VaA: 4. miejsce i awans Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski (Team Sky) zajął 4. miejsce na dzisiejszej czasówce w Volta ao Algarve i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Płaska, 18-kilometrowa czasówka, rozgrywana u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, wprowadziła małe przetasowania na czele klasyfikacji generalnej. Po dobrej jeździe i zwycięstwie etapowym na trzecie miejsce awansował Jonathan Castroviejo (Movistar), natomiast dzięki drugiemu miejscu i przewadze nad rywalami, prowadzenie w wyścigu objął Primo Roglic (LottoNL-Jumbo), którzy wczoraj uległ jedynie Danowi Martinowi (Quick-Step Floors). Dziś Irlandczyk stracił do rywala ponad półtorej minuty i stracił pozycję lidera.

Znów z bardzo dobrej strony pokazał się Kwiatkowski, który na dzisiejszym etapie był czwarty, tracąc do Castroviejo pięć sekund, tyle co Roglic. Kolarz Team Sky po dzisiejszym etapie zajmuje drugie miejsce w generalce, tracąc do Słoweńca 22 sekundy.

Równie dobrze pojechał drugi z Polaków w Team Sky, Łukasz Wiśniowski, który ze stratą 34 sekund do Castroviejo zajął 13. miejsce. 70. był Michał Gołaś (Team Sky).