CdD: Czasówka dla BMC Racing Team

Mistrzowie Świata w tej konkurencji, kolarze BMC Racing Team, wygrali drużynową jazdę na czas na Criterium du Dauphine Sirotti

Kolarze BMC Racing Team wygrali 3. etap Crituterium du Dauphine, drużynową jazdę na czas na dystansie 24,5 kilometrów. Nowym liderem wyścigu został kolarz tej ekipy, Rohan Dennis.

Mistrzowie Świata w tej konkurencji najszybciej pokonali lekko pofałdowaną trasę jazdy na czas, wyprzedzając o 4 sekundy Astanę i o 5 sekund zespół Movistar. Kolarze BMC Racing Team mocne tempo narzucili od samego startu i już na punkcie pomiarowym, usytuowanym na 14. kilometrze trasy, uzyskali najlepszy wynik. Za nimi plasowali się kolarze Astany i Etixx-Quick Step, a kolejne miejsca zajmowały ekipy Lotto Soudal, Team Sky i Movistar.

Druga część trasy była bardzo podobna w wykonaniu zespołów BMC Racing Team i Astany, które na mecie utrzymały różnice między sobą, ale na ostatnich kilometrach bardzo spisali się  kolarze Movistar, którzy stratę 18 sekund zniwelowali do zaledwie 5 i na mecie wywalczyli trzecie miejsce.

Poniżej oczekiwań pojechała ekipa Sky, z Chrisem Froomem w składzie, oraz z dotychczasowym liderem wyścigu Peterem Kennaughiem. Brytyjczycy już na półmetku tracili 17 sekund a w drugiej części trasy, jadąc już tylko w piątkę, stracili kolejnych 18 i ostatecznie uplasowali się na 6. miejscu.

11. miejsce zajęła ekipa Bartosza Huzarskiego – Bora-Argon 18, a Paweł Poljański i jego koledzy z Tinkoff-Saxo uplasowali się na 19. miejscu.

Nowym liderem wyścigu został Rohan Dennis, choć przed etapem nie był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy BMC Racing Team. Jednak dwaj jego koledzy, którzy byli wyżej w tabeli - Manuel Quinziato i Michael Schar – nie wytrzymali tempa kolegów na ostatnich kilometrach czasówki i to Dennis, który dwa lata temu wywalczył koszulkę lidera po indywidualnej czasówce, znów objął prowadzenie w wyścigu. Tuż za nim plasuje się jego kolega z ekipy, Tejay Van Garderen, a trzecie miejsce zajmuje Andriy Grivko (Astana), za którym plasuje się jego kolega z ekipy, Vincenzo Nibali.

Wyniki 3. etapu:

  • 1    BMC Racing Team    0:29:54     
  • 2    Astana Pro Team    0:00:04     
  • 3    Movistar Team    0:00:05     
  • 4    Etixx - Quick-Step    0:00:18     
  • 5    Orica GreenEdge    0:00:23     
  • 6    Team Sky    0:00:35     
  • 7    Cannondale-Garmin Pro Cycling Team    0:00:43     
  • 8    Lampre-Merida    0:00:47     
  • 9    IAM Cycling    0:00:50     
  • 10    Team LottoNL-Jumbo    0:00:54     
  • 11    Bora-Argon 18          
  • 12    Lotto Soudal    0:00:59     
  • 13    AG2R La Mondiale    0:01:00     
  • 14    Team Katusha    0:01:05     
  • 15    MTN - Qhubeka    0:01:07     
  • 16    Team Europcar    0:01:08     
  • 17    Trek Factory Racing    0:00:14     
  • 18    Team Giant-Alpecin    0:01:18     
  • 19    Tinkoff-Saxo    0:01:30     
  • 20    FDJ.fr    0:01:36     
  • 21    Cofidis, Solutions Credits    0:01:49

pokaż pełną listę

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  • 1    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    8:00:37     
  • 2    Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team          
  • 3    Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team    0:00:04     
  • 4    Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team          
  • 5    Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team          
  • 6    Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team          
  • 7    Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team          
  • 8    Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team    0:00:05     
  • 9    Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team          
  • 10    John Gadret (Fra) Movistar Team          
  • 11    Benat Intxausti (Spa) Movistar Team          
  • 12    Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team          
  • 13    Lars Boom (Ned) Astana Pro Team    0:00:16     
  • 14    Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step    0:00:18     
  • 15    Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step          
  • 16    Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step          
  • 17    David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step          
  • 18    Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step          
  • 19    Peter Kennaugh (GBr) Team Sky    0:00:23     
  • 20    Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge          
  • 21    Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge          
  • 22    Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge          
  • 23    Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge          
  • 24    Christopher Froome (GBr) Team Sky    0:00:35     
  • 25    Nicolas Roche (Irl) Team Sky          
  • 26    Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team    0:00:43 
  • 27    Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team          
  • 28    Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team          
  • 29    Rui Costa (Por) Lampre-Merida    0:00:48     
  • 30    Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida          
  • 31    Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida          
  • 32    Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida          
  • 33    Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida          
  • 34    Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling    0:00:50     
  • 35    Mathias Frank (Swi) IAM Cycling          
  • 36    Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling          
  • 37    Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling          
  • 38    José Mendes (Por) Bora-Argon 18    0:00:54     
  • 39    George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo          
  • 40    Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18          
  • 41    Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18          
  • 42    Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18          
  • 43    Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 44    Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18          
  • 45    Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 46    Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18          
  • 47    Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal    0:00:59     
  • 48    Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal          
  • 49    Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal          
  • 50    Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal          
  • 51    Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    0:01:00     
  • 52    Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 53    Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 54    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    0:01:01     
  • 55    Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka    0:01:03     
  • 56    Tiago Machado (Por) Team Katusha    0:01:05     
  • 57    Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha          
  • 58    Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha          
  • 59    Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka    0:01:07     
  • 60    Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka          
  • 61    Christian Meier (Can) Orica GreenEdge          
  • 62    Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka          
  • 63    Pierre Rolland (Fra) Team Europcar    0:01:08     
  • 64    Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing    0:01:15     
  • 65    Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing          
  • 66    Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing          
  • 67    Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing          
  • 68    Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin    0:01:18     
  • 69    Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin          
  • 70    Cyril Gautier (Fra) Team Europcar    0:01:24     
  • 71    Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    0:01:28     
  • 72    Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo    0:01:30     
  • 73    Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo          
  • 74    Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo          
  • 75    Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo          
  • 76    Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo          
  • 77    Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr    0:01:36     
  • 78    Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits    0:01:49     
  • 79    Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka    0:02:10     
  • 80    Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar    0:02:18     
  • 81    Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:02:20     
  • 82    José Herrada (Spa) Movistar Team    0:02:22     
  • 83    Ian Stannard (GBr) Team Sky    0:02:46     
  • 84    Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team    0:02:48     
  • 85    Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18    0:02:59     
  • 86    Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge    0:03:09     
  • 87    Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo    0:03:18     
  • 88    Ian Boswell (USA) Team Sky    0:03:23     
  • 89    Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team    0:03:31     
  • 90    Stef Clement (Ned) IAM Cycling    0:03:38     
  • 91    Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:03:42     
  • 92    Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 93    Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka    0:03:45     
  • 94    Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal    0:03:47     
  • 95    Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale    0:03:48     
  • 96    Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge    0:03:49     
  • 97    Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale    0:03:52     
  • 98    Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha    0:03:53     
  • 99    Angel Vicioso (Spa) Team Katusha          
  • 100    Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team    0:03:55     
  • 101    Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team          
  • 102    Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka          
  • 103    Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar    0:03:56     
  • 104    Romain Sicard (Fra) Team Europcar          
  • 105    Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar          
  • 106    Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:03:58     
  • 107    Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing    0:04:03     
  • 108    Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin    0:04:06     
  • 109    Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin          
  • 110    Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin          
  • 111    Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:04:08     
  • 112    Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    0:04:09     
  • 113    David Tanner (Aus) IAM Cycling    0:04:11     
  • 114    Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team    0:04:16     
  • 115    Kévin Reza (Fra) FDJ.fr    0:04:24     
  • 116    Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:04:37     
  • 117    Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 118    Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits          
  • 119    Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale    0:04:42     
  • 120    Philip Deignan (Irl) Team Sky    0:04:51     
  • 121    Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale    0:05:16     
  • 122    Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge    0:05:32     
  • 123    Rory Sutherland (Aus) Movistar Team    0:05:37     
  • 124    Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr    0:05:52     
  • 125    Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr          
  • 126    Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo    0:06:06     
  • 127    Yannick Martinez (Fra) Team Europcar    0:06:08     
  • 128    Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18          
  • 129    Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step    0:06:25     
  • 130    Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling    0:06:28     
  • 131    Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha    0:06:30     
  • 132    Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team    0:06:35     
  • 133    Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr          
  • 134    Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal    0:07:01     
  • 135    Wouter Poels (Ned) Team Sky    0:07:02     
  • 136    Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida    0:07:04     
  • 137    Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida          
  • 138    Alex Dowsett (GBr) Movistar Team    0:07:05     
  • 139    Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing    0:07:15     
  • 140    Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step    0:07:25     
  • 141    Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha    0:07:39     
  • 142    Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team    0:08:27     
  • 143    Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling    0:08:32     
  • 144    Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo    0:08:47     
  • 145    Luke Rowe (GBr) Team Sky    0:08:48     
  • 146    Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr    0:09:19     
  • 147    Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:09:37     
  • 148    Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:09:39     
  • 149    Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team    0:09:52     
  • 150    Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal    0:10:22     
  • 151    Romain Guillemois (Fra) Team Europcar    0:10:24     
  • 152    Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step    0:10:41     
  • 153    Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha    0:10:46     
  • 154    Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka    0:10:51     
  • 155    Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo          
  • 156    Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing    0:11:03     
  • 157    Mickael Delage (Fra) FDJ.fr    0:12:18     
  • 158    Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team    0:14:02     
  • 159    Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team    0:16:04
  • 160    Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team          
  • 161    Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin    0:16:33     
  • 162    Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing    0:18:27     
  • 163    Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin    0:21:23     
  • 164    Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:31:16

pokaż pełną listę

 

Podobne artykuły