MŚ: Dublet Team Sunweb

Ekipy Team Sunweb wywalczyły złote medale w wyścigach drużynowych na czas podczas szosowych Mistrzostw Świata w Bergen. Brązowy medal w elicie mężczyzn wywalczyła ekipa Team Sky z Michałem Kwiatkowskim w składzie.

Ekipa Sunweb zdominowała pierwszy dzień tegorocznych Mistrzostw Świata. Zarówno zawodniczki, jak i zawodnicy Team Sunweb byli najmocniejsi na 42,5 kilometrowej trasie czasówki, zdobywając po raz pierwszy w swojej historii złote medale w wyścigach drużynowych.

Wśród dziewięciu żeńskich ekip, zespół Team Sunweb był najszybszy i o 12 sekund pokonał Boels Dolmans Cycling Team. Trzecie miejsce zajęła ekipa Cervelo-Bigla Pro Cycling team, natomiast ekipa Eugenii Bujak, BTC City Ljubljana, była siódma, przyjeżdżając na metę z czasem prawie 4 minuty gorszym od zwycięskiego zespołu.

Startujący po południu mężczyźni stoczyli zacięty pojedynek o miano najlepszej drużyny na świecie. Niemalże do mety pojedynek o zwycięstwo toczyły zespoły Sunweb i BMC Racing Team, choć ci pierwsi zachowali więcej sił na ostatnie metry i właśnie tam obronili swoją wcześniej wypracowaną przewagę. Kolarze BMC Racing Team ostatecznie byli wolniejsi o osiem sekund.

Trzecie miejsce zajęła ekipa Sky, z Michałem Kwiatkowskim. Kolarze Team Sky mieli dobrą pierwszą część wyścigu, ale potem osłabli i stracili dwójkę zawodników, linię mety przecinając z czasem o 22 sekundy gorszym od Team Sunweb.

Bardzo dobrze pojechali kolarze CCC Sprandi Polkowice, którzy prowadzili po swoim przejeździe, a ostatecznie uplasowali się na 8. miejscu, wyprzedzając cztery ekipy World Tour, w tym zespół Bora-hansgrohe, z Maciejem Bodnarem w składzie, który zajął 10. miejsce.