Zaproszenia na Ardeńskie klasyki

Kolarze Astany dyktują tempo w peletonie, pokonującym Cote de Stockeu Sirotti

ASO, największy organizator wyścigów z kalendarza World Tour, podał listę ekip Pro Continental zaproszonych na dwa kolejne wiosenne wyścigi – Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege.

Po wczorajszym ogłoszeniu zespołów zaproszonych na Paryż-Roubaix, dziś ASO przedstawiło listę ekip, które wystartują w Ardeńskich klasykach w kwietniu. Spoza grona drużyn World Tour, które start w wyścigach mają zagwarantowany, na starcie każdego z nich stanie siedem ekip Pro Continental.

Dzikie karty na Liege-Bastogne-Liege, rozgrywany 20 kwietnia, otrzymały niemiecka ekipa Bora-Argon 18, francuskie zespoły Cofidis, Direct Energie, Fortuneo-Vital Concept, oraz holenderski Roompot Oranje Peloton i belgijskie Topsport Vlaanderen-Baloise i Wanty-Groupe Gobert.

Z kolei, na Fleche Wallonne, który odbędzie się 24 kwietnia, wystartują Cofidis, Topsport Vlaanderen-Baloise, Wanty-Groupe Gobert Roompot Oranje Peloton, Fortuneo-Vital Concept, a także francuska ekipa Delko Marseille Provence KTM i niemiecka Stoelting Service Group.

Podobne artykuły