TdS: Trzecie miejsce Paterskiego

80. Tour de Suisse (11-19.06.2016, Szwajcaria)

Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) zameldował się na 3. miejscu na 6. etapie Tour de Suisse Sirotti

Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) zajął trzecie miejsce na dzisiejszym, górskim etapie Tour de Suisse z metą na Amden. Zwycięstwo odniósł Pieter Weening (Roompot Oranje Peloton).

Paterski, a także Jordi Simon (VERVA Activejet), znaleźli się w składzie 15-osobowej ucieczki, która przy fatalnej pogodzie na dzisiejszym etapie w pewnym momencie zyskała prawie dziewięć minut przewagi nad zasadniczą grupą. Na finałowym podjeździe do Amden zaatakował jednak inny z uciekinierów, Weening, i choć początkowo próbowali za nim gonić Paterski i Simon, to potem do mety Holender zmierzał już samotnie, powiększając przewagę nad rywalami.

Pozostali uciekinierzy do mety zmierzali pojedynczo, w kilkunastosekundowych odstępach. Za plecami Weeninga plasował się zwycięzca 4. etapu, Richeze, a tuż za nim Paterski. W takiej też kolejności dojechali do mety w Amden, choć ich strata na mecie była spora. Na czwartym miejscu finiszował jeszcze Kristijan Koren (Cannondale), który zdołał obronić się przed pogonią faworytów, natomiast tuż za jego plecami grupkę walczącą o klasyfikację generalną na metę przyprowadził Wilco Keldermann (LottoNL-Jumbo) i dzięki przewadze nad dotychczasowym liderem, Pierrem Latour (Ag2R La Mondiale), objął prowadzenie w wyścigu.

Bardzo dobre, 12. miejsce, zajął ostatecznie Simon, a 25. był jego kolega z ekipy, Paweł Cieślik. Tuż za nim uplasował się Felix Grosschartner (CCC Sprandi Polkowice).