Majka siódmy na Majorce

TMFoto.pl

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął 7. miejsce w Trofeo Andratx – Mirador des Colomer, trzecim wyścigu z serii Challenge Mallorca. Zwyciężył Tim Wellens (Lotto-Soudal).

Majka ukończył 160-kilometrowy wyścig na siódmym miejscu, 7 sekund za Wellensem. Na kończącym wyścig trzykilometrowym podjeździe w końcówce zaatakował Wellens, zdobywając minimalną przewagę nad Alejandro Valverde (Movistar) i swoim kolegą z ekipy, Tiesjem Benootem. Majka na mecie zameldował się w kolejnej grupce kolarzy, kilka sekund za zwycięzcą.

Pod koniec drugiej dziesiątki na mecie zameldowali się dwaj inni Polacy - Michał Gołaś (Team Sky) i Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe), plasując się na 19. i 20. miejscu, ze stratą 15 sekund do Wellensa. 50. był Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal).