ME: Bodnar ze srebrnym medalem

UEC

Maciej Bodnar wywalczył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas podczas Mistrzostw Europy. Zwyciężył Victor Campenaerts (Belgia).

W duńskim Herning, gdzie odbywają się tegoroczne Mistrzostwa Europy na szosie, Bodnar wywalczył srebrny medal, potwierdzając znakomitą dyspozycję z ostatnich dni, kiedy to triumfował na etapie Tour de France.

Na trasie 46 kilometrowej czasówki, stosunkowo płaskiej, Bodnar – brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski w jeździe na czas – uzyskał wynik 53.15 i zaledwie o 2 sekundy przegrał z Campenaertsem, ubiegłorocznym Mistrzem Belgii. Trzecie miejsce, ze stratą niespełna 5 sekund do zwycięzcy, zajął Ryan Mullen (Irlandia).

12. miejsce zajął drugi z Polaków, srebrny medalista Mistrzostw Polski, Marcin Białobłocki, który do zwycięzcy stracił niespełna dwie minuty.