  • 15    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo          
  • 16    Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo          
  • 17    Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo          
  • 18    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb          
  • 19    Nathan Earle (Aus) UniSA-Australia          
  • 20    Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida          
  • 21    Richie Porte (Aus) BMC Racing Team          
  • 22    Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb          
  • 23    Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team          
  • 24    Jon Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida          
  • 25    Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 26    Daniel Moreno Fernandez (Spa) EF Education First-Drapac p/b Cannondale      
  • 27    Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 28    Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal          
  • 29    Tom Jelte Slagter (Ned) Dimension Data          
  • 30    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors          
  • 31    Scott Davies (GBr) Dimension Data          
  • 32    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team          
  • 33    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors          
  • 34    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data          
  • 35    Michael Storer (Aus) Team Sunweb          
  • 36    Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin    0:00:54     
  • 37    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal          
  • 38    Timothy Roe (Aus) UniSA-Australia    0:01:21     
  • 39    Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin    0:02:19     
  • 40    Marc Soler (Spa) Movistar Team    0:02:40     
  • 41    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    0:03:51     
  • 42    Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team    0:03:56     
  • 43    Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida          
  • 44    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo          
  • 45    Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale          
  • 46    Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida          
  • 47    Nuno Bico (Por) Movistar Team          
  • 48    Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo          
  • 49    Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ    0:04:05     
  • 50    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    0:05:03     
  • 51    Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo    0:06:21     
  • 52    Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb          
  • 53    Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo    0:06:38     
  • 54    Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team          
  • 55    Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team          
  • 56    Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team          
  • 57    Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team          
  • 58    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo          
  • 59    Lachlan Morton (Aus) Dimension Data          
  • 60    Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott    0:08:01     
  • 61    Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb          
  • 62    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    0:09:00     
  • 63    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida    0:09:02     
  • 64    Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe          
  • 65    Owain Doull (GBr) Team Sky          
  • 66    Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale          
  • 67    Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 68    Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team          
  • 69    Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team    0:10:39     
  • 70    William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:10:43     
  • 71    Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ          
  • 72    Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 73    Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott    0:10:46     
  • 74    Mark Renshaw (Aus) Dimension Data    0:11:30     
  • 75    Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott          
  • 76    Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data          
  • 77    Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team          
  • 78    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team          
  • 79    Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team          
  • 80    Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin          
  • 81    Thomas Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 82    Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo          
  • 83    Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team          
  • 84    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale          
  • 85    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors          
  • 86    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors          
  • 87    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky          
  • 88    Florian Sénéchal (Fra) Quick-Step Floors          
  • 89    Jacobus Venter (RSA) Dimension Data          
  • 90    Zakkari Dempster (Aus) UniSA-Australia          
  • 91    Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates          
  • 92    Tom Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo          
  • 93    Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin          
  • 94    Chad Haga (USA) Team Sunweb    0:13:21     
  • 95    Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida    0:14:34     
  • 96    Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia          
  • 97    Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo          
  • 98    Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team    0:14:37     
  • 99    Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe          
  • 100    Sam Welsford (Aus) UniSA-Australia    0:15:18     
  • 101    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal          
  • 102    Scott Bowden (Aus) UniSA-Australia          
  • 103    Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott          
  • 104    Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe    0:15:25     
  • 105    Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates    0:15:26     
  • 106    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors          
  • 107    Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 108    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 109    Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe          
  • 110    Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team    0:16:32     
  • 111    Alex Porter (Aus) UniSA-Australia          
  • 112    Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky    0:17:15     
  • 113    Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal          
  • 114    Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb          
  • 115    Truls Engen Korsaeth (Nor) Astana Pro Team          
  • 116    Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team          
  • 117    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe          
  • 118    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin          
  • 119    Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal          
  • 120    Chris Lawless (GBr) Team Sky    0:18:44     
  • 121    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo          
  • 122    Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo          
  • 123    Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott    0:19:10     
  • 124    Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal    0:19:13     
  • 125    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin          
  • 126    Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin          
  • 127    Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ    0:19:33     
  • OTL    Jonathan Dibben (GBr) Team Sky    0:32:13     
  • DNF    Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates    

pokaż pełną listę

Klasyfikacja po 4. etapie:

  • 1    Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe    14:19:49     
  • 2    Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott    0:00:02     
  • 3    Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe    0:00:09     
  • 4    Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team    0:00:10     
  • 5    Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates    0:00:14     
  • 6    Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo          
  • 7    Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates          
  • 8    George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo          
  • 9    Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors          
  • 10    Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky          
  • 11    Jon Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida          
  • 12    Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida          
  • 13    Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 14    Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 15    Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida          
  • 16    Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ          
  • 17    Sam Oomen (Ned) Team Sunweb          
  • 18    Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo          
  • 19    Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb          
  • 20    Richie Porte (Aus) BMC Racing Team          
  • 21    Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 22    Nathan Earle (Aus) UniSA-Australia          
  • 23    Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal          
  • 24    Tom Jelte Slagter (Ned) Dimension Data          
  • 25    Daniel Moreno Fernandez (Spa) EF Education First-Drapac p/b Cannondale      
  • 26    Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team          
  • 27    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo          
  • 28    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team          
  • 29    Scott Davies (GBr) Dimension Data          
  • 30    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors          
  • 31    Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott          
  • 32    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors          
  • 33    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data          
  • 34    Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin    0:01:05     
  • 35    Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:01:18     
  • 36    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal    0:01:21     
  • 37    Timothy Roe (Aus) UniSA-Australia    0:01:35     
  • 38    Marc Soler (Spa) Movistar Team    0:02:54     
  • 39    Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo    0:04:10     
  • 40    Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ    0:04:19     
  • 41    Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates    0:04:37     
  • 42    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo    0:04:42     
  • 43    Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team          
  • 44    Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale          
  • 45    Nuno Bico (Por) Movistar Team    0:05:14     
  • 46    Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin    0:05:36     
  • 47    Lachlan Morton (Aus) Dimension Data    0:06:52     
  • 48    Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida    0:06:56     
  • 49    Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida          
  • 50    Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates    0:07:06     
  • 51    Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo    0:07:25     
  • 52    Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo    0:07:32     
  • 53    Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team    0:07:34     
  • 54    Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team    0:08:01     
  • 55    Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo    0:08:05     
  • 56    Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team    0:08:26     
  • 57    Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb    0:08:31     
  • 58    Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb    0:09:06     
  • 59    Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    0:09:10     
  • 60    Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale    0:09:16     
  • 61    Owain Doull (GBr) Team Sky          
  • 62    Michael Storer (Aus) Team Sunweb    0:09:32     
  • 63    Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team    0:10:53     
  • 64    Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott          
  • 65    Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott    0:11:24     
  • 66    William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale          
  • 67    Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors    0:11:32     
  • 68    Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin    0:11:43     
  • 69    Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team    0:11:44     
  • 70    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    0:11:55     
  • 71    Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team    0:12:16     
  • 72    Nelson Oliveira (Por) Movistar Team          
  • 73    Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe    0:12:23     
  • 74    Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin    0:12:38     
  • 75    Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo    0:12:42     
  • 76    Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale    0:13:02     
  • 77    Zakkari Dempster (Aus) UniSA-Australia    0:13:25     
  • 78    Tom Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo    0:13:30     
  • 79    Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates    0:13:59     
  • 80    Thomas Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:14:19     
  • 81    Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott    0:14:21     
  • 82    Michael Mørkøv (Den) Quick-Step Floors    0:14:27     
  • 83    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    0:15:30     
  • 84    Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team          
  • 85    Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates    0:15:40     
  • 86    Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia    0:15:51     
  • 87    Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:16:58
  • 88    Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team    0:17:26     
  • 89    Jacobus Venter (RSA) Dimension Data    0:18:03     
  • 90    Mark Renshaw (Aus) Dimension Data    0:19:05     
  • 91    Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ    0:19:09     
  • 92    Chad Haga (USA) Team Sunweb    0:19:29     
  • 93    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    0:20:22     
  • 94    Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe    0:21:16     
  • 95    Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ    0:21:18     
  • 96    Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data    0:21:58     
  • 97    Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team    0:22:14     
  • 98    Alex Porter (Aus) UniSA-Australia    0:22:44     
  • 99    Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team    0:23:06     
  • 100    Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin    0:23:13     
  • 101    Florian Sénéchal (Fra) Quick-Step Floors    0:23:18     
  • 102    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    0:23:25     
  • 103    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    0:23:27     
  • 104    Truls Engen Korsaeth (Nor) Astana Pro Team    0:23:30     
  • 105    Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott          
  • 106    Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors    0:23:32     
  • 107    Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team    0:23:58     
  • 108    Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott    0:24:05     
  • 109    Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida    0:24:29     
  • 110    Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal    0:24:40     
  • 111    Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky    0:25:14     
  • 112    Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe    0:25:34     
  • 113    Chris Lawless (GBr) Team Sky    0:26:19     
  • 114    Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo    0:27:22     
  • 115    Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal    0:27:24     
  • 116    Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale    0:27:43     
  • 117    Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin    0:28:46     
  • 118    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    0:28:53     
  • 119    Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe    0:29:50     
  • 120    Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal    0:30:06     
  • 121    Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb    0:32:12     
  • 122    Scott Bowden (Aus) UniSA-Australia    0:33:50     
  • 123    Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo    0:34:49     
  • 124    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    0:38:10     
  • 125    Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida    0:42:36     
  • 126    Sam Welsford (Aus) UniSA-Australia    0:43:20     
  • 127    Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ    0:45:26

pokaż pełną listę

 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły