Kwiatkowski 6. w rankingu World Tour

Po raz drugi w karierze Michał Kwiatkowski (Team Sky) wygrywa Strade Bianche Sirotti

Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) został zwycięzcą rankingu światowego UCI oraz rankingu World Tour na sezon 2017. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był Michał Kwiatkowski (Team Sky), który zajął odpowiednio 8 i 6. miejsce.

Po zakończeniu najważniejszych wyścigów w kalendarzu Van Avermaet zgromadził na swoim koncie 4153 punkty i aż o prawie 500 wyprzedził Chrisa Frooma (Team Sky). Trzecie miejsce w rankingu światowym zajął Mistrz Świata, Peter Sagan (Bora-hansgrohe).

Bardzo wysoko, na 8. miejscu, sklasyfikowany został Michał Kwiatkowski z Team Sky, który uzyskał 2530 punktów, głównie dzięki zwycięstwom w Strade Bianche, Milan-Sanremo i Clasica San Sebastian.

W rankingu World Tour Kwiatkowski był jeszcze wyżej, na szóstej pozycji, a po zwycięstwach w Milan-Sanremo i Clasica San Sebastian był wiceliderem rankingu. Wygrał Van Avermaet, który wyprzedził Frooma, jednak już z mniejsza przewagą 130 punktów. Trzeci, natomiast, był zwycięzca Giro d’Italia, Tom Dumoulin (Team Sunweb).

32. miejsce w rankingu World Tour zajął Rafał Majka (Bora-hansgrohe). 111. był Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), 156. Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe), 165. Paweł Poljański (Bora-hansgrohe), a 214. Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates). Dwaj kolarze Team Sky – Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski – zajmowali odpowiednio 342. i 374. miejsce.