T-A: Dennis wygrywa ostatnią czasówkę

Rohan Dennis (BMC Racing Team) na czasówce kończącej Tirreno-Adriatico Sirotti

Rohan Dennis (BMC Racing Team) wygrał czasówkę w San Benedetto del Tronto, kończącą zmagania w tegorocznej edycji Tirreno-Adriatico. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odniósł Nairo Quintana (Movistar).

Ostatni etap, 10-kilometrowa czasówka w San Benedetto del Tronto, przy sporych różnicach czasowych w czołówce klasyfikacji generalnej, nie mógł mieć wielkiego wpływu na losy zwycięstwa w wyścigu, choć zmienił kolejność na podium. Quintana, który przed ostatnim etapem miał 50 sekund przewagi nad Thibautem Pinot (FDJ) mógł być raczej spokojny o zwycięstwo, jednak Francuz musiał bronić się przed Dennisem, którego wyprzedzał tylko o 16 sekund.

Dennis, z kolei, to znakomity czasowiec i na tym etapie upatrywał swojej szansy na awans w generalce. Australijczyk, który wraz z kolegami wygrał rozpoczynającą zmagania czasówkę drużynową, także na zakończenie wyścigu był najlepszy i zdecydowanie pokonał Pinot.

Płaską jak stół czasówkę kolarz BMC Racing Team pokonał w 11.18 i o 3 sekundy wyprzedził Josa Van Emdena (LottoNL-Jumbo) i Michaela Hepburn (Orica-Scott). Na 6. miejscu uplasował się Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe), który do zwycięzcy stracił 15 sekund.

Quintana, który startował jako ostatni, na mecie zameldował się z czasem 11.59, bez większych problemów obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej i po raz drugi w karierze triumfował w Wyścigu Dwóch Mórz. Dennis, który był drugi, stracił do niego ostatecznie 25 sekund, a Pinot, który uzupełnił podium, był wolniejszy od Kolumbijczyka o 36 sekund.