Niewiadoma liderką rankingu World Tour U-23

Katarzyna Niewiadoma,Rabobank Liv-Giant

Po niedzielnym Ronde Van Vlaanderen kobiet Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv Women Cycling Team) została liderką rankingu UCI World Tour w kategorii do lar 23. W elicie prowadzą Mistrzowie Świata – Lizzie Armitstead (Boels Dolmans) i Peter Sagan (Tinkoff).

Niewiadoma awansowała na pozycję liderki rankingu zawodniczek do lat 23 po Ronde Van Vlaanderen, gdzie zajęła 10. miejsce, natomiast w ogólnym rankingu World Tour zajmuje siódme miejsce. Prowadzi Mistrzyni Świata, Armitstead, która wróciła na pozycję liderki po swoim triumfie w De Ronde. Dla Brytyjki było to już trzecie zwycięstwo w tegorocznym cyklu World Tour kobiet. Druga z Polek, Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), jest 30.

Na prowadzeniu w elicie mężczyzn umocnił się zwycięzca niedzielnego Ronde Van Vlaanderen, Peter Sagan (Tinkoff). Słowak ma na koncie już 329 punktów i aż o 107 wyprzedza Richiego Porte (BMC Racing Team). Michał Kwiatkowski (Team Sky), który w Wyścigu dookoła Flandrii zajął 27. miejsce, spadł w rankingu z 10. na 13. pozycję. Drugi z Polaków, Maciej Bodnar (Tinkoff), który w De Ronde nie wystartował z powodu kontuzji odniesionej na treningu przed wyścigiem, zajmuje 91. miejsce w tabeli.

W Rankingu Światowym UCI prowadzi także Sagan, a Kwiatkowski jest 10. Niewiadoma zajmuje 8. lokatę wśród kobiet.